Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Engellilere Bir Şans Tanıyın


clock10-26-2011, 05:33 PM
Yorum: #1
Herkes bir gün engelli hale gelebilir, sakatlanabilir, yaşamını bir organından feragat ederek geçirmek durumunda kalabilir. Bu yaşamın ve insanlığın engelleyemediği ve hayatın gerçekleri arasında yer alan bir konudur.
Günümüzde özellikle son yıllarda başlatılan Engellilere Daha İyi Bir yaşam çalışmaları birçok noktada etkisini göstermiş olsa da halen günümüzde engelli vatandaşlarımız yok sayılabilmekte, sokaklarda, apartmanlarda, devlet kurumlarında onlara uygun yol, asansör ve diğer çalışmalar es geçilebilmektedir.
Engellileri daha fazla anlamak ve anlatmak üzere başlatılan Engelliler Haftası çalışmaları bu noktada gerekli düzeye gelememiş ülkemizde aslında çok büyük etkileri olan ancak kısa sürede yerini eskiye bırakan bir çalışma halini almıştır.

Sabah evden çıktığınızda akşam aynı şekilde 2 kol, 2 ayak, 2 göz, 2 kulak ile eve gelip gelemeyeceğinizi bilmeniz imkânsızdır. Yani aslında her an sizinde bir engelli adayınız olduğu gerçeği hayatın en büyük ve en acımasız sınavlarından birisidir.

Hayatta hiçbir şekilde garantimiz olmadığını düşündüğümüzde bu gündelik işler arasında ne kadar fazla es geçtiğimiz olay olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada da engellilere acımak yerine hayatın bir parçası olduğunu kabullenebilir, onları da sosyal yaşama katmak için çalışmalar yapabilirsiniz.
Sağlık satın alınamayan, geri getirilemeyen, kaybettikten sonra değeri bilinen bir şeydir. O sebeple öncelikle kendi sonrasında ise çevremizdekilerin sağlığına dikkat etmemiz, hayatı ve bedeni bizim olarak görmememiz gerekmektedir.
Hasta olanlara sıhhat, engelli vatandaşlarımıza da sabır dileyelim yazımızı noktalarken...
Kaynakca: Engelliler.Gen.Tr

[Resim: 81xSR.jpg]
clock10-26-2011, 05:33 PM
Yorum: #2
sponsor konudurYararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)