Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kore'deki Türk Okullarından Afrika'ya Yardım


clock10-25-2011, 11:31 AM
Yorum: #1
Kore'deki Türk Okullarından Afrika'ya Yardım

Güney Kore'de Türk iş adamları tarafından kurulan Rainbow Uluslararası Eğitim Kurumları Afrika'ya yardım amaçlı kermes düzenledi. 2007 yılından beri başkent Seul'de eğitim faaliyetlerine devam eden Rainbow Uluslararası Eğitim Kurumları'nda eğitim veren öğretmenler ve eğitim gören öğrenciler, Afrika'daki duruma kayıtsız kalmadı ve kermes düzenlendi. Öğrenci velileri ile öğretmenlerin hazırladığı yiyecek ve öğrencilerin el işlerinin satıldığı kermesten elde edilen gelir, Kimse Yok mu derneği üzerinden Afrika'ya gönderilecek.

Öğrenciler ve aileleri düzenlenen kermesten çok memnun kaldıklarını belirtti. Çocuklarının paylaşma kültüründen mahrum kalmadan öğrenim görme imkanları olmasından mutluluk duyduğunu söyleyen veliler, okulun bu tür aktivitelerinin çocuklarına faydalı olduğunu ifade etti. Kermese yaptığı yiyecekler ile katılan veliler ise çocuklarının başka ülkeden çocuklarla, daha başka ülkeler için beraber gayret etmesinden çok etkilendiğini dile getirdi.

28 farklı ülkeden 120 öğrencisi olan sevgi okulunun müdürü Emin Hüseynov, Cihan Haber Ajansı'na kermesla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin normalin aksine bu tür faaliyetlerden haz adlığını kaydeden Müdür Hüseynov, fedakarlık gibi faziletlerin öğrencilere aktarılmasında kermes olgusunun önemine dikkat çekti.

Kermes gibi organizasyonların barış ve kardeşlik gibi kavramların gelişmesine katkı sağladığını ifade eden Müdür Hüseynov sözlerini şöyle devam ettirdi: "Biz sadece matematik ve fen bilimleri öğretmiyoruz. Öğrencilerin sosyal toplumsal sorumluluklar kazanması için bu tür faaliyetler çok önemli"
clock10-25-2011, 11:57 AM
Yorum: #2
paylaşım için teşekkürler abla. çok yardın sever insanlar
clock10-25-2011, 12:03 PM
Yorum: #3
türk heryerde türk işte kendi ulusumu seviyorum ben yaaaBig Grin
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)