Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Big Bang


clock04-28-2013, 07:00 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 09-15-2013 tarihinde, saat: 07:43 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: ^^beyzawon^^
Big Bang


[Resim: eTGz8vH.jpg]

[Resim: N5sTLrd.png]

Big Bang ya da BIGBANG (Korece: 빅뱅; BIGBANG olarak yazılır) YG Entertainment yönetiminde çıkmış Güney Koreli bir erkek grubdur. 2006 yılında kurulan grup, G-Dragon, TOP, Taeyang, Daesung ve Seungri’den oluşmaktadır. Big Bang eşsiz müziğiyle ve moda stiliyle bilinir. Beste ve kendi müzik üretiminde üyelerinin katılımı, özellikle lider G-Dragon’un şarkı üretimi, müzik endüstrisi uzmanlarından büyük övgü ve saygı kazanmıştır.
Grubun dönüm noktası bir hafta boyunca müzik listlerinde 1. sırada yer alan ‘’Lie’’ ile geldi. Bu başarıyı, ‘’Last Farawell’’ ve ‘’Haru Haru’’ ilede devam ettirdiler. 2007'den 2008 yılına kadar, Big Bang Seul Müzik ödüllerinde "En İyi Erkek Grub" , "Yılın Şarkısı", "Yılın Sanatçısı" gibi büyük ödülleride dahil olmak üzere bir çok ödül aldı.

2009 ve 2010 yılında, Big Bang Japonya'ya kendi çabaları ile çok sevildi. Japon hayranların en çok görmek istediğini Koreli grup oldu. Grub, Japonya Kablo Yayın İstasyonu ve MTV Japonya'da "En İyi Yeni Sanatçı" ve "En İyi Yeni Oyuncu" ödülüne layık ilk yabancı grup oldu. Japon promosyonlarının ardından grup Japonya’da solo aktivetelere başladı. Taeyang, G-Dragon ve Seungri solo albüm yayımladı. G-Dragon ve TOP ayrıca alt birim GD & TOP altında bir albüm üzerinde çalıştı. Seungri ve Daesung dramalarında oynadı. T.O.P bir çok beğenilen film yıldızı oldu. Daesung da Kore'nin en popüler çeşitli TV şovlarına ev sahipliği yaptı.

Kore'den yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra, Big Bang başarılı albümü ‘’Tonight’’ ile 2011 yılında geri dönüşünü yaptı. Birden çok üye hukuki sorunlarla karşılaştı. Bundan dolayı promosyonlar kısada kesildi. Kasım 2011'de, Asya-Pasifik bölgesini temsil eden, Big Bang, MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde "Best Worldwide Act" ödülünü aldı. Altı ay aradan sonra beş üye ilk kez bir arada görüldü. 2012 yılında, Big Bang 5. Mini Albümü Alive’ı yayınladı. Ardından grub Dünya turuna çıktı.

[Resim: tumblr_m0qdqdXDI21qclmhho4_250.gif] [Resim: tumblr_m0qdqdXDI21qclmhho2_250.gif]

[Resim: 9V5h29g.jpg]

[Resim: GQHQ6oo.png]

Grub kurulmadan önce, üyeler eğlence sektöründeydi. G-Dragon ve Taeyang on bir yaşındayken YG Entertainment altında eğitim almaya başladı. Onlar müzik video "A-YO" için YG ikilisi olmayı planlıyorlardı. İkili bir hip hop müzik video çekmek istiyordu. çocukların her ikisi de başlangıçta reddedilmesine rağmen, YGE çekmeye karar verdi. İkili gdyb altında iki parça yayımladı. G-Dragon, YG Family ile tanıtım faaliyetlerine katıldı. G-Dragon ve Taeyang albüm çıkarmayı planlıyordu ama YGE, onlara katılacak bir grup olduğunu bildirdi.

