Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Herkes Sussun!


clock11-05-2010, 05:52 PM
Yorum: #1
Çok sinirliyim ahali. Böyle bir halde yazı yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama beni rahatlatan tek unsur "yazmak" olduğu için bu eylemi gerçekleştiriyorum. Yazıyı okumak zorunda değilsiniz. Hatta pek okunası bir yazı olmayacaktır. Herkesin bir rahatlama yöntemi vardır. Kimisi bağırır, etrafındaki insanları incitir. Ses kirliliğine sebep olur. Çünkü bencildir. Kendi rahatlarken diğerleri rahatsız olur. Böyle bir rahatlama biçimini asla tasvip etmedim. Etmeyeceğim de! Ben ise yazıyorum sinirlendiğimde, kırıldığımda, mutlu olduğumda. Her ruh halinde bünyemi ve zihnimi normal, olağan haline getirene dek yazıyorum. Egosuna yenik düşmüş insanların rahatlama biçimidir; bağırmak, kavga etmek. Çünkü ifade edemez kendini, düşüncelerini. İfade sıkıntısı çektiğinde zayıf düşer. Bu zayıflığını diğer insanlara bağırarak, kavga ederek gizlemeye çalışır. Zanneder ki kavga anında söylediği cümlelerle baskın olursa, ne kadar zeki ve hazır cevap olduğu kanıtlanacak. Zanneder ki zayıflığı, zavallılığı bu şekilde anlaşılmayacak. Yazık o insana ki kendini ispatlama çabasını böyle bir şekilde gerçekleştiriyor.

Öyle insanlar vardır ki, her ne söylerseniz söyleyin, ne açıklama yaparsanız yapın sizi dinlemez. Dinlese de anlamak istemez. Beyni örümcek ağı ile donatılmıştır çünkü. Kulakları paslanmıştır. Çırpınırsınız kendinizi duyurmak için. Kavga etmeden izah edebilmek için. Lakin ağlara takılır, pasla kirlenirsiniz. Onun kiri size de bulaşır. Kavga etmemek için direnen aklınız pes eder sonunda. Cinnet hali bu olsa gerek diye düşünüp, bağırırsınız istemeden de olsa. Sonuçta ne mi olur? Birbirini anlamayan insanların sidik yarışı sonuçlanmaz hiçbir zaman. Kırılmış, yorulmuş, kirlenmiş insanlar olarak ayrılırsınız birbirinizden.

Ne için kavga edildiği de unutulur, neler söylendiği de. Çok sevdiğim bir söz vardır. "İnsanlar, onlara ne söylediğinizi unutabilirler...
insanlar, onlara ne yaptığınızı da unutabilirler...
Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiklerinizi asla unutmazlar!" Her kavgadan sonra bu söz çınlar kulaklarımda. Nasıl hissettirdiysem, nasıl hissettiysem, kazınır hafızama hiç silinmeycek biçimde.

Gerçek hayatın zorluklarını bir kenara bırakırsak, sanal hayatta da sık karşılaşırız bu ego mağduru insanlarla. Klavyenin arkasına sığınıp, büyütürler zavallı egolarını. Zannederler ki, kimlikleri gizli olduğu müddetçe katledilebilir tüm cümleler en pespaye halleriyle. Ufak bir kıvılcım yeterli olur sinir harbi yaşanmasına. Sık tekrarlanır "konuşmalarına dikkat et!" cümlesi. Zira zayıf düştüğü anlarda sanal kimliğini canavara dönüştürür hiç gocunmadan. Unutur insanlığını. O anlarda insan değildir zaten, sanaldır sadece. Bir zaman sonra sanallığı öylesine esir alır ki insanlığını, gerçek hayatta da katılır sanallar kervanına.

Birçok insan sinirlerine hakim olmayı başaramaz. Çeşitli antidepresanlar, bitki çayları, yoga gibi zırvalıklarla engel olmaya çalışır sinirine. Lakin yine de başaramaz. Uyutabilir ancak canavarı, engelleyemez o keskin tavırları. Olgunluğa erişemez çünkü insan. Üstelik yaş ile alakalı değildir bu olgunluk. 50 yaşındaki adamın gelişememişliğine de tanık olursunuz, 15 yaşındaki gencin büyümüşlüğüne de.

