Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore Sineması Bursa'ya Taşındı


clock12-21-2015, 07:48 PM
Yorum: #1
Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi tarafından bir yıl süresince gerçekleştirilecek "Dünya Sinema Kuşağı" etkinlikleri, Güney Kore sinemasından filmlerin gösterimiyle başladı. Kentte 10 farklı ülke kültürünün tanıtılması amacıyla düzenlenen sinema günleri kapsamında, Güney Kore sinemasından "Guk-çe Şijang" filmi izleyici ile buluştu. TÖMER Bursa Şube Müdürü Halil Çağlar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinlik ile değişik ülkelerin filmlerini göstermeyi planladıklarını söyledi.

Bursa'nın kültür ve sanat hayatına katkı sağlamak istediklerini vurgulayan Çağlar, " Ankara Üniversitesi TÖMER'in böyle bir hedefi var. Bugüne kadar olduğu gibi yine bundan sonra da bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Etkinliğin Güney Kore filmleri ile başladığını dile getiren Çağlar, şu bilgileri aktardı: "Bundan sonra değişik ülkelerden filmler ile devam edeceğiz. Kendimize aylık hedefler koyduk. Her ay bir ülkenin filmini tanıtacağız. Bugünkü etkinlik bir hafta sürecek. Her gün yeni bir film izlenecek.

Buradaki filmin gösterisi ertesi gün başka bir şubemizde devam edecek. Toplamda 6 film seçtik. Bu konuda Kral Sejong Enstitüsü bize yardım etti. Biz bu etkinliği tam 1 yıl olarak hedefledik. 10 ülke hedef seçtik kendimize. Yaz aylarında ara verip ekim ayında tekrar başlayacağız." King Sejong Enstitute Bursa temsilcisi Dong İak Kim de "Bu etkinlik Kore'yi sevenlerin ülkeyi tanıması ve kültür sanatını bilmesi için yapılıyor. Etkinlik çok güzel. Bursa'da ilk defa yapılıyor. Kore kültürünü tanımak çok güzel bir şey" dedi. Etkinlik kapsamında 5 Güney Kore filmi 18-24 Aralık tarihlerinde izleyici ile buluşacak.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)