Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kırmızı Ginseng / Kore RED GINSENG


clock07-31-2009, 03:17 AM
Yorum: #1
[Resim: adg.jpg]

MUCİZELER YAPAN BİTKİ KIRMIZI GİNGSENG

NEDEN KORE KIRMIZI GİNSENGİ?

Günümüzde yaklaşık 2000 yıl önce Kore'de ve Çin'de Şifa verici değeri saptanan GİNGSENG'in bölgedeki ismi PANAX GİNGSENGİ'dir.dünyanın diğer ülkelerinde
yetiştirilen gingseng türleri ideal iklim ve toprak özelliklerine sahip olan Kore'nin yetiştirdiği KIRMIZI GİNSEG kadar nitelikli olmamaktadır.
Köklerinin sıcak su ile yıkandığında kırmızı renk alması nedeni ile tüm dünyada KORE KIRMIZI GİNGSENG'i olarak bilinir.Bu bitkinin yetiştirme, işleme ve satışı Kore Tekel idaresinin denetiminde yapılmaktadır.Böylesine değerli ve aranan bu bitkiye Kore devletince sahip çıkılmasının nedeni; hatalı üretimlerde bulunulup veya taklit edilip kalitesinin bozulmaması içindir.Üretiminin her aşamasının devlet gözetiminde yapılması yanında Kore insanının sabır, bilgi ve araştırma yeteneklerinin birleşiminde oluşan ve kalitesi tartışılamayan GİNGSENG ürünleri tüm dünya pazarlarını kaplamaktadır.
Kırmızı GİNSEG yaklaşık 2000 yıldan beri Çin'de yüksek şifalar için kullanılmakta ve etkileri hakkında ilk rapor Çinli bir pratisyen hekimi olan TAOHUNG-CHİNG tarafından hazırlanmıştır.Bu raporda ilerda bahsedeceğimiz bazı faydalar yazılıdır.son zamanlarda, bütün şifalı bitkilerde olduğu gibi GİNGSENG üzerinde de araştırmalar ve ayrıca şimdiye dek 3 milletlerarası GİNGSENG sempozyumu düzenlenmiş, ve bunlara birçok doktor, araştırmacı ve bilimadamları katılmıştır, ayrıca dünyanın tanınmış gazetelerinde GİNGSENG hakkında yayınlar yapılmaktadır.

KORE KIRMIZI GİNSENG’İN YETİŞTİRİLMESİ
Uygun koşullarda uzun süre dinlendirilen, toprağa ekiminden sonra dikkatli ve savırl bir bakımla yavaş yavaş gelişen GİNSENG en erken 6 yıl içinde toplanabilecek büyüklüğe erişir. Aslında iyi bir ürün elde etmek için 14 -15 yıllık bir büyüme sürecini tamamlaması gereken Ginseng’in Kore’de 100 hatta 400 yıllık olduğu sanılan kökleri bulunmuştur. Kirli çevre koşulları ve suni gübrelenmeye karşı hassas olan bitki, kimyasal maddelerle (ilaç ve gübre) temas ettiğinde bozulup çürümektedir. Yılların geçmesiyle GİNSENG büyüyüp olgunlaşırken bulunduğu toprağın bütün faydalı unsurlarını da emmektedir. Böylece tabiatta toprak içinde erimiş halde bulunan mineral, vitamin gibi tüm organik ve inorganik maddeleri bünyesine almaktadır. Bu nedenle ginseng yetiştirilen topraklar uzun süre ekilmeyecek şekilde fakirleşmektedir.
Doğal kaynakların insan yaşamındaki önemini bilen milyonlarca kişi daha sağlıklı bir hayat sürmek için günlük hayatlarında da ginseng ürünlerinden geniş ölçüde yararlanmaktadır.
Günümüzde doğu ve batı tıbbın da yerini alan ginseng ürünleri artık doktor reçetelerine girmiş ve eczanelerde satılır hale gelmiştir. Dünyanın birçok yerinde yapılan yetiştirme girişimleri başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Bu nedenle de en akıllıca işin özel olarak hazırlanmış Kırmızı GİNSENG ürünlerinin Kore’den getirilmesi olacağı fikri üzerinde birleşmiştir.

