Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
StarCraft


clock09-07-2009, 03:12 AM
Yorum: #1
Bu konu en son: 09-07-2009 tarihinde, saat: 03:16 AM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: The Twilight Samurai
[Resim: starcraft.png]
StarCraft (SC) Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji türünde, uzayda geçen ve üç ırkın savaşını konu alan bir bilgisayar oyunudur. Terran, Protoss ve Zerg isimli üç ırk mevcuttur. Irklar arasındaki denge çok iyi ayarlanmıştır. Oyunun strateji esnekliği, bir önceki benzeri olan Warcraft 2'ye göre daha geniş olan harita seçenekleri ile birleşince, uzun oynama süresi ve bol strateji seçeneği sunmaktadır.

Brood War isimli genişleme paketi ile birlikte oyundaki her üç ırk arasında güç daha da dengelenmiştir.

Özellikle Güney Kore ve Japonya'da büyük bir oyuncu kitlesine sahiptir. Blizzard 1998 - 2007 yılları arasında Starcraft:Brood War başlığından 12 milyon kopya satıldığını açıklamıştır, Starcraft uluslararası anlamda özellikle çoklu oyuncu kısmı ile, bilgisayar dünyasında tarikat benzeri bir oyuncu kitlesi toplamıştır. Gerçek zamanlı strateji oyunlarında endüstri standartı olarak kabul edilmektedir. Oynanabilirliği ve kalitesi, yıllar geçmesine rağmen hala kendini kabul ettirici düzeydedir.

[Resim: StarCraft.jpg]
[Resim: starcraft.jpg]


Bu Oyunun Güney Kore Turnuvalarını Arirang Tv de bulabilirdiniz....Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)