Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Apple-Samsung savaşı sona mı eriyor?


clock11-14-2011, 08:09 PM
Yorum: #1
Yaw kardeshim bizi dusunen yok mu hic? Zaten Turkiye'yi ilgilendiren bir iki konu vardi... En yakin zamandabu savasin tekrar baslamasi dilegi ile...
......
Ezeli rakibi Apple ile verdiği patent savaşı ile dünya gündeminden düşmeyen Samsung, herkesi şaşırtan açıklamada bulundu.

Güney Kore'nin en yüksek tirajlı gazetesi Chosun İlbo'ya konuşan Samsung Elektronics'in üst düzey yetkilisi, Apple'in yeni ürünü olan iPhone 4S'in Güney Kore'de satışını engellemek için herhangi bir girişimde bulunmayacağını ifade etti.

Girişilen patent savaşından iki markanın da çok şey kaybettiğini aktaran ismini açıklamayan üst düzey yetkili, patent davalarında kaybedilen zamana dikkat çekti. "Birilerinin bu patent savaşına son vermesi gerekiyor" diye konuşan Samsung yöneticisi, patent davalarında dolayı aynı zaman bir çok Koreli vatandaşın nefretini kazanamaya başladıklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Apple'dan da zeytin dalı uzatıldı. Geçen hafta Güney Kore'deki Kyung-hee Üniversitesi'nde Koreli gençlere konuşan Apple'ın üst düzey yöneticilerinden John Eliot, iki elektronik devi arasındaki patent savaşından yarardan çok zarar ettiklerini ifade etmişti. Samsung ile uzlaşılması halinde iki markanın da rahatlayacağını sözlerine ekleyen Eliot, patent davalarına son vermek istediklerini dile getirmişti.

Patent davalarından zaman israfına giren Samsung ve Apple'ın yöneticileri, bu davalardan dolayı halkın tepkisini çektiklerinin farkına vardıklarını dile getirdi. Bir çok uzman son bir kaç günde yaşanan olayları yorumlayarak, çok yakın zamanda iki elektronik devinin bir uzlaşıya varıp patent savaşına son vereceklerine işaret etti.
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)