Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
İzmir Devlet Opera ve Balesi Sezonu Carmına Burana ile Açıyor


clock09-18-2009, 09:25 PM
Yorum: #1
İzmir Devlet Opera ve Balesi Sezonu Carmına Burana ile Açıyor.


[Resim: izmir-devlet-opera-ve-balesi-sezonu-carm...1753_o.jpg]


İzmir Devlet Opera ve Balesi (İzdob), 2009-2010 Sezonunu 26 Eylül'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde "Carmina Burana" Balesiyle Açacak. Sezon Boyunca Dokuz Opera, Bir Müzikal, Altı Bale, İki Oratoryo, İki Çocuk Oyunu ve Onlarca Konser Sunulacak.İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), 2009-2010 sezonunu 26 Eylül'de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde "Carmina Burana" balesiyle açacak. Sezon boyunca dokuz opera, bir müzikal, altı bale, iki oratoryo, iki çocuk oyunu ve onlarca konser sunulacak.

Geçen yıllarda olduğu gibi gösterilerinin büyük bölümünü Elhamra Sahnesi'nde yapacak olan İZDO İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Konak Belediyesi'ne ait Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi, Dokuz Eylül Üniversitesi'ne ait Sabancı Kültür Sarayı, Ege Üniversitesi'ne ait Atatürk Kültür Merkezi ile Kampüs Kültür Merkezi ve Özel Ege Lisesi'ne ait Yüksel Eraslan Kültür Merkezi'nde de etkinlikler sunacak. Sezon içindeki etkinliklerini yıllık programla belirleyerek ilan eden İZDOB, İzmir sahnelerinin yanısıra turne gösterilerine de devam edecek.

Yeni sahnelenecek operalardan biri Türkiye, ikisi İzmir prömiyeri olacak. Önceki yıllarda oynanan Carl Orff'un Carmina Burana sahne kantatı, bu defa 200'ü aşkın sanatçının görev alacağı bir bale olarak sunulacak. Richard Strauss'un "Ariadne Naksos'ta" adlı operası ise Türkiye'de ilk defa İZDOB tarafından sahnelenecek. İZDOB'un 2009-2010 sezonunda sahneleyeceği yeni eserler şunlar:

"Carmina Burana, Bir Tenor Aranıyor, Imeneo, Aşk-ı Memnu, Adriana Lecouvreur, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Ariadne Naksos'ta, Şehitler Oratoryosu."

Daha önce sahnelenen ve bu sezon da tekrarlanacak eserler ise şöyle: "Otello, Aydınlığın Adı Atatürk, Simon Boccanegra, Korsan, Saraydan Kız Kaçırma, La Vida Breve, La Muerte de Garcilaso, Don Kişot, Cinderella, Romeo ile Juliette, Heidi, Kurbağa Prens."Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)