Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Antalya Güney Kore'nin Expo 2016 Projesi Tamam


clock12-30-2015, 11:24 AM
Yorum: #1
Güney Kore, EXPO 2016 Antalya'ya, 'Kıyı Bahçesi' adını verdiği projeyle katılacak. Suncheon Belediye Meclisi Başkanı Kim Byeong Gwon, Türkiye'nin Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan tarihi ve geleneğine bağlı bir ülke olduğunu belirterek, "Dostluğumuz da çok eskilere dayanıyor" dedi. Türkiye'nin ilk EXPO'suna katılma kararı alan ve bu yılın ağustos ayında katılım sözleşmesine imza atan Güney Kore'nin EXPO 2016 Antalya'ya sunduğu proje kabul edildi. Sergi alanında 1400 metrekarelik alanda bahçesini kuracak olan Güney Kore, 'Kıyı Bahçesi' adını verdiği projesinde, Türkiye- Güney Kore'nin dostane ilişkilerini de hazırladığı bir köşede ziyaretçilere anlatacak. Güney Kore'nin kültürü, sosyal yaşamı da ülke bahçelerinde EXPO 2016 ziyaretçilerine tanıtılacak. Projenin detayları için Antalya'ya bir heyetle gelen Güney Kore'nin Suncheon Belediye Meclisi Başkanı Kim Byeong Gwon, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül ile görüştü.

Güney Koreli heyete EXPO 2016 Antalya projesinin sunumu yapılırken, konuk heyet de yapacağı bahçenin detaylarını anlattı. Suncheon Belediye Meclisi Başkanı Kim Byeong Gwon, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan Türkiye'nin köklü bir tarih ve geleneğe bağlı bir ülke olduğuna dikkati çekti.

İki ülke dostluğunun çok eskilere dayandığını kaydeden Gwon, " Türkiye ile Kore savaşına katılımından sonra, siyasi, kültürel ekonomi ve çok çeşitli alanlarda ilişkilerimiz gelişti. Akdeniz'in en büyük tatil kenti olan Antalya'nın EXPO 2016'ya ev sahipliği yapıyor olması nedeniyle tüm Suncheon halkı olarak tebrik ediyoruz" dedi. Kim Byeong Gwon, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter yardımcısı Mücahit Şengül'e ülkesinde ünlü bir sanatçı tarafından el işçiliğiyle yapılan yelpaze hediye etti. Anlamlı hediyeye teşekkür eden Şengül, "Güney Kore'nin dostluğu bizim için çok önemli" dedi, Güney Kore'nin sinema, kültür ve dünyaca ünlü sanatçılarını EXPO 2016 Antalya'ya davet etti.

Güney Kore heyeti iç mekan bahçelerini ve projelerini uygulayacakları bahçelerinde incelemelerde bulundu. Güney Kore, bahçe kurma çalışmalarına önümüzdeki ay içinde başlayacak.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)