TOP rapçi adıyla Tempo ismini aldı. Onun en popüler parçalarından biri NBK Gri "Buckwild" oldu. YG Entertainment bir çocuk grubu oluşturmak için adayları seçmeye başladığı zaman, G-Dragon’un çocukluk arkadaşı olduğu için GD, T.O.P ile temasa geçti. Seçmelere katıldığında, bir idolün fiziğine sığmayacak kadar "tombul" kabul edildi ve plak şirketi tarafından reddedildi. Ancak altı ay sonra, T.O.P kilo kaybettikten sonra işe alındı. TOP, kırk günde yirmi kg kaybetti.

Seungri memleketi, Gwangju’daki bir yerel dans ekibinin lideriydi. İlk olarak gerçeklik televizyon dizisinden ortaya çıktı. Grubundan ayrıldıktan sonra, seçmelere katıldı ve YG altında eğitim alması kabul edildi, ancak Big Bang’in bu görevinde tehlikeli olabileceği düşünüldü ama daha sonra Yang Hyun-suk’u etkiledi. Seungri Big Bang’e üye olmak için başka bir stajyer, Hyunseung’a (şimdi BEAST’de), karşı yarıştı.

Daesung açık seçmelerle işe alınmıştır. O, onun güçlü şarkı yeteneği ile alındı. O Wheesung gözetiminde eğitim gördü. Big Bang'in ilk önce, ses telleri üzerinde zorlanma nedeniyle, vokal kord nodülleri tanısı kondu.

[Resim: Z1nU6rg.png]


Big Bang, YG Family 10. Yıl Konseri sırasında Seoul Olympic Park Jimnastik Arena 19 Ağustos 2006 tarihinde debut yaptı. 23 Eylül 2006 günü, grup televizyon yayını üzerindeki ilk performansını sergiledi.

Performansın ardından, grubun ilk single, Bigbang yayınlandı. Bu albümde Park Bom ile birlikte "We Belong Together" , ‘’A Fool's Only Tears’’ ve Amerikan rock grubu Maroon 5 tarafından yazılan ‘’This Love’’ şarkısı G-Dragon tarafından bestelendi ve albümde yer aldı. Albüm yaklaşık 40.000 kopya sattı. Big Bang’in 2. Singleı Eylül’de çıktı. Aralık 2006’da, Big Bang ilk konserini gerçekleştirdi. Ertesi ay, 2007 yılından bu yana ilk albümleri, Şubat 2007 sonuna kadar 48.000 kopya sattı.

[Resim: qBGbtrn.jpg]

İlk başarı ve Japonya

8 Şubat 2007 tarihinde Big Bang, yılın sonuna kadar 30.000 kopya sattı . Grup ayrıca beş tane şehiri ziyaret etti: Incheon, Daegu, Changwon, Jeonju ve Busan. Onların ilk mini albümü, 2007 yılında yayımlandı ve grup için çeşitli değişiklikler albüme damgasını vurdu. Daha önce zaten yazma ve beste olsa da, grup kendi müzikleri üzerinde daha fazla çalışmaya karar verdi. G-Dragon’a bestesi ve sözleri ait olan ve tek başlık dahil olmak üzere ilk mini albümü, "Lies" yayınlandı. ‘’Lies’’ çok olumlu tepkiler aldı. Albümün kendisi 87.000 kopya sattı.

Big Bang ‘’Big Show’’ için biletler sadece 10 dakikada satıldı.
2007 yılı sonunda, grup üyeleri üzerinde performanslarından dolayı çok yoruldu ve hastaneye kaldırıldı. Grubun tanıtım faaliyetleri durdu. Big Bang’in albüm ve single ı plak şirketi yeniden yazdırmak için çok yüksek talep geldi ve yayınladı. Mini albümlerinin başarısıyla, grup çok sayıda ödül topladı "En İyi Erkek Grubu" 2007 Mnet Asya Müzik Ödüllerinde "Yılın Şarkısı", daha sonra, 17. Seul Müzik Ödülleri "Yılın Sanatçısı" ödülünü aldı. Grup yılın sonunda 12 milyar (10.600.000 $) kazandı.

