Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Denizler İmparatoru (Hae Shin) 1. Bölüm ( İzle - Özet - Resimler )


clock03-17-2010, 09:07 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 03-18-2010 tarihinde, saat: 08:48 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
Denizler İmparatoru ( Hae Shin )1. Bölüm Özet - Bölüm Videosu - Resimler !

[Resim: denizlerimparatoru4.png]

Bölüm Videosu :


1.KISIM
2.KISIM

[Resim: denizlerimparatoru1v.png]

An Lu - Shen isyanından sonra Çin Tang Hanedanı çöküşe geçti . İmparator ülkenin en güçlü savaşçılarını Wu - Ning ordusunda toplayarak isyancıların üzerine gönderdi . M.S 817'de Jang Bo Go da Wu-Ning kuvvetlerinin başındaydı ...

(Bu kısma kadar bir tanıtım introsu verilir ve dizi başlar)


M.S 805 Chunghae adası - Kore'nin Shilla Krallığı ,

Gung Bok , Yona ve Sunjong diğer arkadaşları ile beraber denize bakan bir uçurumun tepesine çıkmışlardır . Gung Bok "atlayın haydi" der . Tüm arkadaşları korkmuştur . "Yeterince cesur olmayan benimle gelemez" diye devam eder Gung Bok . Kimseden ses çıkmayınca "boşverin" diye ekler . Sunjong " sen delirdin mi buradan nasıl atlanır ?" diye Gung Bok'a söylenir . Gung Bok arkasını dönmüş , eve dönecektir . Yona " ben atlarım !" der . ve arkasından hemen atlar . Herkes öldü sanmıştır . Gung Bok da hemen peşinden atlayıp suda baygın yatan Yona'yı kıyıya çeker . Yona kendine gelir . Gung Bok "neden atladın atlaması gereken diğerleriydi aptal" dedi . Yona da "sen ne istersen onu yaparım" diye karşılık verdi .

Sonraki günün şafağında Yona ve Gung Bok kölelik yaptıkları tershaneden kaçmak için hazırdılar . Gung Bok " gitmeden önce haletmek istediğim bir şey var" der , Yona'yı da alıp gider . Bir çalılığa doğru giderler . Orada Chung - Dal'ı bulurlar . Chung - Dal her zamanki gibi bir kızla beraberdir . Gung Bok "Chung - Dal seni alçak" der . Chung Dal da olduğu yerden çıkıp Gung Bok'u görür . Gung Bok "dövüşelim" der ve Chung Dal da kabul eder . En sonunda Gung Bok Chung Dal'ı bayıltana kadar döver .

Yona ile kaçma planına devam eden Gung Bok , yolda Sunjong'u da görürler . Sunjong tershane müdürünün oğludur ve rahat bir hayatı vardır . Çelimsiz bir çocuktur . Sunjong "ben de gelmek istiyorum" der . "Yanımda para da getirdim" deyince Yona ve Gung Bok'u ikna ederler , yola koyulurlar . Sahilde demirli bir geminin depo bölümüne saklanırlar . Böylece Çin'e kaçış yolculukları başlamış olur . Gemi hareket etmeye başlar . Deponun delik kısmından kaptan kamarasına bakan Gung Bok içeride toplantı yapan gemi personelini dinler . Gemi sahibi "kaç günde Çine varırız ?" Kaptan "bu mevsimde açık denizde çok rüzgar olur . Batmamak için kıyıdan gitmeliyiz." Gemi sahibi : "Ama bu bize fazladan gün kaybettirir . Zaman tüccar için para demektir . Açık denizden ilerleyeceğiz" der .

Zaman ilerledikçe Gung Bok Yona ve Sunjong acıkırlar . Gung-Bok artık saklandıkları yerden çıkmaları gerektiğini . Yolu yarıladıkları için gemi sahibinin onları geri yollayamayacağını söyler . Ve dışarı çıkarlar . Gemi muhafızları 3'ünü yakalayıp gemi sahibinin huzuruna getirir . Herkes onların korsan olduklarını düşünür ve öldürülmeleri gerektiğini söyler. Gemi sahibi : "senin adın ne" . Gung Bok bir süre cevap vermez . Daha sonra " Gung Bok" der . Gemi sahibi hepsini azarlar ve onları en yakındaki adaya terkedeceklerini söyler . Gung Bok neden böyle yapacaklarını sorunca : "benim gemilerim bugüne kadar hiç bir yasayı çiğnemedi . Shilla'lı birinin Çin'e girmesi için elinde bir belgesi olması gerekir . Sizde belge var mı ?" Gung Bok düşünceli ve üzgün biçimde bakar . Gemi sahibi : "iyi bir tüccar çabuk düşünüp hızlı kararlar verebilmelidir . Ben de sizi o adaya bırakmaya karar verdim." der . Sonra Gung-Bok Sunjongun getirdiği paraları gemi sahibine verir . Parasını ödeyeceklerini , onları Çin'e götürmelerini söyler . Gemi sahibi de kabul eder .