Öyle bir hale geliyor ki insan, o kadar beziyor ki bu kirliliğin karşısında, herkes sussun istiyor. Bir süreliğine dursun dünya!

Dediğim gibi bir kıvılcım yeterli olur yangının çıkmasına. Yaşamaya çalışıyorum, kıvılcımı alevlendirmeden söndüren insanları bulma umuduyla.
clock11-05-2010, 06:02 PM
Yorum: #2
Çok güzel yazıyosun canım duygularını çok iyi ifade ediyosun lol

'' Yaşamaya çalışıyorum, kıvılcımı alevlendirmeden söndüren insanları bulma umuduyla.''
İşte bu kısmına bayıldım yazının ...
clock11-05-2010, 06:03 PM
Yorum: #3
Kendine bir blog açmalısın bence Wink
clock11-05-2010, 06:32 PM
Yorum: #4
çokkk gzl yazıyosun duygularını duygularını iyi ifade ediyon Wink
clock11-05-2010, 06:33 PM
Yorum: #5
benede heon Big Grin
clock11-05-2010, 08:10 PM
Yorum: #6
Teşekkürler arkadaşlar. Blog açmıştım bir dönem ama sıkıldığım için kapattım Smile
clock11-05-2010, 09:21 PM
Yorum: #7
wayyy beee helal sana lol
clock11-05-2010, 10:47 PM
Yorum: #8
Eyvallah cello Smile
clock11-06-2010, 12:35 AM
Yorum: #9
Bu konu en son: 11-06-2010 tarihinde, saat: 12:36 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Fatma Şafak Heon
kuzenim yaa.seninn de ruh halin kötü bee.ne oluyor bizeee.
ben son üç gündür Rabbim hayra çevirsin çok kötüyüm yaaa.
içim daralıyorr.aynen o bağıran sınıfı var ya.işte ona dahil oolmak istiyorumm.neden bilmem.
otobüste oturduğum yerde bir anda çığlık atmak istiyorummm.sınıfta öğrencilerr öyle bi hale getirdi ki kapıyı çekip çıkmak iswtiyorumm.
bi arabam olsa.uzak bi diyarr olsa.senin dedğin gibi alice olup başka alemlere gitsemmm Sad
ama şuan dinlediğim şarkıdaki gibi : elimde değil....
sende dinle.ahmet kayadan hoşçakalın gözümm.
şans tuttum o çıktı.nasıl çuk oturduu anlatamam....
gerçi içimi çok ferahlatmıyor sıkıntılarımı dile getirsede.ama bu şarkı yazılomışsa birileri yaşamıştır değil mi.hadi polly cilik oynıyımm biraz dahaa..sözleri şöyle: nedir bu başımdaki felaket.40 yıldır sefalette mavf et.kefenimi alıp dikin bi zahmet.intihar edicem
clock11-06-2010, 12:45 AM
Yorum: #10
Anaaam Heon unnilerime ne oldu böyle?
Yok anam yok sadece sınav stres yapmıyo adamaBig Grin
Ama herşeye rağmen gülümsetecek şeyler bulmalı insan hayatında bazende avazı çıktığı kadar bağırmalı...
Carpe Diem!
Anı yakalamak! Bu konuda size "ölü ozanlar derneği" isimli kitabı önerebilirim yada filmi ikiside muhteşemSmile
Anı yaşamalı insan ne geçmişe takılmalı nde geleceği kafaya takmalı...
Düşünmemek demiyorum takıntı haline getirmekten bahsediyormSmile
Hani demişsin ya geçmişteki kavgalar çınlar insanın kulağında diye,
Sil at onları işte!
Çok zor biliyorum ama Carpe Diem! O anda bi çığlıkla atmalı insan tüm sinirini sakinleşene kadar kalemine sarılmalı ama sonsuza dek ona takılmamalı!
Wuuu amma yazmışım~~büyük gülüş
Bu küçük cadı yine gevezelik etmiş diyeceksiniz blki ama DÜŞÜNMEYİ SEVİYORUM!Big Grin
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)