Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Sinzey'in Kore Geçmişi


clock11-09-2011, 04:12 PM
Yorum: #1
Kore ve Koreantürk Geçmişim

Öncelikle yazmaya Kore ile tanıştığım zamandan başlıcam.

2008 yılında TRT yayınlanan Saraydaki Mücevher dizisi izlemeye başladığımda tanıştım Kore ile. Başlarda babamın zoruyla izlemiştim ama sonradan dizi kendisini sevdirmişti. Saraydaki Mücevher bitti yaz tatilene girdik. Yazın o çekilmez sıcaklığında yine TRT nin yayınladığı Düşlerimin Prensi ilaç gibi gelmişti bana. Yoon Eun Hye ve Kim Jeong Hoon, işte bu ikisini tanıdığımda tam anlamyla Kore fanı olmuştum.

Haliyle K-pop konusundada ilk Yoon Eun Hye'in üyesi olduğu Baby Vox grubunu tanıdım. Şimdi o klibi izliyorumda komedi ya Tongue

Baby Vox - Accident

ve Kim Jeong Hoon


clock11-09-2011, 04:32 PM
Yorum: #2
TRT nin Kore dizileri yayınladığını anlayınca kesintisiz takip edip yayınlanan her diziyi izledim. Sarayın Rüzgarı, Zoraki Prens, Efsane Prens, Muhteşem Kraliçe, Denizlerin İmparotoru... Hatta Saraydaki Mücevheri o kadar çok izledimki TRT de ezberlemiştim artık olayları. Ama nedense her seferinde diğer bölümü merakla beklemiştim.

2010 yılına kadar internetten ne dizi izledim nede k-pop dinledim. İnternet sınırlıydı ve video klip bile izlemek yasaktı. Tabi arada gizlice Kim Jeong Hoon vs kliplerini izliyordum.

İnternetten izlediğim ilk dizi You're Beautiful oldu. Orda da Jang Geun Suk ve CN Blue dan Jung Young Hwa yı tanıdım, aynı zamanda Lee Hongki ve Park Shin Hye. Bu diziden sonra CN Blue şarkıları dinlemeye başladım. Ft Island ta dinleyebilirdim ama o kadar çekici gelmemiş bana o zamanlar Tongue

Ve Cn Blue dan dinlediğim ilk şarkı

Pek çok kişi BOF u övüyordu ama ben öyle herkesin sevdiği şeyleri pek sevmem. Şimdi diceksiniz Kore fanlarıda çok Koreyi neden sevdin? 2008 yılında bu kadar fazla değildi sayımız en azından ben bilmiyordum ve buda bana yetiyordu.

You're Beautiful dizisini bitirmiştim ve inatla BOF u izlemiyordum. 2.dizim Hong Gil Dong oldu. Orda da Jang Geun Suk var diye izlemiştim. Diziden pek bişey hatırlamıyorum ama ağlamış olabilirim izlerken xD

Eee baktık herkes övüyo artık ben dayanamadım açtım BOF u izledim. Sorarsanız nasıldı? beğendin mi? diye.... Dizide tek beğendiğim Kim Hyun Joong tu açıkçası. ^^ Bundan sonrada tahmin ediceğiniz gibi SS501 grubunun şarkılarını dinlemeye başladım. Ve aradan ne kadar süre geçmiştir bilemicem ama ilk SS501 şarkısını Nb1- Youngo programında dinledim. "Love Ya" ilk dinleyişte beğenmemiştim sonrada hoş gelmeye başlamıştı.

clock11-09-2011, 04:44 PM
Yorum: #3
Şimdi düşündümde ben böyle internetten izlediğim dizileri teker teker sizlerle paylaşırsam bu güne gelmek epey zaman alır. Tarih olmuş 9.11.2011 biz burda anlatıyoruz 2010 yılını belkide 2009'un sonlarını~

Akışı hızlandırmak lazım değil mi? Wink
Bu gidişatı ne kadar hızlandırır bilmiyorum ama 12.08.2010 tarihinden bahsetmek istiyorum. Çünkü Koreanturke bu günde üye olmuşum ben. Yanılmıyosam site kendi içinde tekrardan yenileniyordu yönetici kadrosu falan pek çok değişiklik olmuştu. Ben üye olur olmaz Aday Mod olmuştum. Forumda neler yapılması gerektiğini ve nasıl konu açılacağı falan biliyordum daha önceden başka forumlarda deneme yanılma yöntemiyle öğrenmiştim. İşin içine birazda mantık katınca zor bişey olmadığı anlaşılıyor zaten.

2010 yılının Ağustos ayı ramazana denk gelmişti ve buda benim için bi tür vakit geçirmek için güzel bir uğraştı. Ama ben yazın pek dayanamadım hemen sıkıldım falan uzun süre gelmedim buraya haliyle rütbemde inaktifliğimden dolayı alınmıştı.
clock11-09-2011, 04:58 PM
Yorum: #4
Ama geri döndüğümde daha önce açtığım konular nedeniyle yeniden Aday Mod olmuştum. Aslında yöneticilikte falan gözüm yoktur. Yani eskiden merak ederdim bu yöneticiler napar neder diye ama pekte merak etmeme gerek yokmuş.