Bir kaç gün sonra sabah uyandıklarında Çin'e değil Chunghae adasına geri döndüklerini görürler . Gung Bok gemi sahibine çok kızar . "hiç bir yasayı çiğnemiyorsunuz . Peki masum çocukların paralarını alıp onları dolandırmak yasaların bir parçası mı ha ?" der .
Gemi sahibi : "ben o paraları kaybettiğim günler için sizden aldım . Bir tüccar için zaman paradır ..." Gung Bok ve arkadaşları bir ağızdan "bizi oraya göndermeyin , gönderirlerse ölücez lütfen yapmayın efendim." diye bağrışırlar . Gemi sahibi yüzünü Gung Bok'a döner ve gülümseyerek , "ben de eskiden bir köleydim . Eğer ustabaşın çok kötü biri değilse seni affeder . Benim adım Seul Pyung . Bir gün yolun Çin'e düşerse beni bulmaya çalış." Der ve onları teslim eder.

Limanda 3'ünü de tershane müdürü bay Lee Mak Bong beklemektedir . Önce oğlu Sunjonga bir tokat atıp ağlamaya başlar . Çok merhametli ve komik bir karakterdir . Limandaki subaya rüşvet verip görmemiş gibi davranmasını sağlar ve 3'ünü de kurtarır . Tershaneye vardıklarında Gung-Bok'un babasına kızar . Oğluna bile mi sahip çıkamıyorsun der . Tershanenin ustabaşısının oğlu Chung-Dal onların kaçtığını öğrenince tershanede Gung Bok-u hasıra sarar . Sonra Gung Bok'un babasına oğluna vurmasını söyler . Babası da kabul eder çünkü başkasına bıraksa daha çok canını acıtacaklardır . Kendince onu cezalandırır . Ustabaşı olan Babası gelip Chung-Dal'ı durdurur . Gung Bok'un babasına onu alıp götürmesini söyler . Kendi oğluna da fırça atar . Daha sonra Chung Dal pazarda gezinirken bir adam onu alıp patronuna götürür . Patronu gemisini tamir ederlerse 50 gümüşlük 50şer torba alacaklarını söyler . İşin tehlikeli yanı ise Chung Hae tershanesinin sadece askeri gemiler üzerinde çalışma hakkına sahip olabilmesidir . Eğer olay valinin kulağına giderse hepsi idam edilir . Chung Dal da babasına gider ve tekliften bahseder . Babasına cazip gelir ve Gung - Bok'un babasını çağırtır .

Ona ticari bir gemi onaracaklarını hazır olmasını söyler . Gung Bok'un babası şaşırır çünkü sadece askeri gemilerde çalışabildiklerini biliyordur . Bu sırada Gung Bok ve Yona ağaç kesmektedirler . Sunjong da ziyafetten dönmüştür . Siz de yesenize der Sunjong . Gung Bok "neden bize niye yemek versinler ?" diye sorunca Snjong "yeni askeri vali ziyafet veriyor . Kölelere de domuz rostosu veriyorlar" der . Gung Bok gitmek istemez çünkü Chung - Dal da oradadır . Bu sırada havada uçan bir şahin görürler . Gung Bok okunu alıp yayını gerer ve şahini vurur . Şahinin yanına gittiklerinde etraflarını atlı muhafızlar sarar . Başmuhafız "onun kime ait olduğunu biliyor musunuz siz ?" der . Gung Bok şaşkındır . Bu sırada atıyla valinin oğlu Chang Kyum oraya gelir . Ne olduğunu sorar ? Başmuhafız olanları anlatır . Chang Kyum çok sinirlenir ama daha 16 yaşındaki bir çocuğun uçan bir şahini vurabileceği aklının ucundan bile geçmemiştir daha önce . O akşam tershane ustabaşısı Park Su , Gung Bok'un babasını tekrar yanına çağırır ve teklifini kabul edip etmeyeceğini sorar . Eğer etmezse Gung Bok'u İchin-Po tershanesine yollayacağınıs söyler . Orada her yıl 100lerce köle ölmektedir . Babası da mecburen kabul eder . Sonraki gün Gung-Bok tershanede çalışırken tershane müdürü Mak Bong gelip valinin oğlu Chang Kyum'un onu çağırdığını söyler . Gung Bok valilik binasının antrenman sahasına gider . Chang Kyum Gung Bok'a kılıç dövüşü yapacaklarını söyler . Gung Bok kılıç kullanmayı bilmediğini söyler .

