Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Samsung 2010'da Smartphone İle Coşacak


clock02-09-2010, 03:54 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 02-09-2010 tarihinde, saat: 11:47 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: samyeli
Taiwan Malı HTC'yi Piyasa Dışı Bırakacaklar!

[Resim: samsungteknoloji2.jpg]


Samsung Electronics mobil bölüm başkanı "Shin Jong-Kyun", dünyanın en kaliteli akıllı mobil cihazları üretme yolunda; bu senede bir Taiwan markası olan "HTC" yi piyasanın dışına itmeyi hedeflediklerinden bahsetti.

Bir basın toplantısı düzenleyen "Shin Jong-Kyun" ; 2010 yılında 18 milyon adet akıllı mobil cihaz satışı beklediklerini söyledi.

Shin Jong-Kyun, ayrıca bu yıl 6 milyon adet akıllı mobil cihazı satışının yapıldığınıda gazetecilerle yaptığı basın toplantısında altını çizdi

[Resim: samsungteknoloji3.jpg]

Ayrıca, yeni üreteceği mobil cihazlarda, Korece "Bada" adı verilen bir platform kullanacaklarını belirtti, bunun yanı sıra akıllı mobil cihazlarında windows,mac os gibi işletim sistemleride entegre edilebilecek.

Araştırma Şirketleride "SAMSUNG" Diyor !

Piyasa araştırma şirketi Strategy Analytics (SA), küresel akıllı telefon pazarında yüzde %28 ile Samsung'un akıllı mobil cihaz sektörüne sahip olduğunu bildirdi.

Eğer ki samsun bu hedefine ulaşırsa dünyanın 4. en büyük mobil üreticisi konumuna gelecek.

Geçen yıl, akıllı mobil cihaz satışındaki baş sıraları çeker iken samsung htcnin yerini alma peşinde.

[Resim: samsungteknoloji5.jpg]

Samsung 2010 yıl stratejisinde bütçe açığını kapatma hesapları yapmakta. Her ne kadar piyasada nokia gibi markalar ile rekabet içerisinde olsada samsungda piyasanın son zamanlarda yükselmekte olan değerde bir mobil cihaz üreticisi konumunda.

"Bu seneki satış programımız ve ürünlerimizin rakip ürünlerden kalite olarak üstün üretilmesi, samsungu mobil cihaz rekabetinde en şanslı marka haline getiriyor" şeklinde konuşan Shin, Samsun'gun hem donanım hem de yazılım içeriği, uygulamaları ve hizmetleri ile de piyasada uzun süre liderliğe oynayacağını sözlerine ekledi.

[Resim: samsungteknoloji1.jpg]

Shin, ayrıca smartphone projesi konusundada mart veya şubat aylarında yeni haberlerin ve demo ürünlerin çıkacağından bahsetti.

Mobil akıllı telefon pazarının samsun için zaten 2009 Temmuz'undan bu yana olduğunu belirten shin, bilgisayar işletim sistemi entegrel telefonların büyük rağabet gördüğünü söyledi.

Büyük telefon üreticileri kendi smartphone üretimlerini beklenmedik bir oranda arttırdığını söyleyen Shin, "Akıllı telefonlar bilgisayarlar gibi kullanılmakta,bu nedenle yeni ürünlerimizde web kullanımı ve diğer raabet gören ortamları mobil telefonlarımızda kullanım imkanı sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Hanwha Menkul'den bir analist olan "Kim Chang-jin", 2010 yılında firmaların beklenmedik derecede bir savaş misali rekabet içerisinde olacaklarını ve 2010 yılının önceki yıllara nazaran daha sert geçeceğini söyledi.

Kim Chang-jin ayrıca, "Özellikle smartphone üretimi konusunda piyasanın lider firmaları büyük bir savaş verecek,hepsi smartphone ürünlerine fiyat & performans odaklı ar-ge çalışmaları yapıyorlar ve buna büyük sermaye ayırıyorlar...sene sonunda bu yarışı kimin kazanacağını çok merak ediyorum doğrusu" şeklinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Samsung yetkilileri, bundan önceki piyasada yıllık büyüme hızını %10 olduğunu açıklar iken, smartphone ürünlerinin tüm dünya ile birlkte kuzey amerikadada yaygın bir pazar ağı yaratacağını söyledi.

Yıllık Büyüme Hedefleri,

Shin, şirketin 2010 yılında 270 milyon adet mobil cihaz satmayı hedeflediğini, önceki yıl 227 milyonluk bir satış olduğunu ve bu sene %19luk bir artış hedeflediklerininde altını çizdi.

[Resim: samsungteknoloji4.jpg]


Kaynak

koreatimes.co.kr

Çeviren

Carpathia

Kutsal Tosun Alayı
clock02-09-2010, 08:16 PM
Yorum: #2
Abi ellerine sağlık çok güzel ve kaliteli olmuş Smile
clock02-10-2010, 12:50 AM
Yorum: #3
Gördüğüm en harika vede görselliğiyle de can alıcı paylaşım tebrik ederim daha iyisi olamazdı bizede bu yakışır Wink
clock02-10-2010, 04:42 PM
Yorum: #4
benide gurubuna almak isteyen yokmu
clock02-10-2010, 08:37 PM
Yorum: #5
güzel konuSmile
clock02-10-2010, 08:38 PM
Yorum: #6
bende bu gruba katılmak istiyoruuuuuuumBig Grin
clock02-10-2010, 08:41 PM
Yorum: #7
son bi şey telefonlar çok güzelmişBig GrinBig Grin
clock09-29-2010, 12:07 AM
Yorum: #8
burakkkk ellerine sağlık kardeş Smile
clock09-29-2010, 10:29 PM
Yorum: #9
teşekkürler
clock09-29-2010, 10:47 PM
Yorum: #10
ya nokia filan hikaye samsung la lg üstüne telefon yok Big Grin ee ne de olsa korede üretiliyolar Big Grin

*blackberry hariç tabii ki Tongue
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)