DÜNYADA GİNSENGİN KULLANILMASI
Uzun senelerden beri pek çok ülkede hap, kapsül, çay, sigara, likör,ve çiğneme granülü şeklinde şifa verici veya tedaviye yardımcı olarak kullanılmaktadır.Halen A.B.D de kaybettiği sağlığını yeniden kazanmak isteyen 6 milyon kişi Kırmızı Ginsengi kullanmaktadır. Japonya Sağlık Bakanlığı 7000 hastanesinde yüzbinlerce hastaya uygulanmak üzere değişik Ginseng preperatları yollamaktadır. İsviçre ve Almanya’da verimi arttırmak için birçok fabrika işçilerine çay saatlerinde Ginseng ürünleri sunulmaktadır.

GİNSENG ÜZERİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR
Ginseng üzerindeki araştırmalar uzun yıllar önce başlamış günümüzde de devam etmektedir. Ginsengi konu alan 3 büyük Uluslar arası sempozyum yapılmış, bu sempozyumlara dünyanın dört bir tarafından gelen doktor, araştırmacı ve bilim adamı Ginseng ile ilgili çalışmalarını sunmuşlardır.Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse; U.S.S.R’den Dr. Brekhman Ginsengin insan vücudunda fiziksel ve mental aktiviteyi arttırdığını, beyin hücrelerinin faaliyetlerini uyardığını ve düzelttiğini, streslere karşı organizmayı koruduğunu vurgulamıştır.Japon araştırmacılar Dr. Hikohichi Oure ve Susumu İlia, Ginsengin, karaciğerde de karbonhidrat metabolizmasını uyardığını bulmuşlardır.Bonn üniversitesi Farmakoloji bölümünden Dr. K.Karzel ise Ginsengin kan basıncını düzenlemesi üzerindeki yararlı etkilerini kapsayan bir çalışma sunmuştur. Sofya Üniversitesinden Prof. V. Petkov Ginsengin adrenal korteksini uyararak hatırlatma, öğrenme ve düşünme mekanizmalarını arttırdığını bildirmiştir. Stockholm’de Prof. Dr. Finn Sangberg Ginsengin uykusuzluğu ve huzursuzluğu giderdiğini saptamıştır. Dr. W. Sternerve Dr. Kitagava 1969 yılında yaptıkları araştırmalarında Ginsengin yorgunluk, bitkinlik ve kuvvetten düşme karşı başarı ile kullanılabileceğini göstermişlerdir. 1973 yılında Dr. M. Kimura ve arkadaşları Ginsengin, kan şekerini düşürdüğünü ve diabet tedavisinde kullanılışının esaslarını saptamışlardır. Son yıllarda da Japon bilim adamları Ginsengin kanser hücreleri üzerindeki etkilerini araştırmaktadırlar. Neoplastik olguları (Kanser tümörleri) durdurucu ve tedavi edici 6 yıllık Ginseng Kökü olabileceği vurgulanmaktadır.
KORE KIRMIZI GİNSENGİ’NİN FAYDALARI

SİNİR SİSTEMİ ÜZERİNDE FAYDALARI
Merkezi sinir sitemini etkileyerek beyin aktivitesini arttırır.
Hafıza zayıflığını, dalgınlığını, düşünce ve konsantrasyon güçlüklerini önler.
Bitkinlik, yorgunluk, uykusuzluk,ve huzursuzluk hallerini giderir.
Vücudu canlandırıp zindelik verir.
Zihni ve akli tansiyonları geliştirir,sinir bozuklukları ve depresyonlara karşı korur.
Organizmanın doğal savunma mekanizmasını ve dağınıklılığını arttırır.
Genel fiziksel ve zihinsel iktidar ve kabiliyetleri arttırır.
İstemleriniz dışında çalışan sinir sisteminin salgılarını düzenleyip, dengeli bir şekilde işlenmesini sağlar.
Özellikle yaşlı kişilerde sık rastlanan ruhsal ve psikolojik çöküntüleri giderir.
Modern şehir hayatının her yaştaki insana verdiği stres ve sinir gerilimlerinde dayanıklılığı arttırır.
Yaşlanmayla ortaya çıkan halsizlik, kuvvetsizlik, ve güçsüzlüğü önler.
Sinirsel bulantı ve öğürmeleri önler.