Chang Kyum : "çok basit , kılıç vücuduna girerse ölürsün . Ölmek istemiyorsan sen önce davranmalısın . Kılıç dövüşünün kuralı budur" der . Chang Kyum öyle orantısız güç kullanmaktadır ki Gung Bok'un her yerinde yaralar oluşmaktadır . O günkü dövüş bittikten sonra Gung Bok'un yaralarına Chang Kyum'un kız kardeşi Jang Hwa tedavi yapar . Gung Bok biraz utanır ve bir kaç saniye bakışırlar . Jang Hwa :"abim seni kendince cezalandırıyor . Ondan daha iyi dövüşmezsen ölüceksin." der . Gung Bok valilikten ayrılıp pazara iner . Orada kendiyle yaşıt olan bir gencin kılıç gösterisi vardır . Tüm halk ağzı açık izlemektedir . Gösteri bittikten sonra çocuk , efendisinin yanına gider . Efendisi ticaret gemisini tamir ettirmek isteyen Lee Do Hyung adlı adamdır . Do Hyung : "Ben 5 güne döneceğim , sen de sana verdiğim emirleri uygula ve söylediğim yerler hakkında bilgi edin Yeum Yang" der . Gemi ile açık sulara açılan Do Hyung , adamlarına bir konuşma yapar : "Bundan sonra kuru balıkla beslenmek yok . Eğer Chunghaeyi yağmalayabilirsek , valiliğin bahçesinde ziyafet çekeceğiz !" Yeum Yang (kılıç gösterisi yapan çocuk) bir ormana doğru gider . Gung Bok da onu takip etmektedir . Ormandaki bir askeri kapı gözetlemeye başlayan Yeum Yang , Gung Bok'u görür ve ona doğru bir hançer fırlatır . Hançer ağaca saplanır . Yeum Yang"neden beni takip ediyorsun? Bir dahaki sefere hançeri kalbine saplarım der" . Gung Bok "Benim adım Gung Bok . Chunghae'de yaşıyorum . Bana kılıç dövüşünü parasız öğretir misin ? Ne istersen yaparım ?" Yeum Yang kabul eder . Gung Bok ona Chunghae hakkında coğrafi bilgiler verirken Yeum Yang da kılıç dövüşünü öğretmektedir . Ötekki gün Gung Bok yine Chang Kyum'a kaybeder . Hava yağmurludur . Son tahta kılıç darbesini de indiren Chang Kyum Gung Boku çamurlu yere düşürmüştür ...

Özet: Gukseon Munno
Bütün derleme ve yazılar Koreanturk'e aittir . Alıntı yapmak isteyenler site yetkililerine başvurabilir .
clock03-17-2010, 09:09 PM
Yorum: #2
Bu konu en son: 03-18-2010 tarihinde, saat: 08:05 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru3.png]

[Resim: denizlerimparatoru1.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru2.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru3.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru4.jpg]
clock03-17-2010, 09:09 PM
Yorum: #3
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:33 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru5.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru6.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru7d.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru8a.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru9.jpg]
clock03-17-2010, 09:10 PM
Yorum: #4
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:34 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru10c.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru11.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru13.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru14.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru15.jpg]
clock03-17-2010, 09:10 PM
Yorum: #5
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:34 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru16.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru17.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru18.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru19.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru20.jpg]
clock03-17-2010, 09:11 PM
Yorum: #6
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:35 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru21.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru22.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru23.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru24.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru25.jpg]
clock03-17-2010, 09:12 PM
Yorum: #7
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:35 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru26.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru27.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru28.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru29.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru30.jpg]
clock03-17-2010, 09:13 PM
Yorum: #8
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:36 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru31.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru32.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru33.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru34.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru35.jpg]
clock03-17-2010, 09:13 PM
Yorum: #9
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:31 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru36.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru37.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru39.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru40.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru41.jpg]
clock03-17-2010, 09:13 PM
Yorum: #10
Bu konu en son: 03-17-2010 tarihinde, saat: 09:37 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: denizlerimparatoru42.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru43.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru44.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru45.jpg]

[Resim: denizlerimparatoru46.jpg]
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)