Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Cennetin Dört Hediyesi (The Legend)


clock01-24-2010, 08:26 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 01-25-2010 tarihinde, saat: 05:02 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
Mavi Ejderha

[Resim: cennetmuhafzlar5.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar9v.jpg]

Doğu'nun ve bulutların muhafızıdır. Diğer ismi Unsa 'Bulut efendisi' demektir. Tanrısal şekli hafif kabuklu bir deniz hayvanına benzeyen mavi bir taştır.

Çin takımyıldızlarındaki 4 sembolden birisidir. Japonya'da Seiryuu, Kore'de ise Cheongryong olarak bilinir. Doğu'nun ve bahar mevsimini temsil eder.

Kral JooShin'in hissettiğinde kalp soğukluğu onu aktif hale getirir. Aktif olduğu zaman, ateşin gücünü kullanır. Fiziksel teması ile zayıf ve hasta olana şifa verir.


Beyaz Kaplan

[Resim: cennetmuhafzlar2.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar3p.jpg]


Batı'dan esen rüzgarların muhafızıdır. Bundan dolayı Pungbaek "Rüzgarların Lideri" adını almıştır. Tanrısal şekli kıvrık bir metal parçasıdır. Saf cesareti onu aktif hale getirir.

Çin takım yıldızlarındaki 4 sembolden ikincisidir. Batının beyaz kaplanı olarak anılsada Japonya'da Byakko, Kore'de ise Baekho adını almıştır. Batıyı ve sonbaharı temsil eder.

Han Hanedanlığı süresince insanlar kaplanın bütün canavarların kralı olduğuna inanırlardı. Efsanede kaplan 500 yaşındadır ve kuyruğu beyazdır. Kaplan mitolojik bir karakterdir. Beyaz kaplan imparatorlukta barış ve namusu temsil eder. Çünkü beyaz renk özellikle çin mitolojisindeki 5 elementten birisidir.


Siyah Kaplumbağa

[Resim: cennetmuhafzlar6.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar10.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar4.jpg]

Kuzey yağmurlarının hakimidir. Bundan dolayı Usa "Yağmur efendisi" de denir. Tanrısal şekli uzun bükük rulo şeklinde bir asadır. Kral JooShin'in kalbindeki "siyaf öfke" onu aktif hale getirir. Aktif hale geldiğinde dört muhafızının onu tanıması için zamanı durdurur.

Çin takım yıldızlarındaki 4 sembolden üçüncüsüdür. Kaplumbağa bir tabudur. Kaplumbağa ve yılan birleştiğinde saf bir varlı oluşurdu. Kuzeyin siyah savaşçısı olarak anılan kaplumbağa, Japonya'da Genbu, Kore'de ise Hyeonmu olarak adlandırılır. Kuzeyin ve kışın semboludür. Çince ismi Xuanwu, ingilizce'ye "Black Tortoise" olarak çevrilmiş olsada aslında yılan ve kaplumbağanın birleşmiş şeklidir. Özellikle yılanın kaplumbağanın etrafında kıvrıldığı şeklinde görülür. Antik Çin'de, kaplumbağa ve yılan ruhsal yaratıklardır ve uzun ömür simgelerler. Han Döneminde yeşim taşından yapılan kaplumbağalar kolye olarak takılırdı.

Vermillion kuşu (Kırmızı Kuş)

[Resim: cennetmuhafzlar7.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar1.jpg]

[Resim: cennetmuhafzlar8.jpg]


Güney'in ateş muhafızıdır. Hwanwoong'a bağlıdır. Öfkeyi hissettiğinde kötülüğün tarafına geçer. Ateşi kontrol eder. Bu yüzden Joojak'tan daha fazla Bongwang'a benzer.

Efsanede kırmızı değerli küre şeklinde bir taşın içinde saklıdır. Kral JooShin'in kalbindeki aşkla aktif hale gelir.

Kırmızı Kuş, Çindeki 4 sembolden birisidir. Wu Xing'e göre, Tao'di 5 element sistemindeki ateş elementidir. Güneyi ve yazı simgeler. Kırmızı Kuş, Japonya'da Suzaku, Kore'de ise JooJak olarak bilinir. Sıksık Fenghuang'la karıştırılır. (Doğu Asya hükümdarlık kuşu - fakat Fenghuang bir ankadır.) Kırmızı kuş, zarif ve hoş bir kuş görünümündedir. Kırmızımsı turuncu tüyleri vardır. Herşey de çok seçicidir.
çeviri zleeha
clock01-24-2010, 08:48 PM
Yorum: #2
Zeliha yine çok güzel bir konu bulmuşsun ellerine sağlık Smile teşekkür ederim
clock02-08-2010, 03:47 AM
Yorum: #3
Harika bir paylaşım Zeliha hanım elinize sağlık Smile
clock02-22-2010, 01:33 AM
Yorum: #4
bu baya baya bir efsaneymiş yani inanması pek güç.

ama eline sağlık zeliha.
clock02-22-2010, 01:49 AM
Yorum: #5
paylaşımlar için teşekkürler. Zaten efsaneler gerçek değildir insan ürünüdür. inanmakta bu yüzden güçtür.
clock03-12-2010, 02:46 AM
Yorum: #6
Teşekkürler Ben Çok Beyendim Big Grin
clock07-21-2010, 08:38 PM
Yorum: #7
harika bir konu olmuş konu için saol
clock07-22-2010, 02:22 PM
Yorum: #8
gerçekten ilginç ve güzel...
clock07-22-2010, 02:31 PM
Yorum: #9
paylaşım için teşekkürlerSmile
clock07-27-2010, 06:46 PM
Yorum: #10
ben hep tarihi dizileri izlerim, ayrıca mitolojik olması ayrı bi tat katmış diziye, konuyla çok uğraştığın belli..emeğine sağlık..
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)