Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore'de Helal Restoranların Sayısı Artacak


clock04-09-2016, 10:11 PM
Yorum: #1
Her yıl 750 bin Müslüman turist ağırlayan Güney Kore'de hükümet, daha fazla restoranın helal menü sunması için hazırlıklara başladı.

Kore Turizm Kurumundan (KTO) bir yetkili, AA muhabirine, hükümetin ağustos ayında yayımlayacağı bir turist rehberinde müşterilerine helal gıda sunan 200 restoranın yer alacağını açıkladı.

İsminin açıklanmasını isteyen yetkili, bu restoranlara 5 kategoriye göre helal sertifikası verileceğini belirtti. Kategorilerin en üst seviyesi Kore İslam Federasyonunun helal gıdaya ilişkin tüm şartlarını karşılarken, en hafif olanı ise müşterilerine İslam'da yenmesi yasak (haram) olan yiyeceklerin bulunmadığı menüler sunmakla yetinecek.

Düzenleme kapsamında, köpek etinin yaygın olarak tüketildiği ülkede, helal sertifikasını alan restoranların menüsünde kedi-köpek eti yer almayacak.

Güney Kore'de hali hazırda 140 helal sertifikalı restoran bulunuyor.

KTO verilerine göre, ülkeyi geçen yıl çoğunluğu Malezya ve Endonezya'dan gelen 740 bin Müslüman turist ziyaret etti. Türk turistler bu rakamın 20 binini oluşturuyor. Güney Kore'ye giden Müslüman turist sayısının bu yıl 800 bine ulaşması bekleniyor.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)