2007 yılının iyi geçmesiyle cesaretlenen grup Japonya faaliyetlerine başlamaya karar verdi ama bu kısa sürmedi. Grup Tokyo Dome City JCB Salonu'nda bir konser verdi. Japonya'da kendi promosyonlar sona erdikten sonra Big Bang Güney Kore'yegeri döndü. Grup çalışmaları solo projeler nedeniyle gecikmeye uğramasına rağmen, 2008 yılında ‘’Stand Up’’ 3. Mini albüm yayınlandı. "Day By Day" (Korece: Haru Haru), bir çok müzik listesin de 6 hafta 1. Sırada yer aldı. Daha sonra mini albümde yer alan, ‘’My Heaven’’ , ‘’Oh My Friend" , "A Good Man" ve "Lady" şarkılarıda müzik listerinde yerlerini aldı.

Korece albümlerinin çıkışı sırasında Big Bang, Japon radyo programları ve TV şovlarında şarkı performansları gerçekleştirdi. Japonya'nın Oricon günlük albüm listesinde üç numaraya kadar yükseldi . Ayrıca 2008 yılında ‘’Sunset Glow’’ albümü de yayınlandı. Seungri tarafından yapılan "Strong Baby" ikinci single olarak piyasaya sürüldü. Albüm 200.000 kopya sattı. Big Bang 2008 Mnet Asya Müzik Ödüllerinde "Yılın Sanatçısı" sı ödülünü aldı. 2008 yılının sonunda, Big Bang’in toplam 36 milyar ₩ (24.500.000 $) kazandığı bildirildi.

[Resim: yHuwI23.jpg]

[Resim: auhOLVS.png]

2009 yılı başında grup mola verdi, üyeler yalnız faaliyetler yürüttü. Daha sonra "Bayan Big Bang" olarak adlandırılan2NE1 adlı grubun çıkışına yardım etmek için ‘’Lollipop’’ ile işbirliği yapıldı. Bir müzik video da tanıtımı için çekildi. Başlangıçta bir cep telefonu tanıtımı için çekilen, Lollipop müzik videosu, çeşitli online listelerinde birinci sıraya oturdu.. Big Bang bira markası "Hite" için "So Cool So Fresh" isimli 3.dijital singleı yayınladı, her ne kadar Seungri olmasada. Grubun, adını taşıyan ilk tam boy Japon albümü 2009 yılının Ağustos ayında Universal Music altında piyasaya sürüldü ve iki single ‘’My Heaven’’ ve ‘’Gara Gara Go’’ Japonca versiyonları çıktı. Oricon Müzik Grafiğine 3 numarayla giriş yaptı. Kore’ye dönüşlerinden sonra, üyeler solo faaliyetlerini geri döndü. 18 Ağustos tarihinde, G-Dragon ilk albümü ‘’Heartbreaker’’ ı yayımladı. Albüm 210.000 adet üzerinde sattı. 2009 Mnet Asya Müzik Ödülleri'nde "Yılın Albümü" ödülünü kazandı. Taeyang, iki dijital single "Where U at?" ı yayınladı. 2010 yılında ‘’Wedding Dress’’ i yayınladı. TOP, Kore gerilim dramı Iris kadrosuna katıldı. Daesung ve Seungri oyunculukta kendilerini geliştirmek için çeşitli eğitimler aldı. Daha sonra Japon tiyatrosu için "Koe wo Kikasete" isimli şarkıyı yayımlamak için grup bir araya geldi. Şarkı, daha sonra 4. single olarak piyasaya sürüldü.

Resmi bir albüm olmamasına rağmen 2010 yılı Ocak ayında birkaç gün için, Big Bang Seul Olimpiyat Stadium’da konser verdi. Sonraki ay, Big Bang Big Show konserini gerçekleştirmek için Japonya’daki turlarına başladı. Şubat ayında, ‘’Lollipop’’ ın ‘’Lollipop 2’’ versiyonu yayımlandı. Müzik listelerinde zirveye oturdu. ‘’Tell Me Goodbye’’ şarkısı Irıs için yayınlandı ve şarkı popüler olduğunu kanıtladı. Olumlu eleştiriler kazandı,.

