Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Abd, Güney Kore'nin Gelişen Askeri Endüstrinden Kaygılı


clock11-18-2011, 10:12 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 11-18-2011 tarihinde, saat: 10:12 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Alpago
ABD'nin Güney Kore'nin son zamanlarda teknolojik açıdan gelişen askeri endüstrisinden kaygılı olduğu iddia edildi.


Güney Kore'nin en yüksek tirajlı Chosun İlbo adlı gazetesinde bugün çıkan bir habere göre ABD'nin Güney Kore'nin askeri endüstrinden rahatsız oldu. Haberde Güney Koreli bir hükümet yetkilisinin, CIA ve FBI ajanlarının Savunma Tedarik Programı İdaresi'nde (DAPA) Korelilerin Amerikan askeri teknolojisini çalarak ihraç edip etmediğini araştırdığını söylediği aktarıldı.

Güney Kore savunma bakanlığından adını açıklanmasını istemeyen bir yetkili ise ABD'nin Güney Kore'nin askeri endüstrisinden kaygılı olduğu iddialarının bir yalnış anlaşılma ile ortaya çıktığını belirtti. Savunma Bakanlığı'ndaki yetkili bütün bu söylentilerin, ABD yapımı F-15 savaş uçaklarının geceleri alçak uçuşlarda saldırı yeteneğini arttıran Kaplan Gözü adlı parçasının, Koreliler tarafından bilgilerinin çalındığı iddiası ile başladığını ifade etti. Askeri endüstride Korelilere karşı güvensizliğin hasıl olması ile ABD'nin Güney Kore'nin askeri teknolojisin kaygı duymaya başladığını sözlerine ekledi.

Askeri kanattan bir yetkilisi ise ABD'nin kendi teknolojisinin çalınması konusunda hep hassas olduğunu hatırlatarak, ABD'li askeri yetkililerin hassas davranışlarının yalnış yorumlandığını belirtti.
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)