Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Papatya Toyemfi'nin Song Il Gook Hakkındaki Röportajları !


clock11-07-2011, 03:55 PM
Yorum: #1
Trendy Dergisi 07-11-2011 Pazartesi Günü Papatya Song Il Gook Röportajını Yayınlayacak!
Evet Songdaşlarım şimdiden Gazete bayinizle görüşün ve Trendy'nin 07-11-2011 Pazartesi Günü yayınlacak olan sayısını kaçırmayın sakın!
Zira Benim bu Song Il Gook röportajım kaçmaz diyorum.
07-11-2011 Pazartesi Günü yayınlacak olan sayı yine daha önceleri olduğu gibi benim tarafımdan Song Il Gook'a gönderilek !
Sevgililer,saygılar Papatya Toyemfi.

Smile


EVET İŞTE BEKLENEN RÖPORTAJ

[Resim: 38706023385414001284513.jpg]
clock11-07-2011, 03:56 PM
Yorum: #2
[Resim: trendysay.jpg]Trendy dergisinede yazdığım gibi Song için çok emek harcadım uzun yıllar oldu benim aktör seçimim hiç değişmedi.
Song'un kaliteli oyunculuğu dışında insanlığınıda çok sevdim ben.
Mütevazi kişiliği ile çok insana örnek biri.Ve Kır çiçeği kadar masum,doğal.
Pamuk gibi engin yüreğiyle sevenlerinin kalbinde yer almış bir yıldız Song Il Gook.
Bütün verdiği emeklerim ve vereceğim emekler ona feda olsun.
Wink


Trendy Dergisinin genel yayın yönetmeni Pınar hanıma buradan çok teşekkür ederim!!!
Smile
clock11-07-2011, 03:56 PM
Yorum: #3
[Resim: 26171695.jpg]


Sevgili Songdaşlarım evet Flash bir haberi açıklıyorum! Sabah gazetesi benimle bir ropörtaj yaptı Song Il Kook hakında.Ve sevgili yöneticilerimizin ve bazı Song hayranlarının Song Il Kook hakkında düşüncelerine ve duygularına yer verdi.
Yarın hepiniz gidip bayinizden bir Sabah gazetesi alın.
Zira ben tam 5 tane gazete alacağım kendime , Song Il Kook'a verilmesi ve Hkmom için.Songdaşlarım'a ve Song hayranlarına hayırlı olsun!


Yarın konuya daha çok yer verilecektir Songdaşlarım! Smile

[Resim: 2v3qz35.jpg]


Türkiye'de 'Songdaş' kardeşliği
11.07.2011 Araplar Türk dizilerinin hayranıyken Türkiye'de Güney Kore yapımları revaçta. Aktör Song II Kook'un ülkemizde binlerce hayranı var

Türk dizileri son 3 yıldır Ortadoğu, Balkanlar, Arap Dünyası ve Afrika'yı fethetti. Afrika'nın neredeyse ortasındaki Sudan'da bizzat gözlerimle erkek kuaförleri tabelasında Kıvanç Tatlıtuğ'u, dergi kapaklarında Tuba Büyüküstün'ü gördüm. Tatlıtuğ Arap kadınları için ne ifade ediyorsa, çekik gözlü oyuncu Song II Kook (40) da Edirne'den Elazığ'a İstanbul'dan Konya'ya TRT'nin izlendiği tüm illerimizdeki çoğu kadın binlerce izleyici için aynı anlamı taşıyor. Türkiye'de sayıları 6 bini geçen Song hayranları bir adım öteye geçerek birbiriyle rakip hayran kulüpleri kurmuşlar. Bizim hayranlar için varsa yoksa Song'un düzgün karakteri, mütevazı aile yaşantısı ve hayranlarına olan merhameti... Song hayranlığını "Kültürel etkileşim" diyerek özetlemek isterdim. Ama o kadar basit değil. Gerçek olan şu ki, 2005'ten bu yana yayınlanan ahlaki ve etik duruşu, kahramanlık ve yüksek insani değerler üzerine kurulu Kore dizileri izleyicimiz tarafından fazlasıyla benimsenmiş. Song'un oynadığı sırasıyla Denizler İmparatoru, Jumong ve Rüzgarın Krallığı ona yıllar içinde binlerce Türk hayran kazandırmış. 'Songdaşlar' internetten haberleşmek, Song haberlerini paylaşmakla kalmıyor, kendilerini Song'un neferleri ilan ediyorlar. Birbirlerine "Songdaşım" diye hitap ediyorlar. Song hayranlarının amacı, iletişim içinde oldukları oyuncuyu Kore Film Festivali'nin açılışını yapmak üzere Türkiye'de ağırlamak. Şimdi sanal ortamda Uzakdoğululuğu çağrıştıran Toyemfi soyadını kullanan Papatya Toy ile tek resmi hayran sitesi Songdaşlarımı konuşalım.

