Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kore Ulusal Polis Ajansı


clock07-23-2009, 12:47 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 02-24-2010 tarihinde, saat: 06:51 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Miimoza
[Resim: koreulusalpolisajans1.jpg]

Kore Ulusal Polis Ajansı sistemi, üst den oluşur: bir Ulusal Polis Merkezi Seul'de bulunan; Deniz Polisi de dahil olmak üzere 5 özel görev polis teşkilatları; 13 il polis merkezi, 220 polis istasyonları ve 3389 polis şube ülke. Kore Polis komutu Ordusu bağımsız kendi zinciri vardır. İşte bu çok batı ülkeleri gibi herhangi bir yerel belediye polis sistemleri veya eyalet polis bulunmaktadır.
Japon Meslek dönemde. (1910 - 1945) Japonya Governnor-Choson genel altında Polis Yönetim Bürosu (1910) kuruldu. Bu, Korece polis sisteminin kesilmesi zorunda ve neden insanların nefret ve polis hakkında güvensizlik. Dünya Savaşı sona ermesiyle birlikte, Kore 15 Ağustos 1945 tarihinde bağımsızlığını restore. Ancak, Kore bozukluğu ve kaos herhangi bir önlem ya da sistematik bir organizasyon ile kamu barışı ve düzeni sağlamak için acı oldu. 17 Ağustos 1945 tarihinde bir özerklik kuruluş Hazırlık Komitesi Kore Cumhuriyeti (Başkan: Yeo Woonyoung) Bu halkın barış ve düzen için ABD Ordusu kadar katkıda Kuruluş tarafından kurulmuştur Kore'de Eylül 9 stationed oldu. Kamu Barış Gücü gibi çeşitli kuruluşlar oluşmuştur,. Öğrenci Kuruluşları, Gençlik Kuruluşları, Muhafızlar Kolordu. Kendini Savunma Teşkilat ve Choson Öğrenci Grubu.
Polis Yönetim Ofisi ABD Miliatary Hükümeti altında 21 Ekim 1945 tarihinde, Polis Yönetim Bölümler her ilinde kurulmuştur. On 01 Ocak 1946 Polis Yönetim Bürosu Polis Yönetimi Bölüm Askeri Hükümeti Sipariş No.23104 tarafından yükseltilmiş oldu [Konu Polis Yönetim Bürosu ve Polis Yönetimi Bölümü]. Daha sonra İl Emniyet Bölümler İlçe Emniyet Büroları (9 ilçe çapında) için reorganized edildi.

