Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore, Zika Virüsüne Karşı Alarma Geçti


clock02-14-2016, 02:35 PM
Yorum: #1
Güney Kore’deki Bakanlar Kurulu, Zika virüsünün yayılmasına karşı bir takım tedbirler almaya karar verdi ve devlet kurumlarını yaklaşan tehlikeye karşı uyardı.

Başbakan Hwang Kyo-ahn, bugün katıldığı kabine toplantısında ele aldığı konularda biri de Zika virüsü oldu. Başbakan Hwang, muhtemel bir Zika virüsü salgınına karşı tedbir amaçlı uluslararası sağlık mercileri ile işbirliği içinde olunması gerektiğine dikkat çekti. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile işbirliğinin pekiştirilmesine vurgu yapan Hwang, konuşmasının devamında hastalığın görüldüğü ülkelerden gelen yolcularla beraber söz konusu ülkelerden ithal edilen hayvan ve bitkilerin de kontrolden geçmesini istedi.

Başbakan Hwang Kyo-ahn yetkililerden, toplumsal kaygıyı en aza indirmek için vatandaşların hızlı ve kesin bir şekilde bilgilendirilmesini istedi. Öte yandan Hwang, toplumsal güvenin sağlanabilmesi için hükümetin hastalıkla ilgili bilgilerin paylaşılmasında olabildiğince şeffaf olunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Sivrisinekler aracılığı ile taşınan virüs, DSÖ tarafından küresel bir tehdit olarak değerlendiriliyor. Genelde Asya ve Güney Amerika’da görülen virüs ile ilgili Güney Kore’de herhangi bir belirti görülmedi. Zika virüsü çocuklarda anormal derecede küçük kafa yapısı veya beyinde az gelişmişlik gibi kusurlara neden oluyor.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)