Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Gingseng ve Faydaları


clock08-11-2009, 03:00 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 12-31-2009 tarihinde, saat: 05:41 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: koreginsengcayi3gr50ade.jpg]

Cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunan ginseng çayı, yorgunluk ve bitkinlik halini de azaltıyor. Kişinin fizyolojik durumuna göre ginseng türleri arasında seçim yapılması gerekiyor. Çayın sabah ve öğlen olmak üzere günde iki fincan içilmesi öneriliyor.

Ginseng, Çin Tıbbı’ nda yüzlerce yıldır kullanılan ve vücudun farklı sistemleri üzerinde olumlu etkileri olan bir kök bitkisidir. Ana vatanı Uzak Doğu olan Ginseng, bugün Çin, Japonya, Kore, Amerika, Sibirya ve Kanada’ da farklı türlerde yetiştirilmektedir.


Ginseng'in olumlu etkilerinin, yapısında bulunan çeşitli kimyasal bileşenlerin yanında esas olarak Ginsenosit'lerden kaynaklandığı bilinmektedir.
[Resim: koreginsengcay3gr25adet.jpg]


Ginseng, bilinen en etkin adaptojenlerdendir, vücudun strese karşı direnç kazanmasını sağladığı, fiziksel ve mental dayanıklılığı arttırdığı bilinmektedir. Ginseng ile ilgili çok sayıda araştırma yapılmış ve bu araştırmalarda pek çok olumlu etkilerinin olduğu belirlenmiştir. Bu olumlu etkilerinin, yapısında bulunan çeşitli kimyasal bileşenlerin yanında esas olarak Ginsenosit’ lerden kaynaklandığı bilinmektedir. Dolaşım sistemi üzerindeki etkileri sonucu; özellikle yoğun iş temposu altında çalışan kişilerde dayanıklılığın ve sporcularda performansın arttırılmasında, vücuda enerji kazandırılmasında, cinsel aktivitenin arttırılmasında kullanılabileceği bilinmektedir.

Yapılan araştırmalar; Ginseng’ in merkezi sinir sistemini de olumlu yönde etkilediğini, özellikle orta yaşlı kişilerde konsantrasyon ve hafıza problemlerinin giderilmesinde pozitif etkilerinin olduğunu göstermektedir. Kore Ginseng Çayı dolaşım ve sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinen Kore Ginseng Bitkisi'nin granül haldeki çay formudur


1:Kırmızı Kore Gingseg,inin Karaciğer üzerindeki Etkileri:
Kırmızı Kore Gingseg,i Karaciğer,i alkol alımından sonra,toksik ve çeşitli hastalıkların etkisinden korumaktadır.Deney ve araştırmalar,Kırmızı Kore Gingseg,inin vücudun protein,nükleik asit sentezi,karbonhidrat ve yağ metabolizmasını uyardığını göstermiştir.O aynı zamanda vücut tarafından üretilen veya dışarıdan alınan toksik maddelerin yanmasını ve onların vücuttan atılmasını da hızlandırmaktadır.Bu yüzden Kırmızı Kore Gingseg,i Karaciğer sağlığını korumakta ve karaciğer sağlığını korumakta ve karaciğer hücrelerinin yenilenmesini kolaylaştırmaktadır.
2:Kırmızı Kore Gingseg,inin Stres Üzerindeki Etkileri:Araştırmalar,Kırmızı Kore Gingseg,inin stres,i azaltıcı ve hatta yok edici etkileri olduğunu ortaya koymuştur. Fiziksel stresi(radyasyon soğuk ve sıcaktan kaynaklanan) Kimyasal stres,i ( bazı kimyasal maddelerin ve alkol alımından kaynaklanan) ve Biyolojik stres,i( virüs veya bakterilerden kaynaklanan) gidermektedir.
Zihni, güçlendirmekte,radyasyon veya (ışın) tedavisinin yol açtığı hücre tahribatını azaltabilmektedir.
3:Kırmızı Kore Ginseng,inin Diğer Etkileri:Stres,depresyon veya diğer sert ve olumsuz koşullar altındaki vücut metabolizmasını koruyan bir tonik etkiye sahiptir.
Şeker hastalığının iyileşmesine yardımcı olabilir ve kandaki şeker,lipit ve kolesterol seviyesini düşürür.Tümör hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatabilir ve hatta engelleyebilir.
Anemiye (kansızlık) karşı iyi gelir ve özellikle kanser hastalarında görülen kandaki bazı eksiklikleri giderebilir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kalp damar sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır...


[Resim: ginseng6.jpg]
ALINTIDIR
clock09-02-2009, 04:18 AM
Yorum: #2
19 Liradan başlayıp 190 Lira ya kadar çıkıyor
clock09-09-2009, 08:22 PM
Yorum: #3
19 liralık neyine yetmiyo ondan alırsın
clock09-28-2010, 09:48 PM
Yorum: #4
teşekkürler
clock10-02-2010, 01:32 PM
Yorum: #5
teşekkürler
clock10-25-2010, 04:49 PM
Yorum: #6
teşekkürler emeğine sağlık
clock01-04-2011, 11:15 AM
Yorum: #7
gerçekten de işe yarıyor ve tadıda çok güzel yorgunluğa sterese çok iyi geliyor .
clock01-09-2011, 02:47 PM
Yorum: #8
Teşeküler ederimm ellerine saglık Big Grin
clock03-12-2012, 01:33 AM
Yorum: #9
Smile Öncelikle teşekkür ediyorum ,Ginseng ,çok faydalı özellikle de stress azaltıcı etkisinin olmasından dolayı aslında hepimizin ihtiyaç duyacağı bir bitki ,Tacir dizisin de Ginseng'in uzakdoğu da çok aranan bitki olduğunu gördüm ,Acaba ülkemizde de bulmak mümkün müdür ?
clock03-12-2012, 11:20 AM
Yorum: #10
aynanın sunucusu Saim Bey yemişti ama pekte etki etmediğini söylediSmileCool
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)