Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Efsane Prens (Ju-Mong) 18. Bölüm


clock07-06-2009, 02:24 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 03-11-2010 tarihinde, saat: 06:13 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
Efsane Prens (Ju-Mong) 18. Bölüm

[Resim: efsaneprensjumong1u.jpg]


Efsane Prens 18. Bölüm Videosu İzle


18. bölüm özeti

Soseono, haydut çetesinin lideriyle bir anlaşma yapar ve Prens Jumong ve beraberindekileri kurtarır. Anlaşma gereği haydutlarda Gosan'a kadar onlara eşlik edecek aynı zamanda onları koruyacaktır. Öte yandan Jumong'un tutsak olduğu haberi üzerine Lady Yuhwa, Yeontabal ile görüşür. Haengin'den bir grup onların durumu hakkında bilgi verir ve iyi olduklarını iletir. Öte yandan tuz sıkıntısı Buyeo'da kargaşa yaratmaktadır. Kral Geumwa bunun üzerine Okjeo'ya saldırmayı planlar, fakat Gosan'dan dönen Jumong buna gerek kalmadığını söyler.. (TRT)
clock07-06-2009, 02:25 PM
Yorum: #2
[Resim: 53628664.jpg]

[Resim: 22314436.jpg]

[Resim: 10345108.jpg]

[Resim: 87229151.jpg]

[Resim: 81795832.jpg]

[Resim: 86559120.jpg]

[Resim: 76274350.jpg]

[Resim: 36878061.jpg]

[Resim: 20992791.jpg]

[Resim: 36179399.jpg]

[Resim: 54264835.jpg]

[Resim: 83153354.jpg]
clock07-06-2009, 02:25 PM
Yorum: #3
Jumong'u esirlikten kurtarmak için haydutlarla bir anlaşma yapmak isteyen Sosoeno, isteğini başarılıyla gerçekleştirir. Haydutlara Gosan'a tuz almaya gittiğini, eğer yolculukta onlara eşlik edip koruma görevi üstelenirlerse karı paylaşabileceklerini söyler. Bu zekice anlaşmayla Jumong'u ve arkadaşlarını kurtaran Sosoeno ve kervanı, Gosan yoluna devam ederler.

Bu sırada, Jumong'un esir düştüğünü gören Do-chi'nin adamları durumu Do-chi'ye bildirir, haydutlara Jumong'u öldürmelerini istediklerini söylerler. Bunu öğrenen Do-chi, durumu hemen Young Po(ortanca prens) 'ya bildirir. Ortanca prens de Dae-So ve kraliçeye -annesine- Jumong'un öldürüldüğünü söyler.

Do-chi ile adamalarının konuşmalarına şahit olan Bu Young, Jumong'un annesi Yoohwa ile görüşür ve Jumong'un esir düştüğünü söyler. Endişelenen Yoohwa, hemen Yeontabal'ın yanına gider. Ancak durumu öğrenip Sosoeno için endişelenen prens Dae-so da oradadır. İkisi karşılaşırlar. Yeontabal durumu öğrenince Wotae'yi(turunculu olanı, sağ kolunu) gönderir. Jumong ve Sosoeno'nun tehlikeyi atlattığını öğrenir ve rahatlarlar.

Başrahibe, Yoohwa'yı görmeye gelmiştir. Krala beslediği özel duygulardan, ancak şu anda ikisinin de karşı cephelerde olduğundan bahseder. Kralın Hae Mo-Su yüzünden gözlerinin kör olduğunu söyler ve lafı Han'ın isteğini yerine getirmeye getirir. Ancak Yoohwa buna karşı çıkar. "Eğer kral destek gönderecek olsa bile buna ilk ben karşı çıkarım. Eski Joseon krallığını kurmayı Hae Mo-Su da kral da istiyordu ancak başaramadılar. Ben, bu isteği oğlum Jumong sayesinde gerçekleştireceğim" der!!..

Gosan'a varan kervan, ne kadar arasalar da tuzla kaplı bir dağ bulamazlar. Üstelikk halk sefalet içinde kıvranmaktadı. Kime tuzu sorsalar, o kişi kaçmaktadır. Tam onlara katılan haydutlar "beni kandırdınız, burada tuz yok" şeklinde karşı çıkmışken yaşlı bir adam gelir ve tuz dağının var olduğunu söyler.

Peki ya bu kadar fazla tuz olmasına rağmen, neden halk sefalet içinde kıvranmaktadır? Çünkü Gosan'ın başrahibesi, dağı kutsal sayarak ona dokunulmasına izin vermez ve etrafına askerler yerleştirir.

Dağa gelmiş ve tuza ulaşmışken, askerler tarafından tutuklanır ve başrahibenin karşısına çıkarılırlar. Ancak orada yaşanan sürpriz bir gelişme ve Sosoeno'nun ince zekası sayesinde hiçbir karşılık ödemeden tuz alırlar. Öyle bir gelişme olmuştur ki, başrahibe Jumong'un önünde yere kapanmıştır! Peki ya bu nedir? Orasını da anlatmayayım, izleyin ve görün

Bu sırada sokaklarda tuz için kavgalar çıkmaya başlamıştır. Bunu fırsat bilen Yeontabal, saraya tuz vermeyi teklif eder ancak karşılığında Mophalmo Usta'yı kendi silahhanesinde çalışması için ister. Kral bunu kabul eder.

Bu tuz onları bir süre rahatlatsa da, hala yeterli değildir. Kral, tuz bakımından zengin bir ülkeye savaş açmaya karar verir. Bunu duyan vali (evet o vali, kralımıza düşman olan) tüm ordularını oraya gönderir, Kral Geumwa'ya karşı savaşacak ve işgal edilecek yere destek verecektir. Bu çok riskli bir durum olsa da, kralı kararından döndürmek mümkün değildir. Bunu fırsat bilen Dae-So, kralın gözüne girmek için elinden geleni yapar.

Savaş hazırlıkları yapılmış, ordu yol alacakken ve Kral aynı zamanda vali ile savaşacağını öğrenmişken, içeri JUMONG GİRER! Yanında Sosoeno da vardır tabii. (Dae-so'nun yüz ifadesini hayal edin artık ) Savaşa ihtiyaçları olmadığını çünkü KRALLIĞA YÜZYILLARCA YETECEK TUZ BULDUĞUNU SÖYLER. Kralın şaşkın bakışlarının ardından Sosoeno ve Jumong birbirlerine bakarlar, ve bölüm biter...
clock12-09-2009, 08:33 PM
Yorum: #4
tekrar izlemek çok güzel daha önce iş yüzünden izleyememiştim şimdi rahat rahat izliyorum Smile
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)