Yılın çoğu için, üyelerin bireysel olarak kendi solo aktiviteleriyle oldu. İşbirliği albümü ile GD & TOP albümü yayınlandı. Seungri’nin VVIP ilk mini albümü yayımlandı. Big Bang, 24. Japonya Altın Disk Ödülleri’nde "En İyi Yeni Sanatçı" ödülü ve ‘’En İyi 5 Yeni Sanatçı’’ ödülüde dahil olmak üzere birçok önemli ödül kazandı. Mayıs sonuna doğru, grup için "En İyi Pop video" ve Japonya MTV Video Müzik Ödülleri’nde "En İyi Yeni Sanatçı" ödülü verildi. 25 Ağustos, 2010 tarihinde Japon single ‘’Beatiful Hangover’’ yayımlandı.

[Resim: LTn6Yo2.jpg]

[Resim: zwMssrF.png]

[Resim: tumblr_lu9ftlbfoU1qg2i3bo1_500.gif]

Tam bir grup olarak yaklaşık iki yıllık bir aradan sonra, Big Bang 2011 yılında tam anlamıyla Güney Kore’ye geri döndü. Gelir gelmez, Tonight isimli albümlerini yayımladılar. Kore’deki tüm müzik listelerinde 1. Sıraya oturdu. Albüm aynı zamanda ABD iTunes grafik Top 10’a giren ilk K-pop albümü oldu ve bu sıralamada İngilizce olmayan tek şarkı özelliğine sahipti. TVXQ'nun albümün 2008 yılında 6.500 kopyadan fazla satıllması rekorunu, 10.000’den fazla satışla Big Bang ele geçirdi. Albümün yayınlanmasından yedi gün sonra, Big Bang zaten ₩ 7000000000 (USD 6.200.000 $) kazandığı bildirildi. Sadece bir hafta içinde, albüm 100.000 kopya sattı.

[Resim: utBvvYC.jpg]

"Love Song" ve "Stupit Liar": Tonight için promosyonlar tamamlandıktan sonra, Big Bang özel iki yeni parça ile baskı albümü yayınladı. YouTube'da "Love Song" 'in Music videosu sadece iki gün içinde 2 milyon kez kazandı.

Big Bang 58 milyon üzerinde oy ile Asya-Pasifik bölgesi temsilcileri olarak 2011 MTV EMA "Best Worldwide Act" ödülünü kazandı. Ödül alınmadan öncesinde, Daesung‘un araba kazası skandalı ve G-Dragon'un esrar skandalı patlak verdi. Daesung ve G-Dragon ilkkez kamuoyu önüne çıkmış oldu. Grup 29 Kasım’da, 2011 Mnet Asya Müzik Ödülleri'nde "Love Song" müzik videosu ile "En İyi Müzik video" ödülünü kazandı.

YG Entertainment Seul’de 3 Aralık tarihinde ilk sergisini açtı 2011 yılı YG Family Konser turu düzenleyerek 15. Yıl dönümlerini kutladılar. Big Bang üyesi Daesung‘un Mayıs ayında bir motosikletçi ölümü ile ilgili yaptığı araba kazasından bu yana ilk kez bir konserde görüldü.

Big Bang 14 Aralık’ta ‘’Haru Haru’’ nun Japon versiyonunun yayınladı. Albüm, ilk gün Oricon Günlük grafikte’de zirveye oturdu. İlk hafta 14.000 kopya sattı. Big Bang sadece yarım yıl için aktif olmasına rağmen 2011 yılında 88 milyar ₩ (USD 77.500.000 $) kazandığı bildirildi.

