Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Empress Chun Chu-Demir Prenses 천추태후 16. Bölüm Özeti


clock04-28-2011, 07:29 PM
Yorum: #1
[Resim: image00001aw.jpg]

16. Bölüm Özeti

Soo krala, ihanet etmediğini söyler. Bana karşı çıkarsan oğlum emniyette olmaz diye bağırır. Tek isteğim oğlumun güvende olması ve bu sarayda onu öldürmek isteyenler var der. Kral izin vermez saraydan çıkarılmasını ister. Saraydan gönderilirken Song ile karşılaşırlar. İkisi de kraldan biraz görüşmek için izin isterler hatta yalvarırlar ama kral izin vermez.

Vekiller artık Song'un değiştiğini ve bu yüzden onun tahta çıkarılmaması gerektiğini söylerler. Şhillan grubu başka bir plan üzerinde durmaktadır.
Soo taraftarı vekiller ise Soo ve Seongyeong için neler yapılabileceği hakkında konuşurlar. Efendi Gang yaptığı araştırmalar sonucu suçluyu bulmuştur. Kraliçenin babası Kim'in adamı Jo Sun yakalanmalıdır. Herkes planlı bir şekilde hareket eder. Herşey en ince detayına göre hesaplanmalıdır çünkü kral kolay kolay inanmayacaktır. Bu konuda onlara Şef Kim'in yardım etmesi gerekmektedir. Çünkü Jurchenlerden biri olarak bu planda önemli bir yeri vardır.

Yeni kraliçe Yunheung olur ama krala yeni bir eş seçmesi de söylenir. Çünkü kraliçe ona bir erkek evlat verememiştir. Bu yüzden Şhillan ile Bakan Kim birbirlerine girerler. Bakan Kim buna karşıdır ama kraliçe onlara hak vermektedir. Eğer kralın bir oğlu olmayacaksa Song tahta geçecektir. Bakan Kim bunun mümkün olmadığını Song'un onun oğlu olmadığını ve onların kanını taşımadığını söyler ama kraliçe ona bağırır.

Jo Sun kuzeye Seongyeong'a gider ve orada bir tüccar ile buluşurlar. Tüccar Jurchenlerle anlaşacak ve güvenli bir şekilde kafilenin kuzeye Khitan bölgesine gitmesini sağlayacaktır. Bunlar konuşulurken Şef Kim'de onları arkadan dinlemektedir.

Sonradan Şef Kim ve Sa Gunna bu tüccarla konuşurlar ve onu kendi planlarına dahil ederler.

Sarayda Kral ve hocası konuşmaktadırlar. Kral olaylardan kardeşini sorumlu tutmaktadır ve ona göre kehanetler gerçekleşmektedir. Kuzeyde onu değilde Soo'yu herkes sevmekte ve saymaktadır. Hocası ise onun kuzeye asker göndermesini ve başka bir eş seçmesini ister. Eğer yeni eşi de erkek çocuk vermezse kehanetlerin gerçek olduğuna inanacaktır.

Soo, oğlunun peşinde çok insan olduğu için güçlü olması gerektiğini düşünereke talim yapar güçlü ve sert biri olmaya karar vermiştir.

Komutan Gang, Şef Kim hakkında araştırma yapmaya devam etmektedir. Onu yetiştiren keşişler ölmüştür ama onun hakkında bazı şeyler öğrenmişlerdir. Babası öldürüldüğünde Şef Kim hala hayattaymış ve kaçırılmış. Babasını öldüren ise şu an Şhillanların lideri olan Choi Seom'dur. Komutan Gang sıradan bir adamın neden bir lider tarafından öldürüldüğünü merak eder.

Şef Kim ve kabile, Jurchen köyünde buluşup konuşup anlaşırlar ve birlikte yola çıkarlar. Yolda Sa Illa ve Sa Gunna'nın liderliğindeki kabile, Şef Kim'in kabilenin yanından ayrılmasıyla saldırırlar ve herkesi öldürürler. Jo Sun esir alınır.

Soo, bakıcı Yun'un Seol'un yanına göndermiştir. Seol bir süredir hastadır ve prenste ona ilaç almaya gitmiştir. O ilaç alırken pazarda Lord Choi onu görür konuşmak ister ama prens fazla kalmadan yanından ayrılır. Bakıcı Yun, Seol'un durumunu hiç beğenmemiştir ve ona yemek yapar. Seol onun yaptığı yemeği yerden midesi bulanır. Seol hamiledir...

özetleyen zleehaYararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)