Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Koreli Davulcuların Ankara Şovu Nefes Kesti


clock04-26-2016, 12:48 AM
Yorum: #1
[Resim: koreli-davulcularin-ankara-sovu-nefes-ke...79_x_o.jpg]

Güney Kore’den gelen geleneksel davulcuların dans ve şarkılar eşliğinde Başkent’te sahnelediği şov, uzun süre alkış aldı.

Genç erkek sanatçılardan oluşan ve Kore’nin geleneksel müziğini bugüne uyarlayarak dünyaya tanıtmaya çalışan ünlü Jin Myung Vurmalı Çalgılar Topluluğu, 33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Ankara'da Uzak Doğu rüzgarı estirdi.

Kore Büyükelçisi Cho Yonsoo’un yanısıra Türkiye’de yaşayan Kore vatandaşlarıyla çok sayıda sanatseverin izlediği MEB Şura Salonu’ndaki gösteride, Lee Youn Jung yönetmenliğindeki davulcular, You Byungwook, Park Janghyeon, Park Buhyeon, Park Seunggyu, Jeong Ilyong, Kwon Yeongwung, Lee Gyeonggu, Jo Gwanhui, Yoon Sanghyeon ve Park Jungmi ritmin yanında görsel bir sunum yaptı.

Gösteride Kore’nin geleneksel müzik aletleri ile farklı ülkelere özgü halk müziği aletleri birlikte kullanıldı.

Koreli sanatçılar, ‘Davul’un Saldırısı’ teması ile gösteriye başladı. Eserde çeşitli davullar kullanılarak, askerlerin güçlü şekilde düşmana yaklaşıp, savaşmaları anlatıldı. Ardından bambu flütle Kore halk müziğinden bir örnek sunuldu.

Yine davulların güçlü sesleri eşliğinde göğün ve yerin sarsılması teması, Avustralya yerli halkı Aborjinlerin geleneksel üflemeli çalgısı ‘Didgeridoo’ kullanılarak aktarıldı.

Kore’nin Gyeonggi bölgesine ait halk müziği örneği ve ardından ‘Şamanist’ bir ritim yine davullar eşliğinde sahnelendi.

Davul şovun finali ise izleyenlerin en çok beğendiği ve uzun süre alkış aldığı bölüm oldu. Geleneksel kıyafetleri içinde seyircilerin arasından davullar çalarak sahneye çıkan genç sanatçılar, sirk gösterisine andıran ilginç bir gösteri yaptı.

Dünyaca ünlü Koreli ünlü Jin Myung Vurmalı Çalgılar Topluluğu bugüne kadar katıldığı etkinliklerden pek çok ödül kazandı.

Kaynak:
Sondakika
clock05-02-2016, 06:07 PM
Yorum: #2
kırşehir'e de geldiler gerçekten çok güzeldi...kendimden geçtim be Big Grin
clock05-08-2016, 11:57 AM
Yorum: #3
yazar kısmında benim nickimin yazıyor olması normal mi?Yoksa ben de mi öyle gözüküyor.ya da yorum yapan tek kişi olduğum için mi?
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)