Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kına Gecesi 2


clock11-07-2010, 02:34 AM
Yorum: #1
Önceki "kına gecesi" konulu yazımda size davetlilerin türlerinden bahsetmiştim. Bu yazımda da kına gecesinin kalan detaylarını anlatacağım. Evet yine kına gecesine gittim ve ayaklarım ağırıyor!

Kına gecelerinin vazgeçilmezi görücü teyzelerdir. Görücü teyze; oynayan kızlara yakın bir masada oturur, boyun fıtığına sebep olacak şekilde sabitlenir ve pisti izler. Ara sıra yanındaki diğer teyzeye dönüp beğendiği kız ile ilgili fikirlerini beyan eder, fikir alışverişinde bulunur. Diyalogları genellikle şöyledir;

-Baksana şu kıza pek bi güzel maşallah. Nişanlı mı? Evli mi? Var mı acaba gönlünde biri?
-Yok gıı o bizim ayşe. Sümüklü rızanın gızı.
-Pek de hareketli hihihih.
-He valla evde de öyledir. Anasına bi iş yaptırmaz.
-Yanındaki sarı saçlı da pek güzelmiş.
-Allah iyiliğini vermesin şükriye bi tane oğlun var kaç gelin alıcan hihihi.

Bu teyzeler kendi aralarında pek eğlenirler. Kına boyunca tek eylemleri kızları süzmektir ve bundan büyük bir keyif alırlar.

Süzülen hatunların çeşitli oynama şekilleri vardır. Tarzları teyzelerin karar vermesinde oldukça etkilidir.

Apaçi hanım: Bu kızlarımız halay, çiftetelli, horon gibi oyunlara dahil olmazlar. Serdar Ortaç, demet akalın, Gülşen gibi sanatçılar böğürdüklerinde piste zıplarlar. Hacıyatmaz gibi öne arkaya, sağa sola doğru sallanıp devrilmemeye gayret gösterirler.

Tiridine tiridine tiridine bandım hanım: Favorimdir. Belirli bir dans stili yoktur. Omuzlarını elektirik akımına kapılmışcasına titreterek pistin etrafında zıplar. Ara sıra kendine bir kurban seçip, kalçasını ona vurarak düşürmeye çalışır ve bunu eğlenceli bularak kahkaha atar.

Yiiiııvreeaaançsıniieaaz (iğrençsiniz) diyen hanım: Önceki yazımda bahsettiğim çakma entel budur işte. Bir köşeye siner ve çıkamadığı depresyonunu çevreye yansıtmak için çaba sarf eder. Yanındaki diğer tikinaza sürekli olarak "yhaaa bunnar çok yiiııvreaanç. Puhahah teyzeye bak ne biçim de oynuyo bi kereaa" der. Kendi çapında eğlenir. Çünkü ona göre kına gecesi zaten anlamsızdır. O nirvanaya ulaşmıştır. Zeki, çevik ve başarılıdır. Yabancı müzik çalarsa incinmesinden korktuğu başını hafifçe sallar ve "işte budur abii yeaa" diyerek memnuniyetini dile getirir.

Sebebimsin zalım hanım: Kına gecesi boyunca elindeki telefonun tuşlarına ızdırap çektirip ara sıra danslara dahil olur. Ancak dans ederken bile elinde telefon vardır. Çaktırmadan ekranına baktığınızda şöyle bir mesaj görürsünüz. "Sebebimsin zalım kadın. Ben senin için dağları yaktım" el cevap "Böceğim benim seni seviyorum" Kımıl kımıl yievreanç bir ilişkisi vardır. Muhtemelen o uzun mesajlaşmalarda sevdiceği kına gecesinde erkek olup olmadığını, ona görücü çıkıp çıkmadığını soruyordur. Bu kızımız da kıskanılmaktan mutlu olup sevdiceğini çileden çıkaracak cevaplar veriyordur. "Yhaa aşkitom güzelim napiim çıkacak görücü engelleyemem kiii" gibi. Bu kızları görünce telefonlarınu alıp burun deliklerine sokmak istiyorum. Gerçekten istiyorum. He ayrıca bu hatunlar slow müzik çaldığında bir kenara sinip gözlerini doldurmaya çalışırlar. Etrafındakilere büyük bir aşk yaşıyorum ben abiii izlenimini vermek için çırpınırlar. Zalımsınız kızlar!

Son olarak rica ediyorum, yalvarıyorum lütfen kına gecelerinde "evli mutlu çocuklu" ve "Bütün kızlar toplandık" şarkıları çalmasın. Yapmayın bunu. Sizin yüzünüzden cinsiyetimden tiksindim. Hayır bu kızlar normal hayatta "ay ne evlencem ben böyle rahatım mutluyum" diyen kızlar. Ne oluyor yahu? Bir anda evrim geçiriyorlar ve hep bir ağızdan "evli mutlu çocukluuuu" diye böğürmeye başlıyorlar. Evlenin yavrum, tutan mı var? He madem evlenmek istemiyorsun niye bu kadar içten böğürüyorsun? He bir de bütün kızlar toplandık diyerek aşka gelmeleri var tabi. Yahu sefere mi çıkıyorsun? Ülkeyi mi ele geçiriyorsun ne yapıyorsun anlamadım ki ben? Toplandınız da ne oldu. Parfümeriye gidip tortu bırakmayan rimel aldınız ya da yakışıklı erkekleri süzdünüz. Budur olayınız. Sizi ve şarkılarınızı sevmiyorum. O kadar!

Kına gecesi izlenimlerimi sizlerle paylaşıyorum paylaşmasına da, muhtemelen aklınızda şöyle bir soru oluşuyordur. "Eee bu kadar inceleyip eleştiriyorsun da sen ne yapıyorsun orada?" Ne mi yapıyorum? Döküyorum kurtlarımı ahali. Kuralsız, düşüncesiz, komplekssiz bir şekilde eritiyorum yağlarımı. Hatta abartıp atıyorum topuklu eziyetleri bir kenara. Zıplıyorum en vurdurduymaz tavrımla. Tey tey tey.
clock11-07-2010, 04:08 AM
Yorum: #2
vahhhhhhhhhhhhhhhhh bayıldı beee bittim yazıya çok iyiydi eline sağlık Smile
clock11-07-2010, 03:11 PM
Yorum: #3
bunu ne aera yazdn.sabah galibaSmile
gelince okurum Smile
clock11-07-2010, 03:52 PM
Yorum: #4
Big Grin Big Grin iyiiiimişşşş bu Big Grin
clock11-07-2010, 05:24 PM
Yorum: #5
baya iyi ya 1. süperdi 2.ondanda iyi olmuş büyük gülüş
clock11-08-2010, 01:58 PM
Yorum: #6
hahahaha harika olmuş ya yine büyük gülüş Sebebimsin zalım hanım türüne her yerde rastlıyoruz Cool
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)