[Resim: 8ANoQTo.jpg]

[Resim: whjCUXs.png]

5. Mini albümünün teaserlarını yayınlamaya başladı. Alive için Preorders iki hafta içinde 260.000 kopya sattı. ‘’Blue’’, albüm yayınlanmadan 1 hafta önce yayınlandı ve tüm müzik listelerinde ilk sıraya oturdu. Mini albüm yayınlanınca ilk ay 200.000 kopyayı aşkın sattı ve ticari bir başarı elde etti . Uluslararası, Big Bang Billboard K-pop Hot 100’e Top 10’da 5. Sırada girdi. Bunu başaran ilk Kore albüm ve ilk Koreli sanatçı oldular. Alive yayınlandıktan sonra, Big Bang Time dergisi ve Grammy Ödüllerinin ana sayfasında yer aldı.

Mart 2-4 Seul Olympic Park Stadı'nda düzenlenen yıllık konser, Big Show 2012, aynı zamana denk geldi. BIGBANG ilk dünya turu resmi Galaxy Tour 2012 Live Nation ile işbirliği içinde startını verdi. Ünlü koreograf Laurieann Gibson'un yönettiği; 4 kıtada, 13 ülkede ve 21 şehire tur düzenlenmesi açıklandı.

Alive Japonca sürümü 2 ek Japon parçaları ile, hem dijital ve fiziksel olarak 28 Mart’ta yayınlandı. Bu sürüm ilk gününde 23.000’den fazla sattı ve Oricon listelerinde 2.liğe yükselerek zirve yaptı. Japon promosyonlar üst Amerikan ve Japon hip hop sanatçıları ile birlikte 2012'in Springroove Festivali'nde bir performans ile başladı. Big Bang ve arkadaşları 2NE1 ile birlikte davet edilen ilk koreli grup oldu.

[Resim: BLj5TM7.jpg]

Onların dönüş başarısının ardından, Big Bang 3 Haziran'da Still Alive başlıklı özel bir baskı albümünü, piyasaya sürdü. Albüm, ilk ay içinde 100.000 'den fazla kopya sattı.Özel baskı albümle bilikte ‘’Monster’’ müzik videosuda yayınlandı. Kendi özel baskı albümün başarısı Billboard Sosyal 50 üzerinde 11. Sıaya girerek grubun dünya çapında tanınmasını sağladı.

Mayıs ve Haziran ayı boyunca grup, Nagoya, Yokohama, Osaka, Saitama ve Fukuoka gibi şehirleri ziyaret etti. Çin’ide ziyaret eden Big Bang, Şangay, Guangzhou ve Pekin ile, Temmuz ayı sonlarında Çin turlarını bitti. Grup daha sonra Eylül ve Ekim ayları arasında Güney Doğu Asya'da Singapur, Tayland, Endonezya, Tayvan, Filipinler ve Malezya’yı gezdi. Grup daha sonra ABD'de Lima, Peru, New Jersey ve Los Angeles’ı ziyaret etti. Kasım ayı başlarında Amerika turneleri sona erdi.

Brezilya’dada konser vereceklerdi ama iptal oldu. Amerika'daki birkaç performansları sonrasında, grup Osaka Dome, Tokyo Dome ve Fukuoka Dome dahil olmak üzere Japonya'nın en büyük stadyumlarında konser verdi. Big Bang Aralık 2012'de Hong Kong ve İngiltere'dede konser verdi. İngiltere’de 1 konser vermeyi planlıyorlardı ama yoğun talep üzerine bir tarih daha eklediler. Grup; 25, 26, ve 27 Ocak 2013 tarihinde Seul Olimpiyat Jimnastik Arena'da üç gece konser vererek turun finalini yaptı.

30 Kasım 2012 tarihinde 14. Mnet Asya Müzik ödüllerinde, Big Bang ‘’Yılın En İyi Erkek Grubu’’ dahil olmak üzere, toplam üç ödül aldı. Lider, G-Dragon, aynı zamanda ‘’En İyi Erkek Solo’’ ödülününe aldı.

[Resim: ghbvlwq.jpg]

2013: Solo Faaliyetler ve Japonya Dome Tur

YG Entertainment yıllın başında grubun bu sene solo faaliyetleri yürüteceğini bildirdi. G-Dragon Eylül ayında full albümü Coup Detat'ı yayınladı. Albümden Michi Go, Coup Detat, Crooced ve Who You şarkıları içim MV çekildi. Albüm yayınlanır yayınlanmaz tüm büyük müzik listesinin zirvesine oturdu ve Inkigayo ve M!coundwdon dahil olmak üzere bir çok programda sayısız ödül aldı.

