Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore Devlet Başkanı: Kuzey Kore'ye En Sıkı Yaptırımları Uygulayacağız


clock01-14-2016, 03:16 PM
Yorum: #1
Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, halka seslendiği konuşmasında, Kuzey Kore’ye karşı en sıkı yaptırımların uygulanması için elinden geleni yapacağını söyledi.

Devlet Başkanı Park, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, Kuzey Kore’ye karşı en sert yaptırımlar uygulaması için tüm diplomatik yolları deneyeceğini vurguladı. "Kuzey Kore’nin nükleer testi, Kuzeydoğu Asya, dünya barışı ve güvenliğine karşı yapılan kabul edilemez bir meydan okumadır." diyen Park Geun-hye, bundan sonra Kuzey Kore’ye karşı alınacak tedbirlerin yeterince caydırıcı olması gerektiğini ifade etti.

Güney Kore Devlet Başkanı Park ayrıca, Kuzey Kore’ye karşı uygulanması gereken sert yaptırımlarda Çin’e "önemli rol" oynaması çağrısında bulundu.

Kuzey Kore’nin bu ayın başında gerçekleştirdiği nükleer denemeden Çin de rahatsızlığını dile getirmişti.

Üyelerinin ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin’in olduğu BM Güvenlik Konseyi'nde Kuzey Kore’ye karşı herhangi bir yaptırım için veto hakkı olan Çin’in desteğinin çok önemli olduğu belirtiliyor. Ancak Çin'in, Kore'deki rejimin çökmesinin, kendi güvenliğini olumsuz etkilemesinden endişe duyduğu kaydediliyor.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)