Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Günaydın!


clock11-06-2010, 02:11 PM
Yorum: #1
Günaydın insanoğlu Smile Bu kelimeyi duymak sizi de mutlu etmiyor mu? Sabah uyandığınızda gözlerinizdeki çapaklar gözlerinizi açmanıza engel oluyorken, (sakın inkar etmeyin) aç kalmışlığın etkisiyle nefesiniz etrafa hoş kokular yayıyorken, karnınız imdaaat beni doyuuur diyerek haykırıyorken, hafta sonu münasebetiyle yapılacak işlerinizin olmayışının rahatlığını hissediyorken, yorganınız size isyan edip yerlerde sürünüyorken, açıkta kalmış bölgeleriniz buzlanmışken, çoğunuzun telefonunda "1 mesaj alındı" yazıyorken, o mesajın hat operatöründen geldiğini görüp hayal kırıklığı yaşıyorken sizin de canınız "günaydın" kelimesini duymak istemiyor mu? İster tabi istemez mi hiç!

Ama ne oluyor biliyor musunuz? Bekarsanız anneniz "kahvaltııı hazııır kalkın" diye böğürüyor. Babanız "hala kalkmadın mı sen?" diye kızıyor. Kardeşiniz, enseye şaplak şakası ile sizi çileden çıkarıyor. Evliyseniz, eşiniz "çaayy kooy" diyerek aşkınızı ölümsüz kılıyor. Çocuklarınız "anneaaa acıktııaaam" diyerek beyninizi sömürüyor. Eee nerde sizin kocaman bir gülümseme eşliğinde gelen günaydın temenniniz? Böyle başlayan bir gün aydın olur mu hiç? Olmaz tabi.

Sınavlar, iş stresi, bitmek bilmeyen ev işleri, aşk meşk sıkıntıları vs. Her birinizin binlerce sıkıntısı var. Ailelerinizin, eşlerinizin, çocuklarınızın da öyle. Ancak sabah gözlerinizi açtığınızda, kocaman bir gülümsemeyle "günaayydıın" diyen bir insanın o günü mutlu geçirmeniz için ne kadar büyük bir etkisi olduğunu biliyor musunuz?

Unutmayın ki güne nasıl başlarsanız öyle devam edecektir. Bırakın sıkıntılar bir kenarda kalsın Onlar hiçbir zaman yok olmayacak. Her dönemde, her yaşta, her zaman sıkıntılar yakanıza yapışacak. O vakit bugün boşvermişliğe teslim olun ve aynı evi paylaştığınız insanlara kocaman bir "günaaydın" deyin. Bunu yaparken gülümsemeyi unutmayın. Göreceksiniz onların da ruh halleri değişecek.

Bugün İclal Aydından bozma, polyanna'dan çalma bir ruh hali içerisindeyim. Bardağın dolu tarafı diye zırvalamıycam. Hatta kıytırık kişisel gelişim kitaplarındaki gibi "hayata gülen gözlerle bakın" gibi bir söylemde bulunmuycam. Böyle hayata gülmek nerdeyse imkansızdır. Ben sadece bugününüze böyle başlayın, en azından bir gününüz farklı olsun diyorum ve çekiliyorum.

GÜNAAAYYYDIIIINNN SmileSmile
clock11-06-2010, 03:28 PM
Yorum: #2
SanadaaaaBig Grin
GÜNAYDINNBig Grin
Yine berbat bir güne uyandım diye kalktım kii aa dedim bugün cumartesi oleeeyBig Grin
Sonra dersane geldi aklıma oooff olamaaaazSad
Ne değişken ruh haline sahip oluyor insan sabahlarıBig Grin
clock11-06-2010, 04:42 PM
Yorum: #3
Bu konu en son: 11-06-2010 tarihinde, saat: 04:44 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Fatma Şafak Heon
hafta sonu münasebetiyle yapılacak işlerinizin olmayışının rahatlığını hissediyorken sarhoşum üleyn

SLK KÜFÜR ETSEN DAHA İYİYDİ.SAAT 11 OLMADAN ANNEM TARAFINDAN UYANDIRILDIM.NORMALDE DAHA ERKEN BAĞIRIP UYANDIRIRDI."KALK Bİ TATİL GÜNÜN VAR.ONU DA UYUYARAK GEÇİRİYORSUN.KALK BU İŞLERE BİRAZ EL AT"GİBİ MANTIĞIMA SIĞMAYAN CÜMLELER KURARDI(BEN TÜM HAFTA BOYUNCA OKULDA DİNLENMİŞİMdİR ZATEN.CUMARTESİNİ İPLE ÇEKERİM.ÇÜNKÜ BU KADAR DİNLENMEDEN SONRA İŞ YAPMA AŞKIM HAT SAFHAYA ÇIKMIŞTIR.HATTA ABARTIP TÜM GECE,CUMARTESİ SABAHI ELİME ALACAĞIM TOZ BEZİYLE SÜPÜRGENİN HAYALİNİ KURARIM.EVETT BEN BÖYLE BİR PsİKOPATIMM.)

YÜRÜYÜN GİDİN BE.PSİKOPAT FALAN DEĞİLİM.NORMAL BİR GENÇ GİBİ BENDE TÜM HAFTANIN YORGUNLUĞUNU ATMAK İSTİYORUM SADECE.İŞSİZ,MİSAFİRSİZ,SAKİN VE HUZURLU.ÇOK HUZURA GEREK YOK.BİRAZ SAĞLIKLI BİRAZ UMUTLU OLSAM YETER...ÇOK FAZLA ŞEY İSTEMİYORUM ŞU KOCAMAN DÜNYADAA....

NEYSE KUZEN SÖZÜN ÖZÜ YİNE BİR HAFTA SONU.YİNE MİSAFİRLER VAR.SABAH YİNE ANNEMİN SESİYLE UYANDIM.EVİ SÜPÜRDÜM.ODALARI TOPLADIM.PATATES PİYAZI YAPTIM.ÇAY HAZIRLADIM.FIRINDAKİ BÖREK YANMASIN DİYE ARADA KONTROL EDİYORUM.VE ARADA KALAN BOŞ ZAMANDA DA NETTEYİM İŞTEE.
MERAK ETMEYİN BEN İYİYİM büyük gülüş
clock11-06-2010, 05:08 PM
Yorum: #4
Haha safım benim akraba-ı mahlukatın içinde yaşamak böyle bir durum işte Smile Ben huzurluyum şu an valla. Odama güneş vuruyor. Yatağımda uzanıyorum az sonra da dışarı çıkıcam. Kıskandırmak gibi olmasın da Smile))




[-]
Hızlı Cevap
Konu




İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]




Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)