Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kuzey Kore, Kızıl Yıldız Programıyla Gizli Belgelerin Sızdırılmasını Engelliyor


clock12-30-2015, 11:20 AM
Yorum: #1
Kuzey Kore'de gizli belgelerin sızdırılmaması ve heklenmemesi için "Kızıl Yıldız" adında bir sistem var. Güney Kore, Rusya ve Batı'ya dair paranoyalar besleyen komünist yöntem, Batı kaynaklı yazılımların güvenlik açıkları oluşturarak gizli belgelerin sızdırılmasından korkuyor.

KUZEY KORELİLER USB ÇUBUKLARIYLA YASAKLARI DELİYOR

Batılı filmlerin ve Batılı medya kanalarının yasaklandığı ülkede internetin gelişmesi Pyongyang hükümetinin halkını gözetlemesini zorlaştırıyor.

Ama yine de Batı'da olan biteni takip etmek isteyenler, USB çubuğu kullanarak yeni makaleler ve kitaplar okuyabiliyor ya da filmler izleyebiliyor. Dolayısıyla bu şekilde hükümet yetkilileri onları takip edemiyor.

KIZIL YILDIZ NE İŞE YARIYOR?

Araştırmacılar, hükümetin bunun önüne geçmek için her USB çubuğunu ve medya dosyasını etiketleyebilen Kızıl Yıldız'ı devreye soktuğunu ortaya çıkardı.

Bilgisayar uzmanları, "Kızıl Yıldız"ın bir nüshasını indirmesinin ardından sisteme dair detayları ortaya koydu.

Sistemin bir nüshasını kopyalamayı başaran güvenlik uzmanı Florian Grunow, "İnsanların mahremiyetini ihlal ettiğine şüphe yok. Şeffaf bir program da değil." dedi.

"İNANILMAZ BİR GİRİŞİM"

Grunow, 10 yıldır faal olan Kızıl Yıldız'ın inanılmaz bir girişim olduğunu da ekledi. "Kodların çoğunu kontrol ettikleri tam gelişmiş bir işletme yönetimi. Belki de biraz korkudan yapıyorlar." dedi.

BUBİ TUZAKLARIYLA DOLU

Bilgisayarlar, sisteme karışmaya çalışanlara karşı bubi tuzaklarıyla da dolu.

Hollywood filmlerine benzer sahneler de yaşanıyor. Bir kullanıcı temel özelliklerinde bir değişikliğe giderse bilgisayar bir hata mesajı veriyor ya da kendini yeniden başlatıyor.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)