Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kore Yarımadasındaki Gerilim


clock02-26-2016, 06:09 PM
Yorum: #1
Kuzey Kore resmi basınınca Güney Kore ve ABD'nin gelecek ay en büyük ortak askeri tatbikata hazırlanması, "Savaş ilanı" olarak nitelendirildi.

Pyongyang'ın resmi gazetesi Rodong Sinmun, bu iki müttefik ülkeye "saldırı" çağrısı yaptı. "Haydi Seul ve Washington'u yangın yerine çevirelim" ifadelerine yer veren gazete, "Kuzey Kore'nin, Asya Pasifik bölgesindeki ABD askeri yerleşimini azaltabileceğini ve ABD'yi küle çevirebileceğini" savundu.

Güney Kore Savunma Bakanı Han Min-koo ise "Pyongyang'ın ciddiyetinin farkında olduklarını" dile getirdi. ABD'nin Asya-Pasifik İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Daniel Russel'ın, Güney Kore'nin, ABD füze savunma sistemi THAAD'ı konuşlandırmasını görüşmek için yarın Seul'e gideceği bildirildi. Güney Kore Dışişleri Bakanlığından bir yetkili, görüşmede Kuzey Kore ile ilgili tüm konuların masaya yatırılacağını belirterek "Pyongyang'ın yaptığı provokasyonlar nedeniyle bedel ödemesinin zamanının geldiği" kanaatindeki müttefiklerin istikrarlı duruşunu sürdürdüğünü ifade etti.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)