Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Fare Burcu / Kore Astrolojisine Göre Fare Burcu


clock11-25-2009, 01:59 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 01-13-2010 tarihinde, saat: 10:05 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: 33361360.jpg]


Özellikleri


Sempatik çalışkan toplumcu ve tutumlu.


Kişiliği


Fare yılında doğan kişi hem sıkı bir çalışkandır hem de parasını gözeten ve özenle harcayan birisidir. Para konusundaki ekonomik davranışları bazen o kadar dikkati çeker ki çevresinde cimri biri olarak kabul edilir. Bu kişiler paralarını sadece üç özel durumdan birinde harcamaktan çekinmezler. Birisinden çok derin etkilenmişler veya kara sevdaya yakalanmışlarsa bu durumda çok cömert bir kimliğe bürünebilirler.

İkinci olarak tutkun oldukları bir koleksiyon için parça alırlarken. Ve son olarak para harcamaktan çekinmeyecekleri konu kariyerlerine yardımı olacağını inandıkları veya uzun süreli arzularını gerçekleştirmeye yardımcı olacak bir yerdir. Son açıklanan husus Fare yılında doğanların önemli bir yanlarını açığa çıkarır. Bunlar yaşamdan ne istediklerini bilen daima yükselme hırsı içinde olan insanlardır. Bir çoğu sadece ne istediğini bilmekle kalmaz bunları elde etmeyi başarırda. Yoğun çalışma kapasiteleri zeki ve açıkgöz oluşları başkalarından daha üstün olan yetenekleri ile istediklerine kavuşmayı başarırlar.


Duygusal Yaşamları


Fare yılında doğan kişiler gerçek duygularını gizlemekte çok başarılı olurlar. Başkaları hakkındaki duyguları bazen onlarla iletişim kurmakta çok zorlandığı halde bunu başarırlar. Olayları yüzeyden inceleyerek değerlendiren insanlar için bu görünüm onların soğuk maskeler taşıdıkları kanaatini uyandırır. Kolayca incinmeyeceklerini ve duygularının hemen uyarılmayacağını düşünürler. Gerçekte bu doğru değildir.

Fare yılı insanın dış sakinliği aslında kabarmaya hazır ateşli duyguları gizlemektedir. Sevdikleri kişiler tarafından fena şekilde incitilirlerse başkalarında rastlanmayacak derecede etkilenirler. Bunlar duygusal yara izlerini kamufle etmekte herkesten daha başarılı olurlar. Fare yılı doğumlunun başarılı bir ilişki kurabildiği kişi At yılı doğumludur.

Yine Fare yılı doğumlu insanın en hoşlandığı ve mutlu olduğu kişiler Ejderha ve Maymun yılında doğanlardır. Öteki guruptan olanlar ile vasat bir beraberlik ortaya çıkar. Yine de Fare yılı ile Fare yılı beraberliği gerçek bir huzur için birbirinin aynıdır. Fare ile Köpek ilişkisi ise gerilim getirir fakat iki tarafın biraz fedakarlığı ile ilişki başarılı olabilir.


Fare Yılında Elementler

Tüm elementlerin kutupsallığı (+) dır.

· ****l - Fare:
Tüm öteki Fare yılı doğumlular içinde en duygusal olanlarıdır. Olumsuz duygusallık gösteren birini andırırlar. Başkalarının maddi başarılarını kıskanmaları en önemli özellikleridir. Olumlu taraflarına gelince ****l-Fare doğumlular çok idealist olurlar ve öteki fare yılı doğumlulardan daha az bencil davranırlar. Bencillik ve açgözlülük sayılacak hırslarını yüksek bir idealizm perdesi ardında gizlemeyi başarırlar. Gözboyayıcı bir gösteri yapmaya meyillidirler. Başkalarına egemen olmaya yatkın istekleri ve davranışları vardır.

· Su - Fare:
Fare yılı doğumlular içinde en entelektüel olanlarıdır. Kitapların öğrenmenin ve derin düşüncelerin cazibesindedir. Kişinin özündeki uygulama yeteneği düşünce tarzının gerçek yaşamla sıkı sıkıya bağlı olmasını sağlar. İçlerinde en entelektüel gözükenler bile bir bilim adamı bir ekonomist veya bir filozoftan daha gerçekçi yaklaşabilir. Bu kişiler iyi birer düşünür olabildikleri gibi hem sözlü hem de yazılı iletişimde de başarılı olurlar. Başkaları ile olan ilişkilerde diğer Fare doğumlulardan başarılı olurlar. Bununla beraber bazen fazla basmakalıp davranışları ile çevresindekileri sıkabilirler.

· Tahta - Fare:
Temel Fare yılı tipleri içinde en fazla tutucu olanı budur. Yeni ve alışılmamış şeylere karşı meyli vardır. Şevkli ve heyecanlı bir tiptir. Yeni şeylere karşı olan sevgisine birde gelecek korkusu eşlik eder. Tahta - Fare tipi büyük bir savaşçıdır fakat daima bir şeylerin yanlış yürüdüğü korkusu içindedir. Bununla beraber başarılı girişimleri göze çarpar. İçindeki korkuları en yakın olduğu kişilerden bile gizlemeye çalışırlar.

· Ateş - Fare:
Ateşli bir mizacı barındırır. Heyecanlı ve coşkulu olurlar. Karşı çıkılması meydan okunması durumunda yanıt vermeye hemen hazırdırlar. Bunların durumunu kuru bir odun yığınına ateş atmaya benzetebiliriz. Sonunda kavga ve çatışmaya meyilli bir kişilik ortaya çıkar. Çok kötü incindiğini hissederse hemen bir bomba gibi patlar. Bağımsız bir mizacı vardır. Başkalarından daha fazla ve sık umulmadık davranışlarda bulunabilir. Aniden ev veya iş değiştirmesi gibi.

· Toprak - Fare:
Fare yılı doğumlular içinde en soğukkanlı olanıdır. Yaşamının her evresinde kendine güvence ve denge arayışı görülür. Bunlar gerçek bir evcimen sayılırlar. Aile yaşamına ve huzura çok önem verirler. Ayrıca maddi konularda da başarılı olurlar. Bazen arzularını gerçekleştirmek için büyük değişiklikler gerekebilir. İşte bu durumlarda güvence ve denge düşkünü olarak bir macerayı göze alamazlar.
clock10-01-2010, 03:13 AM
Yorum: #2
teşekkürler
clock01-08-2013, 05:21 PM
Yorum: #3
emeğine sağlıkWink
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)