KARDİYO VASKÜLER SİSTEM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ (KALP DAMAR SİSTEMİ)
Kalp ve damar sistemi üzerinde regülatör (düzenleyici) göre yapar.
Kalp kasının kasılabilme kuvvet ve yeteneğini arttırır.
Kalp damarlarını kuvvetlendirir, kalp atım hızı ve volümünü ayarlar.
Arteriosderos (damar sertliği) ve kan basıncını (Hipertansiyon) düşürür.
Düşük olan kan basıncını (Hipotansiyon) güçlendirici tonik ve kan yapıcı özellikleriyle reaüle ederek yükseltir.
Düzenili bir sitemik dolaşım sağlayarak anevrizma (Atardamar duvarlarında şişkinlik), varis (toplardamalardaki kan birikmesi) , hemoroid(basur) ve diğer dolaşım sistemi hastalıklarını önlemede yardımcı olur.

ENDOKRİN SİSTEM ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ (İÇ SALGI BEZLERİ)
İç salgı bezlerinin fonksiyonlarını düzeltip bunlara bağlı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.
Kendiside insülin gibi görev yaparak diabetli (kan şekeri yüksek) hastaların kanında glikoz düzeyini normal sınırlarda tutar.
Diabete bağlı komplikasyonların oluşmamasına yardımcı olur ve oluşanları da giderir.
Karaciğer üzerinde etki yaparak karbonhidrat metabolizmasını düzenler.
Dalak ve diğer kan yapıcı organlar üzerinde etki ederek, kırmızı kan hücrelerinin yapılmasına yardımcı olur.
Anemi(kansızlık) buna bağlı şikayetlerine şifa verir.
Organizmada protein sentezini uyarır.
Karaciğer fonksiyonlarını düzenleyerek, karaciğer yetmezliğine şifa verir.
Ter, idrar, süt ve diğer salgıların atılımını arttırır.
Böbrek yetmezliklerinde iyileştirici etkisi vardır.
Diüretik (idrar fazlalaştırıcı) etkisi ile böbreklerden fazla su atılımını sağlar, asit miktarını normale düşürür.
Adrenal korteksine (böbrek üstü bezi) etki ederek kortizove Epinefrin benzeri bir salgı ile organizmanın savunma mekanizmasını kuvvetlendirir.
Kandaki kollestretol (yağ ) oranını düşürür, buna bağlı gelişen şikayetlerine şifa verir.
Organizmada hormon salgılanımını düzenler.
Erkek ve kadında cinsel soğukluğu önler, doğurganlığı arttırır, gençlik ve zindeliği korur.
Kan tablosundaki bozuklukları düzeltici etkisi vardır. İç ve dış kanamaların durdurulmasına yardımcı olur.

