Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kuzey Kore'den Kullanılmış Tuvalet Kağıdı ve İzmarit Yüklü Propaganda Balonları


clock02-08-2016, 04:59 PM
Yorum: #1
Kuzey Kore Güney Kore'yle propaganda savaşını bir adım daha öteye taşıdı, artık gönderdiği propaganda balonlarının içine kullanılmış tuvalet kağıdı, peçete ve sigara izmariti koyuyor.

PROPAGANDA BALONUNDANPOP MÜZİĞİNE PSİKOLOJİK SAVAŞ

Kuzey Kore 6 Ocak'ta dördüncü nükleer testini yapmıştı. Güneyden kuzeye yüksek sesli pop müzik ve propaganda yayınlarına başlanmıştı. Güney Kore propaganda broşürleri taşıyan balonlar göndermeye devam ediyordu.

Bir hafta içinde Kuzey Kore de Güney'e balonla karşılık verdi. Zamanlayıcı ve küçük bir patlayıcı taşıyan balonlar Güney Kore semalarında patlayıp propaganda broşürlerini yayıyorlar..

"SAVAŞIN FİTİLİNİ ATEŞLİYORSUNUZ"

1 milyondan fazla olduğu tahmin edilen broşürlerin bazısında şöyle yazıyordu: "Savaşın fitilini ateşleyen Kuzey-karşıtı psikolojik savaş yayınlarını durdurun." Diğerleri Güney Kore Başkanı Park Geun-hye'yi yarım adada gerilimi tırmandırmakla itham ediyordu: "Park Geun-hye çetesini dağıtın."

Mesajlar Güney Kore başkanını "siyasi pislik" olarak niteleyecek kadar kabalaşıyordu..

İLK BAŞTA BİOKİMYASAL SİLAH ZANNEDİLDİ

The Telegraph'ın JoongAng'tan aktardığına göre Güney Koreli otoriteler iki ülke arasındaki tarafsız bölge üzerindeki balonları gördüklerinde ilk başta biokimyasal bir saldırıdan endişe ettiler. Kimyasal veya biyolojik silah olabileceğinden endişe edilen patlamamış bazı balonlar sınırın hemen güneyindeki arazilerde birikmişti.

JoongAng gazetesinin aktardığına göre askeri bir yetkili "Yerdeki bazı balonların içinden bröşürlerle beraber çöp poşetleri çıktı, Kuzey Kore'nin zararlı biokimyasal maddeler gönderebileceğinden endişe ettiğimiz için laboraturada bunları inceledik, ama sadece çöp çıktılar."

SİGARA İZMARİTİ VE KULLANILMIŞ TUVALET KAĞIDI: "ÇOCUKSU TAKTİKLER"

Bir polis memuru "Bazı balonlarda sigara izmaritleri, peçeteler ve kullanılmış tuvalet kağıtları vardı" açıklamasında bulundu.

Bir hükümet sözcüsü Kuzey Kore'nin psilokolik savaş metotlarını "çocuksu" bulduğunu söyledi.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)