Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Koreli Büyükelçinin Gazi Hassasiyeti


clock11-20-2011, 08:12 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 11-20-2011 tarihinde, saat: 08:14 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: koreantürk21
Güney Koreli Büyükelçinin Gazi Hassasiyeti


Güney Kore Ankara Büyükelçisi Sang-Kyu Lee, onuruna verilen yemeğe Koreli Gaziler katılınca, ücretin Malatya Valiliği'nin ödemesine müsaade etmeyerek, kendi ödedi.

Güney Kore'nin Ankara Büyükelçisi Sang-Kyu Lee, Malatya Valisi Ulvi Saran ve beraberindekilerle birlikte Malatya'da tarihi ve turistik mekanları gezdi. Arslantepe Ören Yeri ile Battalgazi ilçesindeki Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı ve Ulu Cami'yi ziyaret eden Güney Kore Ankara Büyükelçisi Sang-Kyu Lee, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda bulunan el sanatları atölyelerini ziyaret ederek, tezhip, minyatür, hat sanatı çalışmalarını ilgiyle inceleyip sorular yöneltti. Müzik öğretmeni ve keman sanatçısı

Serkan Sarıtaş büyükelçi ve diğer konuklara kemanıyla Malatya ve Türk müziği ile batı müziğinden parçalar icra etti.

Arslantepe, Kervansaray ve Ulu Cami ziyareti sırasında Kültür ve Turizm Müdürlüğü Enformasyon Görevlisi Bülent Korkmaz Büyükelçi ve heyete bilgiler verdi.

Battalgazi Belediye Başkanı Gürkan, büyükelçiye kuru kayısı ve hat sanatıyla yapılmış bir tablo ve Ulu Cami'nin gravürünü hediye etti.

Battalgazi ilçesindeki ziyaretinin ardından TOKİ'de onuruna verilen yemeğe Kore Gazileri ve aileleri de katıldı. Vali Ulvi Saran, 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Tamer Büyükkantarcıoğlu'nunda katıldığı yemek sonrasında Güney Kore Ankara Büyükelçisi Sang-Kyu Lee, yemek masraflarının Malatya Valiliği tarafından ödenmesine müsaade etmeyerek, Güney Kore Hükümeti adına ücreti ödedi. Büyükelçi, "Bu gaziler bizim misafirimizdir" dedi.

Güney Kore Ankara Büyükelçisi Sang-Kyu Lee, Güney Kore Hükümeti adına Kore gazilerinin ailesinden 5 gence 800'er dolar öğrenim bursu verdi. Burs paraları nakit olarak ödendi.Kaynak : haber 3
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)