Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Güney Kore de Tansiyon Heran Yüksebilir


clock11-30-2010, 02:43 PM
Yorum: #1

TANSİYON HER AN YÜKSELEBİLİR

Pyongyang yönetimi, ortak tatbikatın, Kore Yarımadası'nı savaşın eşiğine getireceği konusunda Washington yönetimini uyarmıştı. 4 gün sürecek ve yarın bitmesi beklenen tatbikat, güneydeki sınır bölgelerinde 11 gemi, hava kuvvetleri ve 7300 personelle devam ediyor. Güney Kore, topçu silahları ve asker sayısını sınıra yakın adalarda aralıklarla güçlendiriyor.

Hareketliğin gözlemlediği yerlerden biri de Kuzey Kore'nin geçtiğimiz günlerde top atışına tuttuğu Güney Kore'nin Yeonpyeong Adası'ydı.

Incheon limanından günde bir sefer yapılan gemiyle, Koreli Eski Askerler Partisi Özel Misyon'a ait onlarca kişi, askeri kıyafetleri ve ellerindeki Güney Kore bayraklarıyla bu adaya gelip, topraklarını koruduklarını gösterdi. Bazı siviller de ellerindeki pankartlarla birlikte slogan atarak, Kuzey Kore'yi protesto ediyor. Askeri elbiselerini giyen sivil gruplar adada, gazetecilerin kaldığı Yeonpyeong ilkokuluna gelerek, okulun duvarlarına "İnsafsız, acımasız misillemeyi cezalandırmamız gerekir." yazılı pankartları astı. Sonrasında ise toplu olarak milli duyguları dile getiren marşlar söyledi.

Yerli ve yabancı gazeteciler, tek güvenli yer olan buradaki ilkokulda kalıyor. Ada halen hayalet şehir görünümünde.

Adanın sahil kesimindeki ana yolları askerler kapatırken, burada dün getirildiği söylenen bazı topçu bataryaları ile tanklar göze çarptı.

clock12-01-2010, 01:40 AM
Yorum: #2
haber için teşekkürler deryacım Smile
clock12-13-2010, 04:46 PM
Yorum: #3
eline sağlık canım
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)