Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kore'den Gazilerimize Vefa


clock08-04-2016, 05:20 PM
Yorum: #1


[Resim: WYBQBm.png]

Büyükçekmece'nin Güney Kore'deki kardeş şehri Cheonan'dan gelen heyet, Büyükçekmece'de yaşayan Kore gazilerini evlerinde ziyaret ederek madalya takdim etti.

Ülkeleri için savaşan Türk gazileri unutmayan Güney Kore'nin Cheonan Belediye Başkan Vekili Cheol-mo Seo ve beraberindeki heyet, 17. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali için bulundukları Büyükçekmece'de yaşayan Kore gazileri Ekrem Çakır ve Yaşar Erkanlı'yı ziyaret ederek, kendilerine madalya ve çeşitli hediyeler takdim ettiler. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün eşlik ettiği Başkan Vekili Cheol-mo Seo, "Kore'nin özgürlüğü ve demokrasisi için savaşan Türk askerlerine minnet borçluyuz. Kore ile Türkiye'nin tarihten gelen bu güçlü bağı bundan sonraki kuşaklar arasında da geliştirilerek sürdürülecektir" dedi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Kore ve Türk halkları arasında Kore Savaşı'ndan sonra başlayan sıcak dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her yıl gelişerek pekiştirildiğini ifade ederek, "Güney Kore'deki kardeş şehrimiz Cheonan'ın Belediye Başkanı değerli meslektaşım Bon Young Koo ve beraberindeki heyet de 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'ne katılıp, ilçemizde yaşayan Kore gazilerimizi ziyaret etmişlerdi" diye konuştu.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)