Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Koreli Öğrenciler, Üniversite Sınavına Çatalla Girdi


clock11-11-2011, 10:54 PM
Yorum: #1
Güney Kore'deki batıl inanıştan dolayı bir çok Koreli öğrenci, bugün üniversite sınavına ceplerinde çatalla girdi.

50 milyon nüfuslu Güney Kore'de 690 bin Koreli öğrenci bugün üniversitelere giriş sınavına girdi. Üniversitelere giriş sınavı sabahtan akşama kadar sürüyor. Öğrencilerin sabah sınav yerlerine kolayca ulaşmaları için özel sektör ve devlette çalışanların mesai saatleri saat 10'dan itibaren başlıyor. Bazı okulların etrafı ise sınava giren öğrencilerin sesten rahatsız olma ihtimaline karşın trafiğe kapatılıyor.

Öte yandan sınav günü okulların önünde bekleyen öğrenci velileri de mevcut. Çocuklarının hayatlarındaki en önemli sınavlarında olması velileri endişelendiriyor. Bazı veliler ise Budist tapınaklarında veya kiliselerde çocukları için dua ediyorlar. Budist veliler sınav boyunca 3 bin kadar secde ederken, Hıristiyan veliler ise kutsal kitaplarındaki tüm duaları okumaya çalışıyor. Çocuğu için sınava 6 hafta kala her sabah kiliseye dua etmeye giden veliler olduğu gibi, her hafta sonu tapınakta geceleri ibadet ile geçiren veliler de var.

"SINAVA ÇATALLA GİRİYORLAR"

Güney Kore'de üniversiteye giriş sınavlarının yapıldığı gün gündem olan bir başka konu ise batıl inançlar. Bazı öğrenciler bilmedikleri soruları sallamaları halinde tutturma ihtimallerini yükseltmek için ceplerin çatalla sınava giriyor. Çoğu öğrenci ise sınav kağıdında kaydırma yapmamak için, yapış yapış olan Kore tatlısı "Myeot" yiyerek sınava geliyor. Bazı öğrenciler de kaydırma yapma endişesi ile kaygan yosundan yapılan ve her sabah içtiği "Myokguk" çorbasını sınav günü içmiyor.
clock11-11-2011, 11:03 PM
Yorum: #2
Paylaşım için teşekkürlerAngel
clock11-11-2011, 11:47 PM
Yorum: #3
tesekürler Smile
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)