Ağustos 15, 1948 tarihinde Kore Cumhuriyeti kurulması verilmesi Yeni hükümet, ABD Askeri Hükümeti gelen idari güç üzerinde Eylül 13 aldı. Ancak, politika sistemi departmanı olarak ama hala didn't Bakanlığı İçişleri dahilinde bir ofis olarak indirgenmiştir. Bu 17 Temmuz Hükümeti Kuruluşlar Madde 15 (Korece Kanun No 1) Bakanı İçişleri ifade eder ve 1948 Hukuk yerel yönetim, seçim, güvenlik, yangın söndürme, yol, köprü, nehir, su hizmeti, inşaat ve istatistikler ve İçişleri Bakanlığı ile itaat temelinde sağlamak için genel barış ve düzen için yerel organizasyon denetleme üzerindeki işleri yönetir. 03 Eylül 1948 Polis Yönetimi Bölümü Açık Güvenlik Dairesi ve İçişleri Bakanlığı olarak alt oldu; yerel polis merkezi il Valileri için alt oldu.
Olarak Millet Meclisi acil sıkıyönetim tarafından 17 Ekim 1972, hükümetin aniden üzerine kararı üzerine görevden alındı da "Korece demokrasinin Ekim revitalization" stili olarak adlandırılır. 1974 yılında, hükümet polis uygun işlevselliği canlandırmak için polis sistemi çalışmaya başladı. Güvenlik Bürosu Güvenlik Genel Müdürlük ve Merkez Güvenlik Dairesi için Güvenlik Merkez müdürü ve yardımcısı bakanı düzeyinde terfi etmiştir yükseltilmiş oldu. Güvenlik Bürosu Bakanlığı İçişleri of 24 Aralık 1974 tarihinde Güvenlik Genel Müdürlük olarak üç bölümleri ile reorganized oldu. Personel Eğitim Bölümü Bölüm NO.1 ve kurulan Bilgisayar Merkezi Bölümü No.3 içinde kurulmuştur. 1990'larda Polis polis siyasi nötrleştirme aranır. Bir tanıtım Bu nötrleştirme, için çabalarını , ulusal polis komitesi, Başbakan için Mart, 1989 ait düzenlenen komite türünü temel tasarı ve komitenin başlığı altında polis ajansı kaydolmak devam edildi. 31 Mayıs 1991 tarihinde, Polis Hukuk kurulmuş ve promulgated. 31 Temmuz 1991 tarihinde, Polis Komitesi Bakanlığı İçişleri of açıldı. Personel yönetimi, bütçe, ekipman, iletişim vs ve polis işlerin geliştirilmesi, yönetimi ve polis insan haklarını korumak için ilgili iyileştirilmesi için önemi hakkında ana politika için değil, diğer gelen işlerin işbirliği için önemli Polis işleri dışında ulusal organizasyon ve bir komite için İçişleri Bakanlığı ve NPA Commissoner Genel tanınması tarafından sunulan konuyla deliberated ve karar verdi.
01 Ağustos 1991 olan NPA tarihinde Bakanlığı İçişleri of alt organizasyonu değil, bağımsız bir devlet organizasyonu olarak açıldı. Bir Milletvekili Genel Commissoner, dokuz ana kadrosu ve 41 bölüm için reenforced yönetim planlama, reorganizasyon ve kontrol ile reorganized oldu. Bu NPA büyük departmanları ve büyük bölüm üzerine uzmanlık ve verimlilik dikkate alarak reorganized oldu.

Polis kutusu polisinin ilk satırı organizasyon ve mücadele için temel bir suç faaliyetleri nüfusun göz, bölge, idari bölge, suç sıklığı bir bölgenin güvenliğini korumak için yaptı. Ulusal polis kasa 3422 ise 38.000 polis tarafından adam toplam sayısı, tüm polis teşkilatı çalışma, gece ve gündüz 43% suç nüfusu korumak.
Bu NPA anarchistic ideoloji mücadele görünümünü karşı korumak için çeşitli gözetim faaliyetleri gerçekleştirir; yeniden ortaya çıkma anti-demokratik ve anti-devlet şiddet. Ayrıca monitör iş daire toplantılar ve gösteriler IMF etkisi nedeniyle arttı. Etkinlikler törensel toplantılar, spor etkinlikleri ve koruma insanlar hometowns veya aile mezarları ziyaret gibi çeşitli etkinlikler izlerken içerir. Bu NPA kendi sipariş yanı sıra veliler güvenlik hizmeti şirketten, polis zaman için gereklidir tutarak birkaç tahsis veliler tutarak kullanmaktadır. Ayrıca önemli tesislerin korunması durumu kontrol ve rehberlik ödeyerek ziyaret çeşitli tehlikeli faaliyetleri onları korumak için sorumludur. Tesisin başkanı koruma için birincil sorumluluk kabul etmez; polisi yönlendirme ve gözetim için sorumluluk kabul etmez. Koruma aday faaliyetlerin ön soruşturma ve seçim konuşması sitelere faaliyetleri engellemeden mevcut, yer ve oy oy sayımı yerleri bulunmaktadır.Kaynak : Wikipedia

Çeviri: Wang Dae Bi So Seo No
clock08-06-2009, 02:41 PM
Yorum: #2
Çeviri için çok teşekkürler Smile
clock09-11-2009, 01:45 AM
Yorum: #3
[Resim: logo-npa.gif]

Eline sağlık çeviri içinde teşekkürler Smile
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)