- Bize anlatır mısınız bu dillere destan Song II Kook'u?
- Türkiye'de 3 dizisi yayınlandı. Yapmadığı spor dalı yok. Eski bir manken. Geçen yıl Kore'nin ilk Armani yüzü seçildi.

- Sizin Song'la tanışıklığınız nerden?
- Bir gün görev yaptığım site sayesinde, bugün 2.5 yıllık Songdaşım Merve ile tanıştım. O da beni Song'u Çin'de Hkmom takma adıyla temsil eden Vivianne Chang isimli hayranıyla tanıştırdı. Böylelikle aktörün Türkiye temsilcisi oldum. Yeni açtığımız Songdaşlarım sitesi ve 700 üyesi bulunan facebook fan sayfasının yöneticiliğini yapıyorum. Kendisi için evlilik yıldönümü dahil, yaklaşık 60 müzikli video yaptım.

- İletişime geçtiniz mi Song ile?
- 24 Eylül'deki doğumgünü partisine davet edildim. 119 yabancı ve 55 Koreli hayranı partiye katılacak. Aktör hayranlarına çok önem veriyor, çok iyi bir dinleyicidir. Hatta size bir şey anlatayım: Song Il Kook aralıkta Malezya'da bazı hayranlarıyla aynı masada çay içti. Saat geç olunca, onlara, "Ben sizleri merak ederim. Havaalanı buraya çok uzak, nasıl ulaşım sağlayacaksınız?" diye sordu. Sorarım size, hangi oyuncu hayranlarını en ince ayrıntıya kadar düşünür? Biz Songdaşlarım Song Il Kook'u yakışıklı diye değil karakteri içinde çok seviyoruz.

- Türk izleyicisi onda ne buldu sizce?
- Hayranları dizideki hayatından etkilendi. İlk dizisi Denizler İmparatoru'nda kötü, ölüm makinesi bir korsandı. Aynı zamanda sevdiği kadına şiirler okuyan romantik bir erkekti.

- Türkiye'ye gelme olasılığı var mı bari?
- Kore Büyükelçiliği'yle iletişim içindeyim. Elçilik hayranlığımızdan etkilenerek, ekimde Ankara'daki Kore festivalinin açılışını yapması için davet götürdü. Umarım Türk hayranları ile kucaklaşmak için gelir.


İnsani vasıflarıyla büyüledi
11.07.2011 Fatih Ahmet Yucasu (Elazığ): Song Il Kook beni hayata bağladı. Bir erkek nasıl nasıl Song hayranı olur derseniz, hayran olmamak elde değil. Çok güzel kılıç kullanıyor, ok atıyor. Bir gün Song'u göreceğime inanıyorum. Sadettin Kepezli (Konya): Karakteri ve insani vasıfları harika. Ülkemizde göremediğimiz bir tutumu var hayranlarına karşı. Adam aşmış, "Ben ünlüyüm" diye tepeden bakmıyor. Esra Buket Çelik (İstanbul): Çok nazik, saygılı, dürüst, iyi kalpli, düşünceli bir insan. Hiç şımarmadı. Ülkesine, atalarına, tarihine sadık ve bağlı aslında söylenecek çok şey var ama inanın sığdıramam.