Ben photoshop yapmayı, animasyonla uğraşmayı seviyorum. Bu nedenlede Grafiker olmak istemiştim ve oldumda. Hatırlarsınız belki sitenin eski temasında üst tarafta her sayfada değişen logolar vardı. Bende heves etmiş o logolardan yapmaya çalışmıştım. "Çalışmıştım" diyorum çünkü ilk yaptıklarımı görseniz.. şok Neyseki sonrada elimin ayarını bulmuş, bu logolarda 1-2 tane katkıda bulunmuştum.

Animasyon lada uğraştığımı söylemiştim. Ve ilk animasyon- çizgi film çalışmamı, o beğenmediğim BOF u izledikten sonra yaptım.
Nasıl ama? Go Jun Pyo çok yakışıklı demi xD ?
clock11-09-2011, 05:09 PM
Yorum: #5
İşte günler günleri kovaladı. Türkiye de Kore fanları çoğaldı ve bugünlere geldik.
Bugünlere dediysem daha şu tarihe gelemdim. Sıkıldınız mı yoksa?
Kore fanlarının hayatı 2'ye ayrılır. Kore'den önce - sonra. Ama benim hayıtım biraz istisnadır illede farklı olacak Tongue Bu farklılıkta işte 21 Nisan 2011 tarihinde karşıma çıktı. Angel

Son aylarda gitgide artan kore hayranlarına inat koreyi sevmeye devam etmemi sağlayan grup.

B1A4Çaylak olmalarına rağmen çok başarılar. Cool

clock11-09-2011, 05:27 PM
Yorum: #6
Evet sıkı durun geldik şimdiye.
Bu günün anlamı ve öneminide açıklıyım tam olsun Cool :
Burak abi, Betül'den ilham almış ve 'Kore Günlüğüm' başlığında bir bölüm açmış. Ve bu konuda iyi olmuş. 2008 yılından bu yana günlük tutuyorum. 2. cilt günliğim var xD
Ve bu günlükler tamamen Kore ile ilgili. Zaten Koreyi tanıdığımda başladım yazmaya. İzlediğim dizilerin genel bilgilerini - kullanıcı profillerini not alıyordum ve sonra dizi bitincede kendi yorumlarımı yazıorum. Bunu yapmaktaki amacım neydi gerçekten bilmiyorum. Bu konuda da o günüklerimden yararlanarak özet geçtim. Tabi Kore geçmişimi anlatmak bu kadar basit olamaz. Ama ne siz okurken sıkılın nede ben yazarken...
Yarın başlarım günlüklere. Bu günün günlüğüde bu olsun.

Acaba yarın ne yapıcam?
-Kesin sabah erken kalkıp okula giderim. (çok ileri görüşlüğüm naparsın xD )
09.11.2011
clock11-09-2011, 06:20 PM
Yorum: #7
Mükemmel zeynep..Smile ben beğendim..Angel okurken de sıkılmadm..Wink eline sağlık..
clock11-09-2011, 06:30 PM
Yorum: #8
animasyona bittim xD okuya bilen varsa bana açıklasın xD
clock11-09-2011, 06:40 PM
Yorum: #9
Zaten o okunmuya ya Big Grin süslük koydum o yazıları xP

@[ETaemin]
clock11-10-2011, 08:38 PM
Yorum: #10
10.11.2011

Bu gün yine yorucu bir gündü. Tongue
Günün olayı ise bilirsiniz ki Korede hemen hemen hergün yeni bir grup çıkıyor. Ben de B1A4'u tanıdıktan sonra bu yeni çıkan grupları pek bi takip eder oldum. Yani o derece takip ediyorumki daha gruplar çıkışlarını bile yapmamış sadece profil bilgilerini falan yayınlamış oluyorlar. Bu gruplardan biri MYNAME diğeri ise AA. İkiside ilk kliplerini yayınladılar. Tabi MYNAME, AA'dan önce yayınlamıştı klibini.
Bugünse AA nın klibine rastladım Youtube ta gezinirken. Şarkı güzel hatta albümlerini de indirdim ama grupta ki bir üye için aynı şeyleri diyemicem. O üye yüzünden grubun tüm karizması yerlerde,benim gözümde.

O üyeyi merak ettiniz değil mi? Adını bilmiyorum ama aşağıdaki klipte ortada ayakta dikilen çocuk var ya işte o! Smile Çok fazla kıvırıyo ya Tongue Klipte pek göze çarpmayabilir, canlı performansında belki bana hak verirsini xD

Klibi:

Canlı performansı: Yine ortadaki çocuk Tongue
Belkide üstüne giydiği gömleğin darlığındardı bilemicem ama bana oldukça itici geldi o arkadaş büyük gülüş

Neyse... Önemli olanda şarkıları ve sesleri Tongue Buda albümdeki diğer şarkıları. Ben bunu daha çok sevdim Cool

[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)