Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Antakya Halk Dansları Topluğu Güney Kore'den dereceyle dönmek istiyor


clock10-30-2010, 01:25 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 10-30-2010 tarihinde, saat: 01:26 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: cnnt hoon
Antakya Akademi Halk Dansları Topluluğu, Güney Kore'de gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.

Antakya Akademi Halk Dansları Topluluğu, Güney Kore'de gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.
Antakya Akademi Halk Dansları Derneği Başkanı Yılmaz Özfırat, 25 ülkeden halk dansları topluluklarının katılacağı yarışmada ekiplerinin daha önce farklı ülkelerde izlendiğini ve beğenildiğini söyledi. Türkiye'yi Güney Kore'de en iyi şekilde temsil edip derece ile Hatay'a dönmek istediklerini de ifade eden Özfırat, "Bu proje için Türkiye'yi Güney Kore'de temsil edeceğimizin kesinleşmesinin ardından Başbakanlık Tanıtım Fonu'na bir başvurumuz oldu. Başbakanlık Fonu'ndaki kurul yaklaşık 2 gün önce bizi arayarak Türkiye'yi milli değerimiz olan halk dansları kategorisinde temsil edeceğimiz bu yarışmayı desteklenmeye layık görmediklerini bildirdiler. Buna rağmen Hatay Valiliği öncülüğünde bu yarışmaya 8 erkek, 9 bayan dansçı ile katılacağız. Güney Kore'ye gidiş ve dönüş biletlerimiz THY'den indirimli olarak sağlandı." dedi.

Güney Kore'de gerçekleştirilecek halk dansları yarışmasına Rusya, Meksika, Avusturya, Kazakistan, Ukrayna, Sırbistan, Endonezya, Hindistan, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Litvanya, Estonya, Finlandiya, Venezüella, Abazya Cumhuriyeti, Kırgızistan, Gürcistan, Filipinler, İsrail, Siera Leone, Hırvatistan, Arnavutluk ve Türkiye'den seçilen ekipler katılacak.

haberaktuel.com
(Cihan Haber Ajansı) 29.09.2010
clock10-30-2010, 03:08 AM
Yorum: #2
neeeeeeeee bende hataylıyım ama bunların arasında yokum yaa öğreneyim de geleyim birSmile emeğine sağlık canım
clock10-30-2010, 03:19 AM
Yorum: #3
wauuuww harika bir haber SmileSmile
umarım derecelerle dönerler Smile
Fighting Big GrinBig Grin
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)