ŞULE GÜNER
Türkiye'de 'Songdaş' kardeşliği
İnsani vasıflarıyla büyülediNOT:Şule Güner hanıma bir kezde buradan sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum bütün Songdaşlarım adına.

:op1:


Ayrıca Songdaşlarım ekibinde görev yapan yönetici arkadaşlarım Sevgili arkadaşım Edanur,Sevgili Kezban hanım,sevgili Leman,sevgili Esra Buket Çelik,sevgili Merwe ve sevgili dostumuz Hkmom'a sonsuz teşekkürler.Ve aramızda bir dönem yöneticilik yapmış olan Hülya Mermercan,Gülhan,Özlem,Neğrica​n sizlerede çok teşekkür ederim.Elele verdik Song Il Kook için bugünlere geldik.Çok büyük işlere Songdaşlarım imzasını attık.Şimdi geriye sadece Song Il Kook'un Türkiye'ye gelmesi kaldı Allah'ın izniyle onuda başaracağız!!!:op2: :kalp:
http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/07/11...a-buyuledi

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/07/11...kardesligi

RÖPORTAJIN İNGİLİZCESİ-ÇEVİRİ SEVGİLİ ARKADAŞIM MEWRE'YE AİTTİR,CANIM ARKADAŞIM EMEĞİN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER-PAPATYA Confusedp:


Song Il Kook on Turkish newspaper Sabah Interview with Papatya and Turkish fans.

In Turkey 'Songdaş' brotherhood of Song Il Kook

The Arabs like Turkish productions but in Turkey really like South Korea series.
Actor Song II Kook'un has thousands of fans in our country .

The last 3 years conquered Turkish TV series , the Middle East, the Balkans, the Arab World and Africa,

Kivanc Tatlıtuğ'u and Tuba Büyüküstün are very famous in Arab world .
( Kivanc Tatlıtuğ and Tuba Büyüküstün are very famous actors in Turkey)

Arab women like Kivanc Tatlıtuğ. but the Turkish loves actor Song II Kook (40) in from Istanbul to Edirne and Elazığ ,Konya
every where you can watch the TRT, the Turkish TV, is the same meaning for the audience of thousands of mostly women .

In Turkey are 6000 Song Il Kook fans a step further by passing through the fan clubs have established competing with each other.
Our fans love Song's characterchar, modest, family life and the love and caring for his fans ...

Song , respectively played by the Emperor of Song's, Jumong and the Kingdom of the wind he earned over the years, thousands of Turkish fans.

'Songdaşlar' from the Internet to communicate, do not only share the news of Song, Song's declare themselves really fighters say Each other, "Songdaşım" are to be called.(Song lovers) .

The purpose of Song's fans, they want invite the actor to make the opening of the Korean week & Festival to welcome in

Turkey. Now, we are going to talk with the only official fan site Songdaşlarım Papatya Toy.

-Q - Could you tell us, this legendary Song Il Kook ?
-A- in Turkey 3 sirie broadcast on tv, sportmen all branches of sports is a super model.
Last year, was selected as the first face of Armani in Korea.

-Q- How do you met Song?

-A- 2.5 years ago I met Mewre my Songdaşım , Mewre introduced me to the Song Il Kook's big fan in China ,better known under the pseudonym HKMOM, introduced by Vivianne Chang.

Thus I became the representative of Turkey for the actor.

I am the director of Songdaşlarım The new site is opened and 700 members in the facebook fan page, is doing very well.

I made about 60 music videos .
-Q- Did you contact with Song ?
-A- 24 September I am going to a birthday party. 119 foreign and 55 Korean fans will attend the party. Actor pays much attention to his fans, is a very good listener.

In fact, Let me tell you something:Song Il Kook and some fans drank tea at the same table in Malaysia.

He is always thinking of well being of his fans ,so in Malaysia late in the night his fans where at the airport saying goodbye to him.
He was concerned about them, how they had to come home so late at night ,if they had transport to home .He is very special person.
Q- What do thinkTurkish audiences found him ?

