Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Cross Dizi Tanıtımı


clock01-15-2018, 09:04 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 01-16-2018 tarihinde, saat: 11:46 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: ElifNidre
Cross

[Resim: vjm4rR.jpg]

Dizinin İsmi: Cross


Korece İsmi: 크로스


Yönetmeni: Shin Yong Whi


Senaristi: Choi Min Suk


Yayınlanacağı Kanal: tvN


Bölüm Sayısı: 16


Yayın Zamanı: 29 Ocak 2018 --


Yayın Günleri: Pazartesi-Salı
Saat: 21:30

Konusu


Kang In Kyu'un babası 13 yaşındayken vahşice katledilir. Bunun üzerine babasının intikamını almak isteyen Kang In Kyu harekete geçer. Önce tıbbi ilaç yapımına merak sarar ardından bu merakı onu doktor olmaya iter. Ve babasının katilinin tutuklandığı cezaevinde göreve başlar.

Dizi Hakkında Bilgi


1. "Cross", tvN'in Pazartesi-Salı dizisi "Rude Miss Young-Ae Season 16."in bitiminin ardından yayınlanacak.

2. Dizinin çalışma başlığı "Cross: Shinui Sunmool" ("Cross: God's Gift")di.

3. İlk senaryo okuma toplantısı Kasım 2017'de Güney Kore'nin Sangam Dragon Stüdyosu'nda gerçekleştirildi.[/align]

Oyuncular

[Resim: nOkJNV.png]

Ko Gung Pyo - Kang In Kyu

Jeon So Min - Go Ji In

Cho Jae Hyun - Go Jung Hoon

Kim Ji Han - Lee Joo Heyok

Yang Jin Sung - Son Yeon Hee

Jang Gwang - Son Young Sik

Kim Jong Goo - Lee Sang Hoon

Heo Sung Tae - Kim Hyeong-Beom

Yoo Seung-Mok - Baek Ji Nam

Woo Hyeon - No Jong Il

Seo Woo Jin - Ha Gwang Woo

Uhm Ji-Sung - Kang In Kyu (Gençliği)


Karakter Tanıtımları


Ko Gung Pyo - Kang In Kyu

Kang In Kyu (Go Kyung Pyo) hem hayat kurtarmak hemde öldürmeyi öğrenmek için tıp fakültesine gitti. In Kyu, tıp fakültesini birincilikle tamamladı. Fakültede de birinci oldu. Lisans sınavlarında ise son on yılın en yüksek puanını elde ederek mükemmel bir başarıya imza attı. Bu başarısının nedeni ise sağ beyninde meydana gelen yaralanmasının, sol beynini büyük ölçüde etkilemesi. Onun hastalığı 13 yıl önce bir kazanın yan etkisiyle sahip olduğu "Savant Sendromu" dur. Bu sendroma yakalanan kişiler bazı günlük aktivitelerini yerine getiremeyecek kadar zayıflarken sıradan insanlarda olmayan özelliklere de sahip olabilirler. Örneğin müzik, resim, matematik alanında dahi olmaları gibi.

Kang In Kyu ilk yılında hastanenin organ nakil bölümünde çalışır.

[Resim: LbYVpG.jpg]

Cho Jae Hyun - Go Jung Hoon

Uluslararası tıbbi dergilerde çok sayıda makale yayınlayan karaciğer nakillerinde dünyaca ünlü bir uzman olup, yüzde 97'lik cerrahi başarı oranına sahiptir. O, kişisel açgözlülüğünden uzak duran ilkeli ve dürüst bir adamdır.
[Resim: EPza5Z.jpg]

Jeon So Min - Go Ji In

Jun So Min, Go Jung Hoon'un tek kızıdır. Garip, öngörülemeyen ve büyüleyici etkisi ile hastanede stajyeri olarak çalışmaktadır. Go Ji In, Kang In Gyu ile ateşle ve su gibidir. Her karşılaştıklarında aralarında büyük bir gerginlik olmasına rağmen aynı zamanda yine büyük bir de çekim vardır.
[Resim: LbYVlb.jpg]

Kaynak: tvN official
clock01-17-2018, 03:21 AM
Yorum: #2
Go Kyung Pyo, ‘Cross' Dizisindeki Karakterinin Etkileyici Olmasından Bahsetti


[Resim: W74XLN.jpg]


“Cross” yetenekli oyuncu kadrosu ve senaryosu ile senenin en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda daha önce OCN’in en yüksek reyting puanını alarak rekor kıran 2017 yapımı “Tunnel” dizisinin yönetmeni Shin Yong Hwi, oturuyor. Senaristliği ise 48. Daejong Film Ödülleri’nde “Blind” ile “En İyi Senaryo Ödülü“nü alan Choi Min Suk tarafından kaleme alındı.

