Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Koreli Gazetecilere Mimar Sinan'ın Eserleri Tanıtıldı


clock04-09-2016, 10:03 PM
Yorum: #1
Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) iş birliğiyle alternatif turizm rotaları oluşturmak üzere yürütülen çalışmalar kapsamında Güney Kore'den gelen gazeteci heyetine İstanbul'dan Trakya'ya Mimar Sinan eserleri tanıtıldı.

TRAKYAKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1 hafta süren tanıtım gezisi kapsamında Koreli gazeteciler, İstanbul'daki Mimar Sinan eserlerinin tanıtımının ardından Trakya'ya geldi.

Heyete, 3 günlük Trakya programı süresince başta Edirne'dekiler olmak üzere Mimar Sinan'ın eserleriyle bölgenin tarihi ve kültürel değerleri tanıtıldı.

TRAKYAKA Genel Sekreteri Mahmut Şahin'e nezaket ziyaretinde bulunan Güney Koreli misafirler, Mimar Sinan'ın başyapıtı Selimiye Camisi'nin "Dünyanın Yedi Harikası"ndan biri olması gerektiğini ifade ederek, bunun için girişimde bulunulmasını önerdi.

Mimar Sinan özelinde geliştirilebilecek alternatif bir tarih ve kültür rotasının Güney Kore'deki tanıtımı için çalışmalar yapacaklarını belirten heyet, düzenlenen tanıtım gezisi için Şahin'e teşekkür etti.

Şahin ise ziyarette TRAKYAKA'nın faaliyetlerini anlattı ve bölge turizmini geliştirmek için yapılan faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Alternatif tur rotaları geliştirmek ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla tanıtım gezileri düzenlediklerini vurgulayan Şahin, turizmde hedef ülke olarak belirledikleri pazarlara yönelik bu tür çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)