A- Fans influenced by the life of the array.
The first serie is Empoirer of the Sea he plays a bad caracter a killing machine at the same time,was a romantic lover who read poems for the women he loves .
Q- Is there a possibility that at least come to Turkey?

A -I am in contact with the Korean Embassy they are very impressed by our love for Song Il Kook ,and invited Song Il Kook to the opening of the Korean festival in October in Ankara.

I hope he can come to Turkey because his Turkish fans want meet, ambrea
se him very much !!

His human qualities captivated me
11/07/2011 Fatih Ahmet Yucasu (Elazığ): Song Il Kook tied me to life.
A male fan of Song , you say how is possible? but not hard not to admire Song Il Kook. Using a very fine sword, arrow throwing. I believe that one day I will meet Song Il Kook

Sadettin Kepezli (Konya): Character and great human qualities.
he has attitude towards his fans we do not see in our country. he is very down to eart ,he says not'' I'm celebrities," he does not look down on you .

Esra Buket Celik (Istanbul): Very polite, respectful, honest, kind, thoughtful and is very humble human being . actually there is lot to say about the their country, ancestors and history.

Translated by Mewre
clock11-07-2011, 03:57 PM
Yorum: #4
[Resim: 1-26.jpg]

Sol baştan 1.bayan Gülhan Yucesu,2.Bayan Sondaşlarım admini Edanur,3. Bayan ben Songdaşlarım admini Papatya,
4.Bayan Gazeteci Kim Hoo-ran ve Songdaşlarım üyelerinden Hülya Mermercan.[Resim: 2-25.jpg]
Papatya.Tercümanımız Osman bey ve Gülhan Yücesu.

[Resim: 3-25.jpg]Sevgili Songdaşlarım; 24.06.2011 Cuma günü İstanbul'da Kore'den gelen gazete editörü bayan Kim Hoo-ran ile Ben ve Songdaşlarım bir buluşma gerçekleştirdik.Bu buluşma için günler önce randevulaştık.
Buluşmamız Avrupa'nın en yüksek binası Sapphire'in terasında gerçekleşti.
Katılan arkadaşlarımız;Songdaşlarım admini-Edanur, Hülya Mermercan,
Gülhan Yücesu ve Hülya Kümbül'dü.

Bayan Kim Hoo-ran benimle Song hakkında bir ropörtaj yaptı ve Songdaşlarım yöneticilerinin Song'a olan duygularını öğrendi.
Yapılan bu roportaj Song Il Kook'a iletilecek. Bayan Kim Hoo-ran aracılığıyla Song'u Türkiye'ye davet ettik.

Facefan ve canlı site Songdaşlarım'ın içeriğini anlattık.24 Eylüldeki yaşgünü partisine katılacağımı, Türkiye'deki fanlarıyla buluşması aynı zamanda
İstanbul'u görme fırsatını yakalaması adına kendisini Türkiye'ye davet edeceğimi söyledim.

Songdaşlarım üyelerinin Song hakkındaki düşüncelerinin ve benim Song hakkındaki yazımın yayınlandığı Trendy dergisinin iki sayısını Song'a ulaştırması için Bayan Kim Hoo-ran'a verdik.

Bayan Kim Hoo-ran birçok fotoğrafımızı çekti.
Bu röportaj Song'un Türkiye'deki fanlarını ve Türkiye'yi tanıması açısından önemli röportaj oldu.
Ben de herşey için siz Songdaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum daima yanımda olduğunuz için.

Songdaşlarım sitesi ve Songdaşlarım Facefan dışındaki yazılanlara itimat edilmesin lütfen.
Çünkü tek güvenilir bilgiler Songdaşlarımdadır!!!


clock11-07-2011, 03:57 PM
Yorum: #5
Evet Sevgili Songdaşlarım İstanbul buluşmamız ve Songdaşlarım ve benimle yapılan röportajımız nihayet The Korea Herald gezetesinde haber oldu.Bu büyük bir mutluluk benim ve Songdaşlarım yöneticileri için.
Artık Songdaşlarım'ın şöhreti Kore'ye kadar ulaştı.
Song Il Kook denilince Türkiye'de herkesin aklına Papatya ve Songdaşlarım geliyor.

