Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
The Presidents Cup, Kore yolcusu


clock11-17-2011, 05:52 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 11-17-2011 tarihinde, saat: 05:54 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: Alpago
Su Kore'de İki şey gözümden düştü.. Biri muz digeri golf.. Golf hakikaten ayağa düşmüş bir spor Kore'de...

Neyse....

...

Golf ustalarının karşı karşıya geldiği 'The Presidents Cup' 2015 yılında Güney Kore'nin ev sahipliğinde yapılacak. Böylece ilk defa The Presidents Cup Asya kıtasında düzenlenmiş olacak.

The Presidents Cup’ı düzenleyen Profesyonel Golf Topluluğu Turu (PGA Tour) komisyon üyesi Tim Finchem, düzenlediği basın toplantısında 2015 yılındaki golf turnuvasına Güney Kore’nin ev sahibi olacağını duyurdu. Şimdiye kadar Amerika, Afrika ve Avustralya'da düzenlenen turnuva ilk defa Asya kıtasına geliyor.

Toplantıda turnuvanın Güney Kore’de düzenlenmesinde, Güney Koreli golfçülerin başarılarını etkisine vurgu yapıldı. Özellikle Güney Koreli bayan golfçülerin son yıllardaki başarıları Güney Kore’nin golfe verdiği önemi gösterir nitelikte olduğu kaydedildi. Bu sene 9.su Avusturalya’da düzenlenecek olan The Presidents Cup’ın Güney Kore’de düzenlenmesi ile Asyalıların golfa olan ilgisinin artacağına dikkat çekildi.

Güney Kore ise haberi sevinçle karşıladı. Koreliler, turnuvanın ilk defa Asya kıtasında kendi ülkelerinde düzenlenmesin gurur duyuyorlar. Spor Bakanlığı halen turnuva için yer belirlemese de, ülkede bulunan golf sahalarını PGA Tour’ın teftişine sunuldu.

The Presidents Cup, 1994 yılından itibaren ABD merkezli PGA Tour’un düzenlediği bir golf turnuvası. Başta ABD’li olmak üzere başaralı golf takımlarının yarıştığı bir organizasyon. The Presidents Cup, diğer turnuvalardan farklı olarak belirli bir periydu bulunmayan, 2 veya 3 senede bir düzenlenen turnuva.
clock11-17-2011, 07:35 PM
Yorum: #2
Bu konu en son: 11-17-2011 tarihinde, saat: 07:36 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: SubJePark
Paylaşım için teşekkürler Big Grin
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)