Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Muhteşem Kraliçe (Queen Seon Duk 선덕여왕) 12. Bölüm ( İzle - Özet - Resimler )


clock12-21-2009, 11:07 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 12-26-2009 tarihinde, saat: 02:34 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Chin Ho
Muhteşem Kraliçe Seon Deok / Queen Seon Deok 12. Bölüm Özet - Bölüm Videosu - Resimler - Fragman ![Resim: zet.jpg]

Muhteşem Kraliçe Seon Deok / Queen Seon Deok 12. Bölüm Özeti

Yushin ;Deokman ve diğer Hwaranglar düşman askerlerini oyalamaya çalışırlar..Seokpum ve Alchean Hwarangları sağ salim saraya dönerler saraydakiler onların görünce sevinirler Yushin ve adamlarının dönmeyeceğini öğrenen Bojong çok sevinir çünkü planları istediği gibi gitmiş olacaktır..Bojong sevinci içinde kalır çünkü çok geçmeden Yushin Deokman ve askerleri çıkıp gelirler çok yorgun oldukları için hemen yere yığılıp kalırlar herkes şaşkındır ve şok içindedirler Alcehoan sevgisini ve mutluluğunu göstermek için bayrağını alıp Yushin nin başucuna bayrağını diker yushin gücünü toplayarak ve bayraktan destek alarak ayağa kalkar....Yushin odasında dinlenirken uyur uyandığında babasını karşında görür çok mutlu olur ve şaşırır babası nasıl kurtulduğunu anlatır.Kral savaş esnasındaki başarılarından dolayı komutanları ödüllendirir..Seohyanu saraydaki en yüksek konuma getirir Yushine arazi ile ödüllendirir Prenses çok mutludur..Mishill ise işleri yolunda gitmediği için sinirli ve gergindir..Artık Yushi ve Hwarangları tanınacaklardır ve listeye dahil edilirler..Bojong ve askerleri Ejder Alayı askerlerini yani hwaranglarını tanıyacaklarını ifade ederler..Yushin ve askerleri çok sevinir artık bayrakları diğer bayrakların yanında dalgalanacaktır .Alcheon barış ilan ederler ve yoldaşız der ama Seokpum kabul etmez bunu Alcheon ise ona sözünü anımsatır.kızar Hwarangların başı eline içki yi Yushinin yanına gelir içki ikram eder ve içerler Prenses gelir o sırada.

Mishil hiç bir şey olmamış gibi davranır ama içi içini yer ve kötü planlar peşindedir yandaşları da deliye döner Seolwan o kadar sinirlenir ki elindeki fincanı kırar ve eli kanar Seolwon savaş sırasında Kim Seohyanı öldürmediği için çok pişmandır ve düşman olarak kabul eder..Yushin ve hwarangları ziyafet verilir Yushin içkiyi fazla içer Deokmana Prenses den bahseder Deokmanı neden korumak istediğini anlamadım der sızar kalır Prenses Deokamını görmeye gelir ve ikisi oradan ayrılıp..Mishil kardeşinin planını öğrenir ve planını durdurmasını ister..
Kral ise kızının gizlice bir hwarangla görüştüğünü öğrenir ve kızına kızar kendine çeki düzen ver der sert çıkar..ve prensese oda hapsi cezası verir..
Deokman çok zor durumda kalır çünkü biri Yushinin babasına suikast düzenlenir ve bunu yapan kişinin Deokman olduğunu sanıp tutuklanır ve işkence görür Yushin duyunca şok olur ..Prenses de bunu öğrenir yardım etmek ister ama Kral ve Kraliçe izin vermez Prenses kötü olur ve üzülür..Yushin Deokman ile görüşmek ister zorda olsa görüşür ve ona yapıp yapmadığını sorar Deokman yapmadım der ve bir keşişle görüştüğünü söyler..Yushin nin aklına bir fikir gelir ve planını uygular planı ise sahte bir keşiş kılığına sokar adamlarını ve o adam onu öldürmek ister o anda yakalarlar ve Deokmanın işkence gördüğü yere gelirler ve Yushin suçluyu bulduğunu söyler ve asker suçunu itiraf eder .yushin kılıcı ile kendini öldürür bu sırada Prenses gelir Deokman onu görür………ve bölüm biter.
özet:SAMYELİ

[Resim: videolv.jpg]

Muhteşem Kraliçe Koreanturk.com 12. Bölüm Videosu

Muhteşem Kraliçe Koreanturk.com 12. Bölüm Videosu

[Resim: fragmang.jpg]

MUHTEŞEM KRALİÇE 12.BÖLÜM FRAGMANI[Resim: sonrakifragman.jpg]

MUHTEŞEM KRALİÇE 13.BÖLÜM FRAGMANI


clock12-24-2009, 07:45 PM
Yorum: #2
başı güzel sonu kötü bir bölümdü.

prenses inşallah o keşiş benim demez.çünkü artık dokman kurtuldu suçlu bulundu ve öldürüldü.

ayrıca harang yushin o suçluyu direkt öldürmekle büyük hata yaptı mishil ve oğluna karşı büyük bir kozdu.kaybetti hırsına yenilip.

prenses keşiş olduğundan bahsederse bayağı zor duruma düşecek.
clock12-24-2009, 08:44 PM
Yorum: #3
Keşiş olduğunu umarım söylemez ama Deokman sonunda kraliçe ile arkadaşlık yaptığını öğrendiSmile
clock12-24-2009, 09:33 PM
Yorum: #4
O Hwarangı , Yu Shin öldürmedi . Adam kılıcın üstüne atladı , kendi kendini öldürdü Smile .

Doğrusu kusur bulmadığım sayılı bölümlerdendi Tongue. Hwarang öldüğünde çalan müzikle Mi Shil'in bakışları birleştiğinde feci tırstım yine o kadından Big Grin .

Bir de çeviride hatalar var . Alay deniyor ancak o ödül töreninde gördüğüm insanları toplasak yine alay etmez . Bence bunların hepsi manga . Yu Shin , Al Cheon da onbaşı . Doğrusu on başıların bu kadar yetki sahibi olması da saçma ... Big Grin
clock12-24-2009, 09:48 PM
Yorum: #5
bence o zamanın koşullarına göre göre değerlendirecek olursak insan sayısı ve asker sayısı o kadar da çok değil günümüze göre dünya nüfusu da az bence on başının o kadar yetkileri olailir belkide filmde farklı bir rütbeye sahiptirler zaten bir sürü ordu bölümü var korede prensesin kralın hepsini ayrı orduları var vallerin bile var yani.
clock12-24-2009, 09:53 PM
Yorum: #6
"Hwarang" adlı Wikipedia'dan çeviridiğim konuma göz atarsan hak vereceksin ama bana Shy

Konuya ulaşmak istersen : Muhteşem Kraliçe forumuna tıklaman yeterli Smile
clock12-24-2009, 10:01 PM
Yorum: #7
bence otakunun söylediği mantıklı şuanki alay ve manga kavramı ile o zamanın rütbelerini bir tutmak pek doğru bişey değil.
clock12-24-2009, 10:02 PM
Yorum: #8
İyi de o zamanın nüfusu da söylediğinizkadar az değil ki Big Grin . Madem öyle 50 alay olmaz 10 alay olur ama içinde yine 500 kişi bulunur Big Grin
clock12-26-2009, 02:35 AM
Yorum: #9
12. Bölüm Türkçe Videosu Eklenmiştir ! Biraz Geç Açılabilir , 60sn Kadar Bekleyiniz .
clock02-20-2010, 09:44 PM
Yorum: #10
elinize sağlık teşekür ederiz.
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)