DİĞER SİSTEMLER ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ
Gastro-intestinal sistem (mide-bağırsak sistemi) üzerinde de regülatör(düzenleyici) görevini üstlenir.
Mide salgılarını düzenleyip,hazımsızlığı giderir,iştahı açar.
İshal,kabızlık,mide ve bağırsak iltihapları gibi sindirim sistemi hastalıklarına şifa verir.
Zehirlenme ve iltihaplanmada toksinleri etkisiz kılar.
Dermatozlarda (deri iltihaplanmaları) ve diğer deri hastalıklarında başarılı sonuçlar verir.
Sivilce ve çıbanların geçmesinde ve çıkmamasında yardımcı olur.
Özellikle yaşlılarda geç iyileşen yara ve iltihapların çabuk iyileşmesini sağlar.
Doğum sonrası kadınların bakımında ve hastalıkların iyileşme dönemlerindeki halsizliklerin çabuk geçmesini sağlar.
Ağır fiziki çalışmalar(sporcular, ağır işçiler v.b.) ve uzun süreli zihinsel çalışmalar sonucu görülen zayıflık, takatsizlik,ve isteksizliği giderir.
Humma hastalığına karşı vücudun direncini arttırır.
Bronşit, astım ve alerjide başarılı sonuçlar verir, organizmayı zararlı dış etkilerden korur.
Tüberkilozun tedavisi sırasında ve sonrasında güçlendirici olarak yardımı dokunur.
Geçmişte cüzam ve çiçek hastalığının tedavisinde bile yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.
Uzay çalışmaları sırasında astronotlara, protein gereksinimlerini karşılamaları, dirençlerinin kırılmaması ve radyasyona karşı korunabilmeleri için bok miktarda ginseng ürünü verilmektedir.
Sporcuların fiziksel etkinliklerini gerektiği yer ve zamanda kullanabilmeleri için müsabakalardan önce ve sonra ginseng kürü yapmaları tavsiye edilmektedir.
Gelişim bozukluğu gösteren çocuklara ve ameliyat sonrası hastalara, hücre ve doku yenileyici özelliği nedeniyle verilmesi yararlıdır.
Gut ve romatizma hastalıklarında şifa verir, dolaşım yetersizliğinin neden olduğu el ve ayak şişmelerinin, sinirsel bulantı ,arthritis,çiçek hastalığı , ülser, doğum sonrası zayıflıklarda şifa verici etkisi vardır.

Firma
* KOREA GINSENG CORP.
Korea Ginseng Corp. H.Q.
Region: Seoul
Adress: Kosmo Tower 15F, 1002 Daechi-dong,
Gangnam-gu, Seoul, Korea

Korea Ginseng Factory
Region: Buyea
Adress: 200 Na-ri, Guyman-myeon, Buyeo-gun,
Chungcheongnam-do
web: http://www.kgc.or.kr

ORJINAL KORE KIRMIZI GİNSENG KÖK

[Resim: orjinalkorekirmiziginse.jpg]

ORJİNAL KORE KIRMIZI GİNSENG SABUN
[Resim: orjinalkorekirmiziginse.jpg]

BALLI KORE KIRMIZI GİNSENG
(Dilimlenmiş -

[Resim: 2ballikorekirmiziginsen.jpg]

ORJINAL KORE KIRMIZI GİNSENG ÇAY

[Resim: 2orjinalkorekirmizigins.jpg]

KORE KIRMIZI GİNSENG TABLET
[Resim: korekirmiziginsengtable.jpg]

KORE KIRMIZI GİNSENG TABLET

[Resim: kutusisek.jpg]


ŞEKER HASTALARINA ÖZEL KORE KIRMIZI GİNSENG ÖZÜ

[Resim: sekerhastalarinaozelkor.jpg]
clock07-31-2009, 12:23 PM
Yorum: #2
Yetiştirilmesi çok zormuş teşekkürler
clock08-18-2009, 07:20 PM
Yorum: #3
bilgilendirme için teşekkürler
clock07-28-2010, 01:30 AM
Yorum: #4
emeğinize sağlık Smile)
clock08-25-2010, 01:45 PM
Yorum: #5
yararlı ve pahaı bir bitki paylaşım için tesekkürlerSmile
clock09-23-2010, 03:00 PM
Yorum: #6
anladım neden faydalıyımış. eline sağlık
clock10-25-2010, 04:57 PM
Yorum: #7
teşekkürler emeğine sağlık
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle

Deneme bonusu - bahisnow - casinoslot - deneme bonusu - gardenhouseistanbul.com
melbet - dinamobet - süpertotobet - betsmove - casino siteleri - deneme bonusu veren siteler
casinoproffen.com - favorislot - https://www.phillwebb.net - deneme bonusu veren siteler


Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)