T.O.P'nin filmi Alumni sonbahar ayında vizyona girdi. Film gişe rekorları kırdı. Ekim ayında Doom Dada isimli single yayınlandı. Ama YG Entertainement bu şarkı için hiç promosyon yapmadı.

Taeyang Ringa Linga isimli şarkısını yayınlayarak bir çok övgü ve ödül topladı. Dans pratiklerini Jennifer Lopez'in kooregrafisiyle yaptı ve çok olumcu eleştiriler aldı.

Daesung'un 2013 yılının başlarında ilk Japonca albümü Discovery yayınlandı. Ve ardından Japonya dünya turuna çıktı. Japonlar tarafından çok büyük katılımların gerçekleştiği konserler çok olumlu eleştiriler aldı. Temmuz ayında ise I Love You (Japonca) isimli şarkı yayınlanladı. Çok farklı olan melodisi bütün olumlu eleştirileri topladı.

Seungri yılın ilk yarısında Japonya'da faaliyetlerini sürdürürken Ağustos ayında Let's Talk About Love isimli 1. mini albümünü yayınladı. Let's Talk About Love'ı G-Dragon ve Taeyang işbirliği ile seslendirdi. Gotta Talk You U için ise müzik videosu yayınlandı.

2013'ün sonuna doğru grup 500.000'den fazla Japon hayranına Japonya 6 dome Tur kapsamında konser verdi ve Japonya'daki yüksek popülerliklerini kanıtladılar.

[Resim: gRVuh0d.jpg]

2014 Solo Faaliyetler Devam ve Yeni Albüm Beklentisi

Bu senenin başlarında grubun comeback yapacağı haberleri yayılmaya başladı. Beklentilere göre grubun bu yaz bir comeback gerçekleştirmesi bekleniyor. YG Family 2014 Tur kapsamında Big Bang konserlerini verdi ve olası bir comeback atrihi açıklanmadı.

T.O.P, Tazza 2 çekimlerine başladı ve film, yılın 2. yarısında vizyona girdi. T.O.P, bu yıl bir çok şirketin modeli olarak çekimlere katıldı. (Reebok, Millet) T.O.P'nin ilk solo fotoğraf albümü yayınlandı ve sergi açılması bekleniyor.

Taeyang'ın ikinci full albümü RISE 2 Haziran tarihinde yayınlandı. Onunla birlikte Eyes Nose Lips MV'de yayınlandı. Albüm çıkar çıkmaz tüm müzik listelerini ele geçirdi.

GD X TAEYANG altbirim olarak GOOD BOY isimli single, 20 Kasım 2014 tarihinde yayınlandı.

2015 MADE

[Resim: 2tW4vsT.jpg]

Nisan 2015'te YG Entertainment 1 Eylül'de tam sürümü çıkacak, yeni bir stüdyo albümü ile grubun dönüşü, hakkında bir bildiri yayınladı. 1 Mayıs'ta M, 1 Haziran'da A, 1 Temmuzda D, 1 Ağustos'ta E ve son olarak 1 Eylül'de MADE albümü tam sürüm olarak yayınlanacağı bildirildi.

1 Mayıs'ta "LOSER" ve "Bae Bae" için müzik videolar yayınlandı. "LOSER" sadece 1 günde 4,3 milyon izlenim kaydetti ve KPOP grupları arasında müzik video çıkar çıkmaz YOUTUBE'da bir anda en çok beğeni alan MV oldu. "LOSER" ve "Bae Bae" En Çok Satan 100 Albüm" grafiğine girmeyi başardı ve şarkılar çıktığı gündern itibaren Kore'deki tüm müzik listelerini birbirine kattı.