Ben sizin için haberin orjinalini ve haberle alakalı resimleride ekliyorum.
Sevgili candostum Merwem haberi bizim için Türkçeye çevirdi.SmileHallyu stars open Turkish hearts

Enchanted by K-pop, Korean dramas, more Turks turn to Korean culture


ISTANBUL ― A diehard fan of Korean actor Song Il-gook, Gulhan Yucasu took an 18-hour bus ride to Istanbul to attend a Songdaslarim Turkey Fan Club meeting on June 24.

Wearing a headscarf worn by some Muslim women in Turkey, Yucasu’s eyes light up when she talks about her heartthrob. She became Song’s fan some five years ago as did thousands of Turks when the Korean period drama “Jumong” was shown on TRT 1, a state broadcaster.Popular Turkish entertainment magazines feature articles on actor Song Il-gook
[Resim: x59zl0.jpg]
Songdaslarim Turkey Fan Club members pose for a photograph wearing Song Il-gook fan club T-shirts.

Songdaslarim Turkey Fan Club, primarily an online community of more than 1,000 Song Il-gook fans, seldom holds offline meetings as its members are spread throughout Turkey. On June 24, six of the core members had gathered at Istanbul Sapphire, the tallest building in Turkey at 261 meters, for a rare offline meeting.

“He is friendly, looks warm, like someone you’ve known for a long time,” enthuses Hulya Mermercan, mother of an 11-year-old boy, when asked what she finds attractive about Song. She has been a fan for five years and she says her husband is supportive of her enthusiasm for Song. “He has Song on his cellphone screen now,” she says with a laugh.

“He is helping people around the world. He is a Catholic and I respect his lifestyle,” says Papatya Toyemfi, the fan club president. She will be in Seoul in September for Song’s fan club’s celebration of the actor’s birthday, something she is very excited about. “More than 1,000 fans from around the world have signed up to attend the birthday bash. I am sure he’ll be surprised,” says Toyemfi. Toyemfi will be bringing to Seoul a T-shirt she designed as a present.

For the Turkish fans of Song, the actor opened their eyes to Korea. “I didn’t know about Korea before Song but now I want to learn more about Korea and research about other things,” she says.

SEVGİLİ ARKADAŞIM HABERİ KISACA BİZİM İÇİN ÇEVİRDİ!

İstanbul'un en yüksek binasında buluştuk Songdaşlarım fan kulup üyeleriyle.Songdaşlarım grubun Türkiye çapında 1000 den fazla Türk üyesi var.
Ancak biz o gün Songdaşlarım grup üyelerinin sadece 6 tanesi ile bir buluşma gerçekleştirdik.
Hülya Mermercan aktör Song için şunları söyledi nazik ve uzun zamandır tanıdığım biri gibi.Hülya'nın 11 yaşında bir oğlu var.Ve Kocasınında desteğini aldığını söyledi.
Ve cep telefonunda Song'un resmi olduğunu gülerek açıkladı.
Aktör Song Kook için Katolik ama onun hayat tarzına saygı duyduğunu söyleyen Fan kulubün başkanı Papatya Toyemfi.
Ve Song Il Kook'la tanışmak için aktörün doğum günü partisine gideceğini Song'a fan kulubün tişörtünü hediye edeceğini ve bir başka fan kulup tişörtünü imzalatacağı anlattı.
Song'un buna çok sevineceğini ve çok şaşıracağını söyledi.
Papatya Toyemfi sözlerine şöyle devam etti.Song Il Kook sayesinde Türkiye'de bir Kore hayranlığı başladı ve aktörün sayesinde Kore hakında bilgiler edinmeye başladık.
Gülhan Yucesu bu toplantı için ta 18 saatlik bir yoldan geldi...


[Resim: 85964829.jpg]


SEVGİLİ SONGDAŞLARIM HABERİN LİNKİ...

http://www.koreaherald.com/lifestyle/Detail.jsp?newsMLId=20110704000736
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)