Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore'de Liberal Demokrasiye Geçişin 36'ncı Yılı


clock05-20-2016, 03:19 PM
Yorum: #1
Güney Kore, liberal demokrasiye geçişinin 36'ıncı yılını kutluyor.

Yonhap'ın haberine göre, liberal demokrasiye geçişinin 36'ncı yılında Gwangju kentinde düzenlenen törene, Başbakan Hwang Kyo-ahn, iktidar ve muhalefet partilerinin temsilcileri katıldı.

Başbakan Hwang, törende yaptığı konuşmada, 18 Mayıs hareketinin doğurduğu ruhla liberal ve adil bir ülkenin tesisi için büyük bir mücadele verildiğini belirterek, yolsuzluğun kökünü kazımak, toplumda güveni ve birliği zedeleyici unsurların ortadan kaldırılması için çalışacaklarını söyledi.

Hwang, "Adil ve şeffaf bir toplum inşa ederek bundan böyle de demokrasi hareketi ruhunun yaşamasını sağlayacağız." dedi.

Törende,
1980 yılında dönemin cunta yönetimine karşı başlatılan, başkent Seul'un güneyinde Gwangju kentinde iki yüz bini aşkın kişinin katıldığı kitle hareketleri sırasında hayatını kaybedenler anıldı ve ailelerine başsağlığı dilendi.

Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye'nin babası olan ve 1961-1979 yıllarında ülkeyi yöneten Park Chung-hee'nin 26 Ekim 1979'da öldürülmesinin ardından ordu, ülkede meydana gelen gelişmeler üzerine yönetime el koymuştu.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)