Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Kuzey Kore'nin Kanadalı Misyonere Verdiği Ceza


clock12-26-2015, 01:04 AM
Yorum: #1
Kuzey Kore, Kanada'nın Güney Kore asıllı Kanadalı bir papazın ömür boyu hapse mahkum edilmesi konusundaki endişelerine sert yanıt verdi. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, resmi KCNA ajansında yayınlanan açıklamasında, Hyeon Soo Lim'e verilen cezanın "adil" olduğunu, hatta halk arasında papaza daha ağır ceza verilmesini isteyenlerin bulunduğunu söyledi. Sözcü, "ülkenin sosyal sistemi ve ideolojisine düşmanca hisler besleyen herkese" sert bir şekilde karşılık verileceği uyarısında da bulundu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, papaz Lim'in ömür boyu hapse mahkum edilmesi konusunda, Kuzey Kore'nin herkesçe bilinen yönetim ve yargı sistemi nedeniyle endişe duyduğunu ifade etmişti.

Toronto Presbiteryan Kilisesi başrahibi ve misyonerlik faaliyeti yürüten bir kuruluşun lideri Hyeon Soo Lim, devlete karşı yıkıcı faaliyetler planlamak ve Pyongyang yönetimini devirmeye teşebbüs etmek suçlarından ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Güney Kore doğumlu 61 yaşındaki Lim, 1997 yılından bu yana Kuzey Kore'yi birçok kez ziyaret ederek insani yardım faaliyetlerine katılmıştı. Kuzey Kore'de, mevcut rejime tehdit olarak görülen misyonerlik ve dini faaliyetlere karşı çok katı kurallar mevcut.

Kaynak:Sondakika
clock12-26-2015, 10:03 AM
Yorum: #2
Bu konu en son: 12-26-2015 tarihinde, saat: 10:46 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Zumre
Yok artık dedirtecek bir haber adam zaten 61 yaşında şunun şurasında yaşayacağı kaç yıl ki ömür boyu hapis cezası verilsin sınır dışı yapsalardı ya bunun yanı sıra Kore de hristiyanlar azımsanacak kadar değil demek bir müslüman olsaydı katli vacip olur Tongue
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)