Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Lee Dong-geon (Aktör)


clock07-03-2009, 04:40 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:20 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
genç yaşına rağmen bir çok yapımda yer alan gerçkten çok başarılı bir oyuncu...

[Resim: leedonggeon1.jpg]


Name: 이동건 / Lee Dong Gun (Lee Dong Geon)
English name: Emmanuel Lee (baptized name)
Nicknames: Mother-in-law / Uncle
Profession: Actor, singer and model
Birthdate: 1980-Jul-26
Birthplace: Kang Nam, Seoul, South Korea
Height: 184cm
Weight: 65kg
Star sign: Leo
Blood type: A
Family: Younger brother that passed away 20th March 2008
Talent agency: ISTAR (http://www.istar.co.kr)


[b]TV Series


When It's At Night (MBC, 2008)
Perhaps Love (TV Mnet, 2007)
Smile Again (SBS, 2006)
Stained Glass (SBS/TBS, 2004)
Lovers in Paris (SBS, 2004)
Sweet 18 (KBS, 2004)
No Chun-Hyang vs. Ahn Mong-Ryong (MBC, 2003)
A Problem At My Younger Brother's House (SBS, 2003)
Sang Doo, Let's Go To School (KBS, 2003)
Forever Love (MBC, 2003)
Ruler of Your Own World (MBC, 2002)
Ring Ring (MBC, 2002)
Friends (MBC, 2002)
Can't Help Being Born Well! (KBS, 2001)
Three Friends (MBC, 2000)
Ad Madness (MBC, 1999)


TV Series Theme Songs

2004: A reum da woon sa jak - Lovers in Paris Forever OST
2004: Friend - Stained Glass OST
2000: El Dorado - A Tale of Autumn OST


Movies

Changing Partners (지금 사랑하는 사람과 살고 있습니까?) (2007)
My Boyfriend Is Type-B (http://www.asiandb.com/browse/movie_detail.pfm?code=5768) (2005)
Family (http://www.asiandb.com/browse/movie_detail.pfm?code=5353) (2002)


Recognitions

2005 Baek-sang Arts Award: Most Popular Award
2004 SBS TV Drama Award: Best Acting Award
2004 SBS TV Drama Award: Best 10 Star Award
2004 Dong-a TV Fashion Beauty Award: Best Dresser
2004 Andre Kim Best Star Awards: Best Star Award


Trivia

Education: Hanyang University Department of Theatre and Cinema
Languages: Korean, Japanese and English
Religion: Roman Catholic[/b]
clock07-03-2009, 04:41 PM
Yorum: #2
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:20 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon2.jpg]

[Resim: leedonggeon3.jpg]

[Resim: leedonggeon4.jpg]
clock07-03-2009, 04:41 PM
Yorum: #3
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:20 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon5.jpg]

[Resim: leedonggeon6.jpg]

[Resim: leedonggeon7.jpg]
clock07-03-2009, 04:42 PM
Yorum: #4
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:20 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon8.jpg]

[Resim: leedonggeon9.jpg]

[Resim: leedonggeon10.jpg]
clock07-03-2009, 04:42 PM
Yorum: #5
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:21 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon11.jpg]

[Resim: leedonggeon12.jpg]

[Resim: leedonggeon13.jpg]
clock07-03-2009, 04:42 PM
Yorum: #6
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:21 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon14.jpg]

[Resim: leedonggeon15.jpg]

[Resim: leedonggeon16.jpg]
clock07-03-2009, 04:42 PM
Yorum: #7
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:21 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon17.jpg]

[Resim: leedonggeon18.jpg]

[Resim: leedonggeon19.jpg]
clock07-03-2009, 04:43 PM
Yorum: #8
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:22 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon20.jpg]

[Resim: leedonggeon21.jpg]

[Resim: leedonggeon22.jpg]
clock07-03-2009, 04:44 PM
Yorum: #9
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:22 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon23.jpg]

[Resim: leedonggeon24.jpg]

[Resim: leedonggeon25.jpg]
clock07-03-2009, 04:44 PM
Yorum: #10
Bu konu en son: 03-02-2010 tarihinde, saat: 03:35 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: zleeha
[Resim: leedonggeon26.jpg]

[Resim: leedonggeon27.jpg]

[Resim: leedonggeon28.jpg]




[-]
Hızlı Cevap
Konu




İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]




Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)