Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
"Biyografi : Kral Jinheung / 진흥왕"


clock02-23-2010, 11:08 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 02-23-2010 tarihinde, saat: 06:51 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Chin Ho
Kral Jinheung (540-576) 24 Ekim 540'da Shilla Krallığında doğan bir kraldır. Kral Jinheung, Kral Beopheung (514-540)'un oğlu ve Kral Jinji (576-579)'nin babasıdır. Silla'nın en büyük krallarından olan Jinheung, Silla topraklarını genişletmek istiyordu. Kral Jinheung ve Kral Seong, Baekje'nin 26. Kralı ile Han Nehri vadisinde birbirleriyle savaş halinde oldular. Kral Jinheung bu savaşı kazanıp, Silla topraklarını oldukça genişletmişti.

[Resim: leesoonjaekingjinheung.jpg]
Muhteşem Kraliçe dizisinden kral Jinheung tasviri

Tahta Çıkışı

Kral Jinheung, amcası Beopheung ölünce Silla tahtına çıktı. Fakat tahta çıktığı sıralar çok genç yaştaydı. Onun devrinde bağımsız kurallar uygulandı. Silla'nın büyük kralı olarak ilk işlerinden biri, 541'de meydana gelen askeri meselelerin başı olarak Kim Isabu'yu tayin etmekdi. Jinheung komşu krallık olan Baekje ile barış politikası izlemiştir. 551 yılında Baekje ile Goguryo Krallığına zarar vermek için müttefik oldular. Bu ittifak sonucu Goguryo'ya saldırıp Han Nehri'ni fethettiler. Silla ile Baekje kazandıkları toprakları aralarında eşit olarak paylaştılar.

Ölümü ve Mirası

Kral Jinheung 576 yılında 43 genç yaşta fetih ve ilerleme 37 yıldır iktidardaki sonra öldü. Kral Jinheung ikinci oğlu Prens Sa-ryun, Kral Jinji'den sonra Silla tahtına geçti.
Kral Jinheung 576 yılında 43 yaşında , yaptığı fetih ve ilerlemelerden , 37 yıllık iktidarından sonra hayata gözlerini kapamıştır. Kral Jinheung'un ikinci oğlu Prens Sa-ryun (Kral Jinji) Silla Kralı olmuştur.
Kral Jinheung'un hükümranlığında Kore'nin birleşmesi için başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Kral Jinheung, Silla ve Kore'nin en büyük hükümdarlarından biri olarak bilinir.


Çeviri tarafıma aittir.Koreanturk.com
clock02-23-2010, 11:12 AM
Yorum: #2
Hükümdar Çinyun dedikleri kral bu işte.
Ayrıca dizide, Mishil'in kocası, Jinji ve Jipyeong'un babası ve Deokman ve Chunmyungun dedesi. Big Grin
clock02-23-2010, 06:51 PM
Yorum: #3
Çeviri harika . Teşekkür ederiz Smile .

Tarihte böyle krallar bir kaç kez gelir . Diğerleri ise batırır ... Smile
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)