Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore Büyükelçisi Gaziantep Belediyesini Ziyaret Etti


clock10-25-2011, 11:34 AM
Yorum: #1
Büyükelçi, Belediyeyi Ziyaret Etti

Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi, Büyükşehir Belediyesiyle işbirliklerini görüştü.

Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jong Kyoung Hong ve Güney Kore Belediyeler Birliği Devlet Temsilcisi Yong Durk Park, Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler.


Ziyarette Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İ. Fuat Özçörekçi, Genel Sekreter Yardımcıları Settar Çanlıoğlu ve Cengiz Ağar hazır bulundular.


GAZİANTEP, BÖLGESİNİN KALBİ DURUMUNDA


'Türkiye'nin bu zor zamanında kendilerine zaman ayıran' Genel Sekreter Özçörekçi'ye teşekkür eden Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jong Kyoung Hong, "Otuza yakın Koreli şirketimiz İstanbul'da yatırım yapıyor. İşadamlarımız Gaziantep'e de özellikle teknoloji anlamda yatırımlar yapmak istiyorlar. Bu amaçla ekonomisi, sanayi, tarihi ve kültürel olarak bölgesinin kalbi durumunda olan Gaziantep'i çok yakından takip ediyoruz. Altyapı, ulaşım ve nüfus potansiyeli olarak çok dinamik aynı zamanda tarihi kültürel hazinelerine sahip çıkmış bir kent olan Gaziantep'e, Koreli şirketleri tanıtmak, onları Gaziantep'e yatırım yapmaları için teşvik etmek istiyoruz" dedi.


'Şuan Gaziantep'te bir Koreli şirketin bulunduğunu, kente daha fazla Koreli şirketi çekmek için Gaziantep Büyükşehir Belediyesiyle işbirliği yapmak niyetinde olduklarını da' belirten Büyükelçi Jong Kyoung Hong, "Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin Güney Koreli temsilcilerimiz ile iyi ilişkileri içinde olduğunu biliyorum. Üst düzey yöneticilerin birbirlerinin kültürlerini tanımaları ile işbirliğinin daha da sağlıklı yürüyeceğine inanıyorum. Genel Sekreterimizin bu sıcak karşılamasından dolayı kendisine ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum" diye ifade etti.


Koreli heyete, Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep hakkında çeşitli bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fuat Özçörekçi, "Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jong Kyoung Hong ve Güney Kore Belediyeler Birliği Devlet Temsilcisi Yong Durk Park'ın ziyaretleri bizleri son derece çok memnun etmiştir" dedi.


KALİFİYE ELEMAN ALT YAPISIYLA BÖLGENİN EN BÜYÜK KENTİYİZ


'Gaziantep'in kültür, turizm ve yeterli kalifiye eleman altyapısıyla da bölgenin ekonomik potansiyeline sahip en büyük kenti konumunda olduğunu' söyleyen Özçörekçi" Güney Koreli yatırımcıların Gaziantep ve Güneydoğuya yatırım yapmamaları için hiçbir sebep yok. CEV firması ile yaptığımız çalışmalar göz önünde ve işbirliğimiz oldukça verimli geçiyor. Gaziantep yabancı yatırımcılar için oldukça geniş olanaklar sunan bir şehir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yabancı yatırımcılara elimizden gelen desteği vermeye hazırız" diye konuştu.


Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İ. Fuat Özçörekçi, Büyükelçi Jong Kyoung Hong'a Gaziantep'e özgü bakır el işlemesi bir hediye takdim etti.
clock10-25-2011, 12:21 PM
Yorum: #2
türk milleti işte kendine el uzatana yada yanına gelene hediyesini verip gönderiyo eli boş göndermiyo Wink
clock10-25-2011, 03:07 PM
Yorum: #3
ay ne güzel bir haber artık koreli görürürüz belki ilerleyen yıllarda XD
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)