Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Hikaye [Aslında Hikaye Denemesi]


clock01-28-2010, 11:24 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 01-29-2010 tarihinde, saat: 01:08 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: ABK_Karakurt
Kulaklarımda uğultu, gözlerimin önünde yine o ışık. Hanlığım... Benim kayıp, karanlık, umudum hanlığım. Bu topraklar, üstünde oturduğum, atımı otlattığım, otağımı kurduğum topraklar. Üzerinde çarpışılan, üzerinden mavi göklere baktığım topraklar. Kut ile Kurgan arası... Önümde ışık, herbiri gözümün önünde her biri...

Bölüm 1: Şafak

Ses bu ses, ağıt gibi bir ses. Sanki içimde yankılanan, yağmur damlası olup arı suya düşen bir damlaydı. Çığlıklar, ağlayanlar... Onları duyuyordum gördüğüm ise ateşin dansıydı sadece. Yukarıda kızıl bir gökyüzü, karanlık uçsuz bucaksız kızıllığının içine tümsek tümsek karalık bulaşmış ayın önünü kapatmış, yıldızları söndürmüş.

Davul sesleri, neydi bu anlayamıyordum neydi bu. Duyduğum bu korkunç sesler yetmezmiş gibi davul sesleri başlamıştı. Sanki felaketin habercisiydi bu gelenler sanki bir tufan alıp götürecekti bütün benliğimi. Ateşin dansı kanlı öfkeye bulanarak kora dönüşmüştü sanki. Ne görüyordum ne işitiyordum. Sadece bu anın bitmesini geçmesini istiyordum.

Ağıtlar bütün bedenimi sarmış bir parçam olmuştu. Duyduğum sözler, sözcükler yankı gibiydi sanki. Uçsuz bucaksız, taşkın suların aktığı vadinin sesiydi sanki. Dağların yamaçlarından uçan Kartalın sesiydi sanki.

Sonsuzluk, aniden zihnime giren sonsuzluk düşüncesi. Sanki aklımda biri var beni duyan bana öğütler veren beni yöneten. Durmasını istiyordum, bu çılgınlığın bitmesini. Ağıtlar,davullar, bulutlar... Bu çılgınlığın durmasını istiyordum. Bir ağırlık çöktü göğsüme sanki beni boğmak istercesine. Gördüğüm karanlıktı, onla boğuşuyordum ama gücüm yetmiyordu. Mücadeleyi bıraktım, bu göğsüme çöken karanlığa teslim oldum. Sonumun geldiğinden bu kadar emindim. Belliydi olacaklar, sona varmış gibiydim.Bir yıldırım düştü arkalara. Etraf bin güneş doğmuşçasına aydınlanmıştı. Işık, bu beyaz ışık. Beni boğan karanlığı yakıp atmıştı. Ben ne olduğunu anlayamadan, Gökyüzünde bir ses yankılandı. Bu ses bu ulu ses. Bir ihtiyarın sesiydi. Bilge, sesi tok bir ihtiyar. Tereddütsüzce sesleniyordu bana. Duyduğum o ses duyduğum bu muhteşem ses yankılandı.

Kısa ama özdü.

"Oğul, uyan!"


Bölüm Sonu


Yazım hatam varsa uyarın lütfen.

Bu hikaye doğaçlama ürünüdür ve başka yerlerden alıntı değildir.
clock01-28-2010, 11:40 PM
Yorum: #2
ellerine saglık burak gerçekten ilk yazmana ragmen çok güzel
clock01-29-2010, 12:20 AM
Yorum: #3
Bu konu en son: 01-29-2010 tarihinde, saat: 12:20 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
Güzeldi ama naçizane bazı önerilerim olacak.

İlk olarak imla kurallarını özellikle virgülü yerinde kullanmak cümlenin anlamını tamamen değiştirir. Bunları düzeltmen gerekiyor.

İkinci olarak Smile devrik cümle kurmak insanın içinden gelir bilirim çünkü bende devrik cümleler kurarım. Devrik cümle şiirsel bir hava katar.
Fakat çok kullanmak, hikayeyi şiirselleştirir. Düz yazılarda devrik cümlelerden kaçmanı tavsiye ederim. Yada bu kadar çok kullanma.

Öğretmenlik damarım tuttu. Devamını bekliyorum bu arada. (Yine devrik cümle kurdum.) Smile
clock01-29-2010, 12:08 PM
Yorum: #4
güzel ve anlamlı olmuş paylaştığınız için teşekkürler....benimde böyle küçük hikayelerim vardır ilerde bir kitap çıkarmayı düşünüyorum onun için ufak ufak hazırlık yapıyorum Smile
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)