1 Haziran'da "BANG BANG BANG" için müzik video yayınlandı. 4 gün sonrada "We Like 2 Party" için müzik video yayınlandı. Klipler çıktıktan sonra Billboard'ın bildirdiğine göre "Billboard Dünya Dijital Grafik"e giriş yapmayı başardılar. BIGBANG aynı zamanda, Çin'in en büyük müzik portalı, QQ Muciz'ide devraldı.Haziran'ın sonunda ise, "Loser, "Bae Bae" , "Bang Bang bang" ve "We Like 2 Party" You Tube'da 100 milyon izlenimi geride bıraktı.

1 Temmuz'da "Sober" için müzik video ve "D" albümünden "If You" yayınlandı. Sober, QQ Music'de "Bang Bang Bang"i geçerek ilk sıraya oturdu. İkinci sırayı ise "If You" ele geçirdi. İki şarkıda Billboard Dünya Dijital Grafik'te yerini almayıda başardı.

[Resim: 33l4Txl.gif]

Grubun Tarzı

Grubun R & B şarkıları olmasına rağmen kariyerlerinin ilk günlerinde, Big Bang müziği, ağırlıklı olarak hip hop oldu. Son albümleri Alive’da ‘’Bad Boy’’ hip hop şarkısı, ‘’Fantastic Baby’’ nin güçlü bir electropop melodisi var, ‘’Blue’’ yumuşak piyano ile birlikte akustik gitar ile devam eden bir şarkı.


Big Bang her zaman övgü ve eleştiriler aldı. Time dergisi Korea Times "Koreli pop ikonları [müzik]" , About.com Bill Kuzu da, Japonya girişimi için "en umut verici" olarak bahsedildi. Grupda G-Dragon özellikle çok övgü aldı.

Big Bang’in kendi etkisi moda sektöründe ana eğilim şekillendirmesi, müzik endüstrisinin ötesine uzanır. Big Bang’in tarzı Asya'da takip kazanmıştır.

[Resim: g6whLDL.png]

[Resim: MMizC.gif]

[Resim: MbxnP.gif]

[Resim: 6xXYE.gif]

[Resim: 4zucb.gif]

[Resim: K9mPq.gif]

Albümler
(2008) | For the World | With U | Number 1|
(2009) | Big Bang | (2010) | N/A | (2011) | Big Bang 2 |
(2012) | Alive | Alive Monster Edition |
(2015) MADE

Singlelar
(2009) | My Heaven | Gara Gara Go! | Koe wo Kiksaete
(2010) | Tell Me Goodbye | Beautiful Hangover |


Turlar

Resmi Fan Club İsmi: VIP

[Resim: 117qt6c.jpg]

Official BIGBANG Websiteleri]
Official BIGBANG Website (KR)
Official BIGBANG Website (JP)
Official BIGBANG Facebook Sayfası
Official BIGBANG YouTube Kanalı
Official BIGBANG Weibo Account

[Resim: QCrWrWg.gif]

Sosyal Medyada BIGBANG

G-Dragon Instagram
Taeyang Instagram
T.O.P Instagram
Seungri Instagram

[Resim: x9bqjwm.gif]

Kaynak: wikipedia, Soompi, hallyu8
Çeviri & Düzenleme: ^^beyza won^^

KOREANTÜRK için çevirilmiştir.
clock04-28-2013, 07:00 PM
Yorum: #2
Bu konu en son: 08-04-2017 tarihinde, saat: 04:04 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: ^^beyzawon^^
Müzik Videolar

We Belong Together

A Fool's Only Tear

This Love

La-La-La

Ma Girl

Forever With You

Goodbye Baby

Victory (Promo)

Dirty Cash

Shake It

Lie

Lie Version.2

Always

Last Farewell

Sure Win (Unofficial)

How Gee (Japan)

With U (Japan)

Baby Baby (Japan)

Stand Up (Teaser)

Day By Day

Oh My Friend

Haru Haru Part II

Number 1

Sunset Glow

Lollipop [2NE1]

Hite (So Fresh, So Cool)

My Heaven (Japan)

Gara Gara Go!!

