Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Korelilerin Evlilik Masrafı Dudak Uçuklatıyor


clock02-03-2016, 10:02 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 02-03-2016 tarihinde, saat: 10:03 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: SubJePark
Güney Kore'de bir anket şirketinin yaptığı araştırmada, yeni çiftlerin evlenmek için yaklaşık 225 bin dolara ihtiyaç duyduğu ortaya çıktı.

Video İçin Tıkla

Güney Kore'de düğün ve ev kiraları evlenecek çiftlerin ceplerini yakıyor. Önceki günlerde bir anket şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Koreli çiftlerin evlenebilmemeleri için yaklaşık 225 bin dolar gerekli. Evlilik için yapılan masrafların, düğün salonu kiralama, gelinlik, balayı ve ev tutma gibi harcamaları içerdiği belirtildi.

ANKET GERÇEĞİ ORTAYA KOYDU

Son 2 yıl içinde evlenen kişiler arasında yapılan ankette, ev tutmak için harcanan ortlama ücretin 158 bin doları bulduğu aktarıldı. Bu da tüm masrafların yaklaşık yüzde 70'ine denk geliyor. Düğün töreni için tutulan yerin ise 18 bin dolar civarında olduğu bildirildi. Balayı, hediyeler, kuaför masrafıyla ortalama düğün masrafının 225 bin doları bulduğu ifade ediliyor.

BU YIL DAHA DA ARTTI

Ankette ayrıca, evlilik masrafının yaş ve yaşanılan şehre göre değiştiğine de değinildi. Ülkede 20 yaşına gelip de evlenen çiftlerin daha fazla harcama yaptığı aktarıldı. Bu yıl evlilik için yapılan masrafın geçen yıla göre, yaklaşık 40 bin dolar daha arttığı kaydedildi.

Tarih: 03.02.2016
Kaynak: sondakika
clock02-03-2016, 10:10 PM
Yorum: #2
Haber için öncelikle teşekkürler. Smile ve bu arada omgg yani o_O 225 bin dolar ?! Wow cidden Big Grin gerçi parası olan yapar öyle düğünleri ama çok pahalı değilmi yani ahahahah korku
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)