[Resim: nOkbZ1.jpg]

Go Kyung Pyo, “Kang In Kyu, geçmişinin yükü ile yaşayan serin ve dikkatli bir karakter. Sanırım, ‘Hayatım rayından çıktı’ başlığı ile yayınlanan özel teaserda bu yönünü yansıtıyor. Ayrıca, intikam almak için fedakarlık yapmaktan söz ederken dört karakterli bir bölünmesi var. Bunu durumunuda cezaeviyle hastane arasında gidip geldiği zamanlarda çok iyi yansıttığını düşüyorum. Kang In Kyu korkunç hayat yaşayan birisi ve bense bir insan olarak sıradan bir hayat yaşıyorum.” dedi.

Aktör gerçek bir karaciğer nakli ameliyatı yaptığını ve rolüne uygulamalı deneyimlerle hazırlandığınıda açıkladı. “Rolüme çalışırken senaryo okumalarında bana yardımcı olan cerrahi teknikler ve ameliyat sonrası bakım hakkında danışmanlarım oldu. Onların söylediklerini harfiyen dinledim. Ayrıca, gerek bu zamana kadar izlediğim diziler gereksekitaplarda gördüğümden daha fazlasını deneyimleyebilmem için gerçek tıbbi pratikler yaparak, CPR ve dikişlerin dahi nasıl yapılması gerektiğini öğrendim. ‘Cross’da Kang In Kyu karakterini canlandırmak için çok çalıştım. Ve dizinin iyi olması için elimden geleni yapacağım.”

[Resim: 3ENO0O.jpg]

Bu dizi Go Kyung Pyo’un “God of Quiz Season 3” ve “Reply 1998”den sonra doktor rolünü canlandıracağı üçüncü yapım olma özelliğini taşıyor. Aktör bu konu hakkında da;

“Senaryoyu ilk okuduğum zaman kendimce Kyu’nun durumuna ve karakterine Kang’ı yorumlamak istedim. Bu şekilde ikisini ayırt edebildim. Kang In Kyu, intikam amacı taşıyan ve zor bir hayat yaşayan bir karakter. Karakterimin detaylı düşünce yapısı hakkında yönetmen Shin Yong Hwi ile çok konuştum. Düşüncelerimi ve duyguları ifade ederken senarist Choi Min Suk’un aslında vermek istediği mesajı seyirciye tam anlamıyla geçirmek istedim. Kendi Kang In Kyu’mu yaratmak için çok çalıştım.”

Ayrıca Go Kyung Pyo resmen çatışma yaşadığı karakterinin benzersizliğinden de bahsetti.

Aktör; “Ben sıradan bir doktoru değil son derece zeki yani bir deha Kang In Kyu karakterini canlandırmalıydım. Ancak çevremde çok fazla doktor tanıdığım yok. Bu yüzden endişeliydim. Bir aktör olarak, iyi ve kötü konusunda belirsizlik yaşayan bir doktor karakteri canlandırırken aynı zamanda da cinayet hayalleri kurmayı denedim. Kendi içinde çatışma yaşayan bu sefil karakteri bir şekilde canlandırmaya çalıştım.” dedi.

Aktör son olarak; “Bu karakter son tasvir ettiğim karakterden büyük oranda farklı olduğu için rolü canlandırken zor olup olmadığını merak ettim. Ancak bu karakter daha önce hiç görülmediği için bir diğer bakış açısı ile Kang In Kyu’nun duygularını tasvir etmek benim için daha kolaydı.” dedi.

“Cross” ilk bölümü ile 29 Ocak‘ta tvN ekranlarında olacak.

Kaynak: soompi & koreZİn
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)