Can You Hear My Voice?

Tell Me Goodbye

BEAUTIFUL HANGOVER

Tonight (Original)

Tonight (JPN ver.)

Love Song


BLUE

BAD BOY

FANTASTIC BABY

MONSTER

GD X TAEYANG - GOOD BOY M/V

BIGBANG - LOSER M/V

BIGBANG - BAE BAE M/V

BIGBANG - 뱅뱅뱅 (BANG BANG BANG) M/V

BIGBANG - WE LIKE 2 PARTY M/V

BIGBANG - 맨정신 (SOBER) M/V

BIGBANG - 우리 사랑하지 말아요(LET'S NOT FALL IN LOVE) M/V

BIGBANG(GD&T.O.P) - 쩔어(ZUTTER) M/V

BIGBANG - ‘에라 모르겠다(FXXK IT)’ M/V

BIGBANG - ‘LAST DANCE’ M/Vclock04-28-2013, 07:00 PM
Yorum: #3
Bu konu en son: 09-11-2013 tarihinde, saat: 07:48 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: ^^beyzawon^^
SOLO [BIGBANG]:

Taeyang - Prayer

Look Only At Me

G-Dragon - Heart Breaker

G-Dragon - Breathe

G-Dragon - Butterfly

G-Dragon - A Boy

G-Dragon one Of A Kınd

G-Dragon That XX


G-Dragon Crayon

G-Dragon Michi Go

TOP - Turn It Up

Taeyang - Where U At

Wedding Dress

Taeyang - I Need A Girl

Taeyang - I'll Be There

Seungri - VVIP

Seungri - What Can I Do?

GD&TOP - Baby Goodnight

SEUNGRI - GOTTA TALK TO U

G-DRAGON - COUP D'ETAT

G-DRAGON - CROOKED

G-DRAGON - 니가 뭔데 (WHO YOU?) M/V

TAEYANG - RINGA LINGA (링가 링가) M/V

T.O.P - DOOM DADA M/V

TAEYANG - 눈,코,입 (EYES, NOSE, LIPS) M/V

TAEYANG 1AM - MV

clock04-28-2013, 07:25 PM
Yorum: #4
ellerine emegine saglik belliki baya urasmissin Smile
clock04-28-2013, 07:29 PM
Yorum: #5
grubu çok seviyodum Big Grin ki hala seviyorum Big Grin
bu kadar uzun çeviri ellerine emegine saglık maşallah :Dteşekkürler
clock04-28-2013, 08:27 PM
Yorum: #6
Emeğine sağlık, gerçekten çok zaman harcamış olmalısın.
clock05-05-2013, 08:56 PM
Yorum: #7
Bu konu en son: 05-05-2013 tarihinde, saat: 08:57 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: layezali
beyzoşummm çok emek vermişin belli ama değmiş yani süper olmuş ellerine sağlık .. Heart
clock05-25-2013, 04:06 PM
Yorum: #8
Oo Big Bang, en başarılı grub Heart Güzel olmuş beğendim ellerine sağlık, Wink
Uzun süre uğraşmış olmalısın Smile
clock05-26-2013, 03:45 PM
Yorum: #9
Önemli değil, ne demek. Bende yorumlarınız için teşekkür ederim. Heart
clock01-27-2014, 01:16 AM
Yorum: #10
Bigbang bence suanda oldu yeri kesinlikle ve sonuna kadar hak eden bir grup <3 Baslarina gelen kotu seyler de bir cok vip nin onlari birakmasina onlar kadar bende uzulmustum ozellikle gd ye gelen " intihar et " gibi msjlara cidden cok uzulmustum hatta inanamistim Sad Atlatmalarina cok sevindim Smile
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle

Deneme bonusu - bahisnow - casinoslot - deneme bonusu - gardenhouseistanbul.com
melbet - dinamobet - süpertotobet - betsmove - casino siteleri
maksibet giris - casinoproffen.com - favorislot - https://www.phillwebb.net - deneme bonusu veren siteler


Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)