Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, İstanbul ile "öğrenme partneri" olabiliz


clock11-10-2011, 10:12 PM
Yorum: #1
Seul Belediye Başkanı Park Won-soon, İstanbul ile "öğrenme partneri" olabileceklerini ifade etti.

Seul'ün çiçeği burnunda Belediye Başkanı Park Won-soon, yabancı basın ile bir araya geldi. Güney Kore Başkenti'nin belediyesini bağımsız aday olarak kazanan Park'a yabancı basın da ilgi gösterdi.

Gelecek ile ilgili projelerini yabancı basınla paylaşan Park, vatandaşa yatırımın daha önde olacağı yeni bir politika geliştireceğini ifade etti.

"Masa başında değil, halkın arasında siyaset yapacağız" diyen Park, halka yönelik yatırım yapacaklarına dikkat çekti. Elinden geldiğince halk ile iç içe olmaya çalışacağını ifade eden Seul Belediye Başkanı Park, "Eskiden bu koltuğu Kore Devlet Başkanlığı'na giden koltuk olarak görürlerdi. Ben ise Seul halkına hizmet için geldim. Kendi rüyalarımı gerçekleştirmek için değil, halkın rüyalarını gerçekleştirmek için burdayız." diye konuştu.

"İstanbul İLE ÖĞRENME PARTNERİ OLABİLİRİZ"

"Seul'de yaşayan yabancıların da başkanı olacak mısınız?" sorusuna cevap veren Park, "Seul artık Korelilerin şehri olmaktan çıkmıştır. Tabii ki Seul'deki yabancıların başkanı olmak için de gayret göstereceğim" dedi. Seul şehrinin küreselleşmesi hakkında Cihan'a konuşan çiçeği burnunda Belediye Başkanı Park, Türkiye'den bu konuda çok etkilendiğini ifade etti.

Park şöyle değerlendirmede bulundu: "Türkiye'ye geçen sene gitmiştim. Özellikle İstanbul'dan çok etkilendim. Doğu ve Batı'nın uyum içinde yan yana durması beni çok etkiledi. Seul'ün bazı konularda İstanbul'a vereceği çok şey var. Ama 'dünya şehri' olma konusunda İstanbul'dan alacağımız çok şey var. Biz İstanbul ile 'öğrenme partneri' olabiliriz."

Baskan ile tokalasirken objektifler yakaladi…

http://www.asiae.co.kr/news/view.htm?idxno=2011110913483470940

--
Sinasi Alpago

Cihan News Agency
Seoul - S. Korea

https://twitter.com/alpagosinasi
clock11-10-2011, 10:30 PM
Yorum: #2
teşekkürler haber için
clock11-10-2011, 11:54 PM
Yorum: #3
Bundan büyük bir mutluluk duyarız.Paylaşım için teşekkürlerAngel
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)