Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
İmparator Sinjong / 신종 (Goryeo)


clock08-10-2010, 03:09 PM
Yorum: #1
İmparator Sinjong / 신종, (1144-1204, Hükümranlığı: 1197-1204) Goryeo Hanedanlığı'nın 20. hükümdarıdır. İmparator İnjong'un beşinci oğludur. Ağabeyi İmparator Myeongjong Choe Chungheon tarafından sürgüne gönderilince tahta çıkmıştır.

Akıllı bir insandı ama önceki hükümdar olan ağabeyi gibi onun da sarayda pek gücü yoktu. Güç Choe Chungheon'un elindeydi. (bu Choe ailesinin askeri gücünün artmasının miladıdır) Bir süre sonra hastalanmıştır ve tahtı oğlu Huijong'a terketmiştir.

Kaynak: en.wikipedia.org/wiki/Sinjong_of_Goryeo
Çeviri & Derleme: Ertuğrul Gazi Kızılok (Gukseon Munno) - Tarafımca Koreanturk.com için çevrilip derlenmiştir. Lütfen izinsiz kullanmayınız.

______________________________________________________________

ENGLISH


King Sinjong of Goryeo (1144-1204, r. 1197-1204) was the twentieth monarch of the Goryeo dynasty of Korea. The fifth son of King Injong, Sinjong took the throne after his brother King Myeongjong was sent into exile by Choe Chungheon.

He was wise, but like his brother before him had no true power, which was in the hands of Choe Chungheon (this marked the beginning of the Choe family's military rule). Sinjong also witnessed the kin strife of the Choe family and soon after became ill, abdicating in favor of his son King Huijong.

Resource:
en.wikipedia.org/wiki/Sinjong_of_Goryeo
clock12-21-2010, 02:28 PM
Yorum: #2
yazık kukla krallar bunlar Smile eline sağlık
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)