Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore: Kuzey Kore'nin Uydusu Başarıyla Yörüngeye Oturmuş Olabilir


clock02-08-2016, 04:54 PM
Yorum: #1
Güney Kore Savunma Bakanlığı, Kuzey Kore'nin bu sabah fırlattığı füzenin, taşıdığı uyduyu başarıyla yörüngeye oturtmuş olabileceğini bildirdi.

Güney Kore resmi ajansı Yonhap'ın haberine göre, Bakanlıkı yetkilisi, Kuzey Kore'nin bu sabah yerel saatle 09.31'de fırlattığı ve uydu taşıdığı bildirilen uzun menzilli füzenin uyduyu yörüngeye oturtmayı başarma ihtimalinin kuvvetli olduğunu, lakin uydunun yörüngede normal çalışıp çalışmadığını doğrulamak için ek analize ihtiyaç olduğunu açıkladı.

KUZEY KORE: FÜZE BAŞARIYLA FIRLATILDI

Kuzey Kore ise devlet televizyonundan yaptığı açıklamada, füzenin başarıyla fırlatıldığını duyurdu. 'Kwangmyongson-4' diye adlandırılan uydunun, füzenin fırlatılmasından 10 dk sonra yörüngeye başarıyla oturduğu bildirildi. Yetkililer, Kuzey Kore füzesinin hiçbir zarar vermeden Güney Kore hava sahasından geçtiğini de belirtti.

ABD SAHİLLERİNİ VURABİLECEK KAPASİTEDE

Dongchang-ri üssünden fırlatılan füzenin nükleer kapasiteli kıtalararası balistik füze geliştirme programı kapsamında geliştirilen altıncı uzun menzilli füze olduğu öğrenildi. Menzilinin 10 bin kilometre olduğu iddia edilen füzenin, nükleer başlığı ile ABD'nin batı sahillerine ulaşabilecek kapasitede olduğuna inanılıyor.

Füzenin fırlatılması Japonya, Güney Kore ve ABD'nin sert tepkisine neden olmuş, sözü geçen ülkeler BM Güvenlik Konseyi'nin acil toplanması talebinde bulunmuştu.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)