Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Samsung, Mırıltıları Notaya Döken "Hum On!" Uygulamasını Duyurdu


clock03-15-2016, 03:10 PM
Yorum: #1
Güney Kore'nin en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, herhangi bir sözü olmayan müzikal mırıltılarını notaya dönüştüren "Hum On!" adlı uygulamasını duyurdu. Uygulamayla birlikte herkesin kendi müzik potansiyelini keşfedebileceği aktarıldı.

Samsung, müzik yapmak isteyen ve bunu mırıldanarak seslendirenlere yardımcı olmak için "Hum On!" adlı uygulama geliştirdi. Müzikal mırıldanmaları kayıt tuşuna basıldığında notalara döken ve akıllı telefonun ekranına yansıtan uygulamanın hala geliştirme aşamasında olduğu kaydedildi.

YÜZYILLARDIR SÜREGELEN GELENEK "HUM ON!" İLE DEĞİŞEBİLİR

Projenin başında olan yetkililerden David Choi, yüzyıllardır müziklerin belirli kişiler tarafından oluşturulduğunu söyledi. Uygulama ile birlikte bu anlayışın değişeceğine dikkat çeken Choi, "Hum On! ile birlikte herhangi bir kimsenin kendi ilhamlarını güzel bir müziğe dönüştürebileceği bir platform sağlamayı amaçlıyoruz." ifadesini kullandı.

Proje üzerinde çalışan ekibin ses tanıma fanksiyonlarını geliştirmeye devam ettiğini aktaran Choi, uygulamayı zenginleştirmek için profesyonel müzisyenlerle de çalışıldığını vurguladı. Choi, uygulamanın kullanıcının sesinin süresi, duraklama ve ses perdesini analiz ettiğini ifade etti. Choi ayrıca, bu şekilde uygulamanın kullanıcının sesini adeta bir müzisyen gibi notalara döktüğünü aktardı.

Bir tür müzikal çeviri olan uygulama, mırıltılardaki melodileri kaydediyor ve hemen notalara döküyor. "Oynat" tuşuna basıldığında ise R&B, klasik veya Rock türünde kayıt altına alınan mırıltılar müziğe dönüşüyor. Samsung'un uygulaması, kayıt altına alınan kullanıcıların oluşturduğu müziklerin sosyal medyada paylaşılmasını da imkan tanıyor. Oluşturulan müziklerin, telif hakkı ihlali endişesi olmadan herhangi bir videoya da fon müzik olarak eklenebileceği ifade ediliyor.

Diğer programlarla karşılaştırıldığında "Hum On!"'un son derece basit ve kullanıcı dostu olduğuna dikkat çekiliyor. Uygulamanın hem amatörlere hem de profesyonellere yönelik geliştirildiği belirtiliyor. Akla gelen bir müzikalin mırıldanarak hemen notaya dönüştürüldüğü uygulamanın geliştirildiğinde profesyoneller için de büyük kolaylık sağlayacağı iddia ediliyor.

Kaynak:
Sondakika
clock03-15-2016, 05:49 PM
Yorum: #2
Çok güzel bir uygulama olacağa benziyor ya aşırı hoşuma gitti kop kop Ayrıca haber için de teşekkürler Wink
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)